Connect with Us

All posts tagged "kerkim nderkombetar"

Kronika 14:12 - 18 Dhjetor, 2019

Në kërkim ndëkombëtar për vjedhje dhe vrasje/ deportohet nga SHBA 34-vjeçari

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ka rënë në pranga për vjedhje me pasojë vdekjen. Pasi ka kryer krimin, shtetasi është larguar nga Shqipëria në...

Kronika 10:41 - 24 Tetor, 2019

Planifikuan sulm në festën e Novruzit/ Shpallen në kërkim ndërkombëtar anëtarët e celulës terroriste

Shpallen në kërkim ndërkombëtar 4 anëtarët e celulës terroriste që kishin planifikuar një sulm në Shqipëri. Në kërkim janë shpallur drejtuesi i celulës Peyman e anëtarët...

Kronika 17:09 - 26 Gusht, 2019

Vrasja e të riut në Tiranë/ Shpallen në kërkim ndërkombëtar vëllezërit Kusi

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën “arrest me burg” në mungesë për dy vëllezërit Kusi, të dyshuar si autorë të vrasjes së 26 vjeçarit Indrit Çelaj....

Aktualitet 10:16 - 13 Nentor, 2018

Shpallet në kërkim ndërkombëtar ish-Kryeministri

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është shpallur në kërkim ndërkombëtar pas urdhër arrestit të  lëshuar nga Ministria e Punëve të Brendshme. Mbi Gruevskin rëndojnë akuzat e...

Aktualitet 19:02 - 17 Tetor, 2018

Aksioni i policisë në Tiranë/ Në pranga tre persona, njëri në kërkim ndërkombëtar

Policia në një aksion të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Tiranë, ka bërë verifikimin e 129 personave dhe 77 mjeteve. Në pranga kanë rënë tre shtetas,...

Aktualitet 16:12 - 28 Shtator, 2018

Ishte në kërkim ndërkombëtar/ Përfundon arratia për 46 vjeçarin

Autoritetet portuale të Durrësit kanë vënë në pranga një shtetas në kërkim ndërkombëtar, i cili ishte dënuar nga Gjykata e Napolit me 10 vite e 11...

Aktualitet 21:35 - 18 Gusht, 2018

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ 48 vjeçari arrestohet në kufirin shqiptaro-grek

Policia kufitare ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Bëhet fjalë për 48 vjeçarin Edmond Bego, i cili u arrestua në kufirin shqiptaro-grek në...

Aktualitet 10:32 - 13 Korrik, 2018

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet vlonjati 52-vjeçar

Një 52-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane dhe i dënuar me 17 vite burg, për organizatë kriminale, pengmarrje, shfrytëzim prostitucioni, është vënë në...

Kronika 09:38 - 25 Prill, 2018

Kërkohej për shfytëzim prostitucioni/ Arrestohet i riu

Një 24 vjeçar është prangosur, pasi ishte në kërkim  ndërkombëtar për shfrytëzim prostitucioni. Policia ka njoftuar se Sektori për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë...

Aktualitet 10:58 - 8 Nentor, 2017

I shpëtoi policisë gjatë gjykimit/ Arrestohet shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Ditën e sotme policia greke ka bërë të mundur arrestimin e një shtetasi shqiptar i cili ishte shpalluar në kërkim ndërkombëtar. 27-vjeçari emri i të cilit...

Aktualitet 17:24 - 2 Tetor, 2017

Arrestohet i shumëkërkuari nga Durrësi / Prej 3 vitesh ishte në kërkim ndërkombëtar

Policia e Durrësit ka arritur të vërë në pranga një 31-vjeçar shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar prej 3 vitesh. I arrestuari është shtetasi Hektor Kosturi,...

Aktualitet 10:00 - 23 Gusht, 2017

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Ndalohet në Shijak 44-vjeçari (Emri)

Policia e Shijakut ka ndaluar mëngjesin e sotëm një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Bëhet me dije se shtetasi i ndaluar është Rudin Çalliku, 44...

Aktualitet 16:49 - 19 Korrik, 2017

Merrej me prostitucion/ Arrestohet në Lezhë i shumëkërkuari, emri

Një person i shpallur prej kohësh në kërkim nga autoritetet italiane, është arrestuar ditën e sotme në Lezhë. Bëhet fjalë për shtetasin Arben Gjikolaj, i cili...

Aktualitet 10:00 - 20 Nentor, 2016

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për shfrytëzim prostitucioni/Arrestohet pas 12 vitesh shqiptari

Policia kufitare Ballatë-Dibër, ka bërë të mundur ndalimin e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Specialistët e Policisë Kufitare Bllatë-Dibër, në dalje të PKK, bënë...

Aktualitet 15:54 - 28 Shtator, 2016

Krujë/ Arrestohet i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

Policia e Krujës ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ilir (Lirim) Dobrozi 30 vjeç, banues në Bushnesh, Krujë, akuzohet për veprat...

Aktualitet 09:14 - 16 Korrik, 2015

Elbasan/ Arrestohet Erdiol Çelaj 27 vjeç, ishte në kërkim ndërkombëtar

Agjentët e antidrogës në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit kanë vënë në pranga një 27-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik narkotikësh. Sipas bluve,  arrestimi...