Connect with Us

All posts tagged "kerkese"

Bota 17:53 - 8 Prill, 2020

Basha kërkesë Ramës/ Rialoko buxhetin për koncesionet, fondi 50 mln euro si mbulon nevojat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka cilësuar si të drejta shqetësimet dhe propozimet e Dhomës së Tregtisë Amerikane, ku i ka kërkuar qeverisë mbështetje më...

Kronika 16:59 - 8 Prill, 2020

“As shpërblim e as duartrokitje për këmishat blu”/ Sindikata kërkesë Ramës

Sindikata e Shërbimeve Policore të Shqipërisë i është drejtuar me një kërkesë kryrministrit Edi Rama që të shpërblejë sa 50% e pagës neto mujore efektivët të...

Bota 08:57 - 5 Prill, 2020

Kriza e koronavirusit/ Kërkesë e jashtëzakonshme për miell në Gjermani

Kërkesa për miell është rritur kaq shumë së fundmi në Gjermani, saqë mullinjtë tradicionalë të mbingarkuar nuk i përballojnë dot me kapacitetet e tyre të paketimit....

Kronika 13:50 - 5 Mars, 2020

OFL “troket” në Berat dhe Tiranë/ Ultimatum 3 shënjestrave të radhës

Vijon operacioni Forca e Ligjit, në bashkëpunim me strukturat vendore të Policisë, për dërgimin e kërkesave për vetëdeklarim të pasurisë. Në këtë kuadër, OFL u ka...

Politikë 19:57 - 22 Shkurt, 2020

Akuzat për fshehjen e pasurisë/ PD kërkesë Prokurorisë: Në ç’fazë janë hetimet për Ervin Bushatin

Partia Demokratike i ka kërkuar Prokurorisë së Tiranës informacion zyrtarë se në cfarë faze janë hetimet për deputetin socialist Ervin Bushati, 16 muaj pasi e kallëzoi...

Lajme 11:00 - 20 Shkurt, 2020

Shtyrja e gjyqit ndaj Shullazit/ KLGJ kërkesë Kuvendit: Gjeni zgjidhje

Këshilli i Lartë Gjyqsor i ka kërkuar Kuvendit që të gjejë një zgjidhje ligjore që do të mund të shtynte para gjyqin ndaj Emiljano Shullazit dhe...

Politikë 14:55 - 11 Shkurt, 2020

Kërkesa e çuditshme në KQZ/ Qytetari nga Vlora kërkon mandatin e deputetit

KQZ ka protokolluar ditën e sotme një shkresë të çuditshme nga një qytetar nga Vlora me banim në Tiranë. Sipas Abc news, me anë kësaj kërkese...

Kronika 11:40 - 6 Shkurt, 2020

Bjondja me syze e OFL nuk i ndahet “të fortëve”/ Ultimatum për deklarim pasurie dy personave të tjerë

Ashtu si çdo ditë edhe sot agjentja bjonde me syze e Operacionit Forca e Ligjit ka dalë në deklaratë për shtyp duke bërë me dije se...

Kronika 13:57 - 21 Janar, 2020

Kërkuan lehtësim mase/ Gjykata merr vendimin për Shullazin dhe bandën e tij

Gjykata ka rrëzuar kërkesën e Emiliano Shullazit dhe grupit të tij për lehtësimin e masës së sigurisë. Shullazi dhe anëtarët e grupit të tij i dërguan...

Kronika 10:37 - 21 Janar, 2020

Lirimi i “të fortëve” nga burgu/ Zbulohet kërkesa e Shullazit dhe grupit të tij

Mbas një viti proces në Apel, Emiliano Shullazi dhe grupi i tij kërkojnë lehtësim mase. Kërkesa e Shullazit dhe grupit të tij do të shqyrtohet sot...

Politikë 18:55 - 25 Nentor, 2019

Deputetët e PS kërkesë Kuvendit/ Çfarë kërkojnë socialistët ndaj Metës

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste i ka dërguar një kërkesë  kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçit përmes së cilës kanë kërkuar të shtohen fakte në...

Kronika 10:50 - 18 Nentor, 2019

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Kejvina Kthella kërkesë Krimeve të Rënda

Ish velina e njohur Kejvina Kthella ka paraqitur së fundmi një kërkesë në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Kthella ka kërkuar rikthimin e telefonit të saj...

Politikë 19:28 - 31 Tetor, 2019

Dorëzohen dy raportet e para të ADN-së / 600 familje kërkesë për gjetjen e të afërmve, viktima të komunizmit

Komisioni Ndërkombëtar për Personat e Zhdukur (ICMP) u dorëzoi autoriteteve shtetërore dy raportet e para të përputhjes së ADN-së një vit pas marrëveshjes së bashkëpunimit për...

Politikë 14:59 - 24 Tetor, 2019

Dokumenti-Tabaku flet për CNA/ Gjyqtarja që dënoi ish deputeten, në konflikt interesi me PD

Pas dënimit për shpifje nga Gjykata, ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka thënë për CNA.al se pas padisë së kryeministrit Edi Rama për shpifje, ka...

Politikë 16:16 - 21 Tetor, 2019

Historia drithëruese e Alvinit/ Hajdari kërkesë Gent Cakajt: Duhet një zgjidhje e menjëhershme

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari i ka dërguar një kërkesë informacion ministrit të Jashtëm Gent Cakaj për rastin e Alvinit. Sipas Hajdarit, duhet një zgjidhje e...

Bota 16:10 - 20 Tetor, 2019

U kundërshtua nga deputetët/ Johnson i kërkon BE-së shtyrjen e Brexit-it

Kryeministri Boris Johnson i ka kërkuar Bashkimit Evropian, të vonojë Brexitin pasi parlamenti britanik votoi dje kundër daljes më 31 tetor. Në letrën e nënshkruar nga...

Politikë 19:15 - 12 Shtator, 2019

“Do digjej Kuvendi”/ Nëntë deputetë kërkesë kreut të SHISH pas deklaratave të Metës

Nëntë deputetë të mazhorancës dhe opozitës parlamentare kanë bërë kërkesë për seancë dëgjimore për kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo. Kjo kërkesë vjen pas deklaratave...

Politikë 13:35 - 24 Korrik, 2019

Meta dorëzon kërkesën në Gjykatën Kushtetuese/ Shkatërrimi i Teatrit është krim

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, foli sot për mediat pasi dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për të rrëzuar ligjin për Teatrin që i jep të drejtë...

Aktualitet 17:07 - 19 Korrik, 2019

Gjykata nuk e shpalli fitues/ PS kërkesë për njohjen e kryebashkiakut të Vorës

Pas Durrësit, Partia Socialiste ka dorëzuar në Gjykatën e Tiranës kërkesën për njohjen e Agim Kajmakut si Kryebashkiak të Vorës. Kujtojmë që pak ditë më parë,...

qyetari kierkese
Aktualitet 16:55 - 29 Maj, 2019

“Bëje protestën 48 orëshe”/ Qytetari i bën kërkesën e papritur Bashës

Kryedemokrati Lulzim Basha do të vizitojë pas pak qytetin e fierit ku do ti ftojë qytetarët të marrin pjesë në protestën e 2 Qershorit që do...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 13:24 - 18 Prill, 2019

Krimet e Rënda kërkesë bankave/ Na jepni shifrën zyrtare që u grabit

Në kuadër të hetimeve për grabitjen e Rinasit, Krimet e Rënda u kërkojnë tre bankave të nivelit të dyte shifrën zyrtare të parave që kishin destinuar...

basha kerkese partise socialistre
Aktualitet 21:49 - 4 Mars, 2019

Habit Basha/ Kërkesë PS-së për zgjidhjen e krizës

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha  është shprehur i gatshëm për zgjidhjen e krizës politike bashkë me Partinë Socialiste. Sipas Bashës, kërkesa e tyre është zgjidhja e...

vangjush dako reagon per cna.al
Aktualitet 22:19 - 26 Shkurt, 2019

PD kërkon arrestimin/ Balla: Dako meriton të rizgjidhet

Kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla i ka thurur elozhe kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako. Sipas tij, Dako ka bërë një punë të shkëlqyer këto vite...