Connect with Us

All posts tagged "kertusha"

Politikë 21:42 - 11 Janar, 2020

Urime zoti Marionetë!/ Kërtusha “përgëzon” Zazën pas fitores: Lutu të të mbajnë fijet

Kandidati që u tërhoq nga gara, për kreun e Partisë Socialiste të qarkut të Durrësit, Ardit Kërtusha, ka ironizuar fitoren e kreut të PS, Luan Zaza....

Politikë 15:17 - 10 Janar, 2020

Në PS po “hanë kokat” e njëri-tjetrit/ Sulmohet ashpër Vangjush Dako

Në degën e Partisë Socialistë në qytetin e Durrësit, vijojnë përplasjet. Edhe pse Vangjush Dako nuk është më kryebashkiak i Durrësit, ai vijon të ketë influencë...

partia socialiste selia qendrore
Politikë 15:46 - 9 Janar, 2020

Plas në PS/ Kandidati për kryetar, nxjerr të “palarat” e zgjedhjeve

Kandidati i për kreun e PS në Durrës, Ardit Kërtusha është gara. Njoftimin e ka bërë vetë Kërtusha me anë të një letre në rrjetet sociale...

Kryesore 11:03 - 20 Prill, 2018

Ekskluzive/ Zyrtari i lartë i PD-së fiton gjyqin me ministret e Bashës

Gjykata e Faktit në Tiranë ka hedhur poshtë padinë që dy ministret teknike të Lulzim Bashës, Helga Vukaj dhe Xhuljeta Kertusha bënë pas një shkrimi që...

Aktualitet 18:08 - 5 Dhjetor, 2017

Balla dhe Kërtusha arrestohen për kokainë në Itali

Karabinierët e Vincencës me anë të Operacionit Puppet neutralizuan një bandë trafikantësh kokaine. Droga u shitej kryesisht klientëve VIP, biznesmenë, profesorë, ekonomistë, avoketër etj. Banda përbëhej...