Connect with Us

All posts tagged "kerkesa"

Studiuesit paralajmërojnë çiftet/ Çfarë ndodh me shëndetin e partnerit tuaj nëse e teproni me kritikat
Life Style 16:17 - 30 Qershor, 2020

Studiuesit paralajmërojnë çiftet/ Çfarë ndodh me shëndetin e partnerit tuaj nëse e teproni me kritikat

Të qenit hiperkritik, shumë kërkues dhe  të provokosh shpesh herë nervat e partnerit mund të ndikojë në shëdnetin e tyre dhe rrezikshmërin e një vdekje më...

Meta kërkesa të papritur Ruçit/ Të takohemi sa më shpejt
Politikë 12:45 - 26 Qershor, 2020

Meta kërkesë urgjente Ruçit/ Të takohemi sa më shpejt

Presidenti Ilir Meta bëri të ditur sot se i ka nisur një shkresë zyrtare kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, ku i kërkon të takohen sa më...

PS plotëson kërkesat e opozitës për Zgjedhoren/ Gjiknuri: Për dy-tre ditë teksti i dërgohet Kuvendit
Politikë 22:00 - 24 Qershor, 2020

PS plotëson kërkesat e opozitës për Zgjedhoren/ Gjiknuri: Për dy-tre ditë teksti i dërgohet Kuvendit

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka dhënë një prononcim për mediat pas përfundimit të tryezës. Gjiknuri tha se palët sot arritën një dakordësi...

Sociale 18:43 - 16 Qershor, 2020

Kriza e krijuar nga pandemia e koronavirusit/ Shoqatat Turistike 6 kërkesa Ramës

Shoqatat Turistike kanë nënshkruar një peticion me gjashtë kërkesa për kryeministrin Edi Rama lidhur me kapërcimin e krizës së krijuar nga Covid-19. Shoqatat i kërkojnë Ramës...

Politikë 15:32 - 12 Qershor, 2020

“E nxorën kokën”/ Paloka për kërkesat e opozitës parlamentare: Duan të ndalojnë koalicionet parazgjedhore!

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka thotë se deputetët e opozitës parlamentare e nxorën kokën më në fund. Sipas tij, ata po zbatojnë projektin e Ramës për...

Politikë 12:13 - 12 Qershor, 2020

Opozita parlamentare depoziton projektligjin në Kuvend/ Kërkon hapjen e listave

Opozita parlamentare ka depozituar projektligjin në Kuvend ku kërkon hapjen e listave. Sipas Abc news, amendamentet e propozuara, synojnë shndërrimin e sistemit zgjedhor nga ai aktual...

Sociale 10:42 - 10 Qershor, 2020

Transporti Publik sërish në protestë/ Plotësoni 4 pikat tona!

Shoqatat e transportit publik vijon edhe sot protestën para Ministrisë së Transporteve, ku kërkojnë plotësimin e 4 kërkesave të tyre. Ata kërkojnë që të hiqet akciza...

Sociale 10:30 - 4 Qershor, 2020

Thellohet skandali/ Hetim urgjent ndaj stafit te shkolles, prokuroria të marrë të pandehur Shahinin

CRCA Shqiperi, duke u bazuar në informacionet për situaten ne te cilen eshte zhvilluar dhuna seksuale ndaj vajzes 15 vjecare në Babrru të Tiranës, ka kërkuar...

“Besoj në pafajësinë e Thaçit”/ Nardi Olli: Takimi në Washington të zhvillohet sa më parë
Politikë 19:18 - 31 Maj, 2020

“Vetëm kështu frenohet kryetarokracia”/ Nardi Olli liston kërkesat për Reformën Zgjedhore

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli, ka reaguar për Reformën Zgjedhore, e cila është në ditën e fundit të afatit për përfundimin e...

Politikë 22:24 - 26 Maj, 2020

A do të rriten çmimet në turizëm?/ Klosi: Tregu do rregullohet nga kërkesë oferta

Nga 1 qershori nis hapja graduale e plazheve në Shqipëri. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi thotë se industria turistike është gati të presë turistët...

Politikë 12:49 - 12 Maj, 2020

Voltana Ademi thirrje Ministrisë së Bujqësisë/ Të mbrohet ekonomia nga “grenxa e zezë”

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka drejtuar një thirrje ministrisë së Bujqësisë, që të mbrojë ekonominë pyjore të zonës. Në kërkesën...

Politikë 11:42 - 11 Maj, 2020

Mbledhja e Këshillit Politik/ Zbardhen 3 kërkesat e opozitës për Reformën Zgjedhore

Përfaqësuesit e opozitës në mbledhjen e Këshillit Politik, Oerd Bykykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim kërkuan mbylljen sa më shpëjt...

Politikë 15:43 - 5 Maj, 2020

Basha zotohet para drejtuesve të Shoqatës së Turizmit/ “Do bëj çmos që zëri juaj të dëgjohet”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua sot me drejtuesit e Shoqatës Shqiptare të Turizmit, ku përfaqësohen rreth 93 mijë të punësuar në këtë sektor...

Denoncimi/ Shkojnë të inspektojnë masat anti-covid në fasoneri dhe blihen me rryshfet
Ekonomi 15:42 - 17 Prill, 2020

Dhoma e Fasonistëve kërkesë qeverisë/ Të mbulohen pagat e punonjësve, subvencion të qirasë deri në 50%  

Dhoma e Fasonistëve i ka drejtuar një kërkesë për ndihmë qeverisë. Ndërkohë që vendi po përballet me Covid-19, Dhoma e Fasonistëve i bën thirrje qeverisë për...

Politikë 17:07 - 7 Prill, 2020

Voltana Ademi bisedë telefonike me Manastirliun/ Zbulohen kërkesat

Kryebashkiakja demokrate e Shkodrës në detyrë Voltana Ademi ka treguar se ditën e sotme ka pasur një bisedë telefonike me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Ademi...

Bota 20:37 - 2 Prill, 2020

Koronavirusi godet ekonominë amerikane/ Numër rekord kërkesash për asistencë papunësie

Një numër rekord prej 6.6 milionë kërkesash për asistencë papunësie u regjistruan javën e kaluar, duke tejkaluar shifrat rekord të një jave më parë, gjë që...

Politikë 00:02 - 19 Mars, 2020

Basha i bën kërkesën e papritur Ramës/ Kryeministri “pa fjalë”: Mos është duke parë ëndrra!

Kryeministri Edi Rama, ishte mbrëmjen e sotme në një lidhje me emisionin “Open” teksa ka folur për situatën nga koronavirusi. Por një mesazh i papritur ka...

Lajme 09:48 - 1 Shkurt, 2020

Anëtari i KLP “qan” se nuk mori kartolinë për Vitin e ri/ I kërkon llogari Gent Ibrahimit

Reforma në Drejtësi, e trumbetuar fort nga mazhoranca socialiste si një arritje e madhe në luftën kundër krimit, ka nxjerrë tashmë edhe disa nga institucionet e...

Politikë 13:47 - 13 Janar, 2020

Basha, kërkesë Qeverinë/ Zbardhen pesë pikat për biznesit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është stacionuar në Durrësi, ku ka vizituar biznese të dnryshme. Sipas Bashës, kriza ekonomike që ka përfshirë vendin dhe pasojat e...

Politikë 23:04 - 16 Dhjetor, 2019

Situata pas tërmetit/ PD e Lezhës 6 kërkesa për qeverinë

Partia Demokratike e Lezhës ka akuzuar qeverinë se verifikimi i banesave të dëmtuara nga tërmeti, nuk është kryer në kohë dhe kjo ka shkaktuar pasiguri tek...

Politikë 13:13 - 27 Nentor, 2019

Basha në Thumanë me plan 5 pikësh/ Ja kërkesat për qeverinë

Kreu i Paritisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Thumana, ku ishte për të inspektuar nga afër, situatën katastrofike pas tërmetit të fuqishëm, i ka bërë thirrje qeverisë...

Politikë 15:07 - 30 Tetor, 2019

Kryemadhi publikon 5 kërkesat e fermerëve/ I mbështes fuqimisht

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka publikuar pesë kërkesat e fermerëve të cilët protestuan sot në Lushnje. Kryemadhi shprehet se protesta dhe këkesat e tyre kanë...

Elisabeta Imeraj ne krye te Prokurorise se Tiranes, prej gjashte muajsh
Lajme 14:56 - 30 Tetor, 2019

Ekskluzive-Dokumenti/ Divorcohet prokurorja e Tiranës

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj i ka drejtuar një kërkesë gjykatës, ku kërkon divorcin nga bashkëshorti Agron Bajri. Në kërkesë padinë që Elisabeta Imeraj...