Connect with Us

All posts tagged "kercenon"

Denoncim 21:44 - 3 Shkurt, 2020

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Avokati kërcënon klientin, mori 2.5 mln lekë për një proces që s’e hapi kurrë

Avokati Alfred Thomo  për 8 vite nuk i hapi asnjë proces gjyqësor qytetarit, edhe pse mori 2.5 mln lekë për përpjestimin e pasurisë. Gjykata nuk ka...

Kosova & Rajoni 23:25 - 26 Dhjetor, 2019

Deputeti serb thirrje për luftë kundër Malit të Zi

Diskutimet për projekt-ligjin për liri dhe fe kanë nxitur tensione dhe debate në Malin e Zi. Minoriteti serb paralizoi qarkullimin e automjeteve duke bllokuar rrugët, ndërsa...

Politikë 22:28 - 6 Nentor, 2019

E kërcënon kush Artan Lamen?/ Ja si përgjigjet kreu i Kadastrës

Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,  është pjesë e emisionit “Opinion”, ku si temë emisioni është “Kush i vhedh tokat në Shqipëri”. Duke sjellë...

Politikë 12:45 - 12 Shtator, 2019

“Do t’iu ndjekim këmba-këmbës”/ Basha kërcënon deputetët

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një konferencë për mediat ka kërcënuar hapur deputetët. Kërcënimi i tij ka ardhur pas kthmit të koncensionit në Kuvend nga...

Bota 09:30 - 6 Shtator, 2019

Turqia kërcënon BE me hapjen e kufijve për refugjatët

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan sërish e ka kërcënuar Europën me hapjen e portave në kufi për refugjatët, në rast, se vendi i tij nuk...

Kronika 14:54 - 9 Gusht, 2019

Çmendet Arta Marku, kërcënon mediat/ Zbardhet udhëzimi skandaloz

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Marku, ka urdhëruar që t’u mbyllet goja mediave, duke ndryshuar kështu politikën e Prokurorisë së Përgjithshme. Marku e cila u...

Kronika 15:21 - 28 Korrik, 2019

Kërcënoi turistin nga Kosova/ Pezullohet oficeri i Policisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit pezullon menjëherë nga detyra punonjësin e Policisë së Komisariatit të Policisë Durrës, për komunikim jo etik me një pushues...

Politikë 14:20 - 27 Korrik, 2019

“Do futem poshtë fadromës”/ Deklarata e fortë e Gjuzit

Deputeti Kujtim Gjuzi ka folur sot në media lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar, ku u përzu nga artistët, duke sqaruar se ai është një nga...

Aktualitet 11:33 - 19 Korrik, 2019

“Do të hetohen ish-ministra dhe ish-drejtorë”/ Kërcënon hapur Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat denoncoi miratimin e koncensionit të rrugës Milot-Balldren si një vjedhje kriminale e qeverisë së kryeministrit...

Aktualitet 16:28 - 28 Qershor, 2019

Urdhër administratës/ Rama “shënjestron” Voltana Ademin

Pasi shkarkoi kreun e Bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila, kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish. Këtë herë në lidhje me urdhërin e kryebashkiakes Voltana...

Aktualitet 17:23 - 26 Qershor, 2019

Procedimi ndaj kryebashkiakëve të PD / Kërcënon Bardhi: Deri më tani jemi vetëpërmbajtur

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, në një konferencë për mediat, ka reaguar ashpër ndaj procedimit penal të dy kryebashkiakëve të djathtë për qëndrimet e...

Aktualitet 11:29 - 26 Qershor, 2019

Debati për 30 Qershorin/ LSI kërcënon anëtarët e KZAZ-ve

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka thënë se çdo vendim dhe veprim që ka lidhje me zgjedhjet, që nga KQZ,KZAZ e deri...

Aktualitet 12:56 - 25 Qershor, 2019

“Bllokimi i 30 Qershorit”/ Kërcënon kryebashkiaku i Skraparit

Kryetari i bashkisë së Skraparit, Nesim Spahiu i cili vjen nga radhët e LSI-së i është drejtuar me një letër KQZ-së. Në letër ai shkruan se...

Aktualitet 18:31 - 25 Maj, 2019

Çuni i Fahriut kërcënon para protestës

Ish deputeti i listës Basha, Klevis Balliu në një postim në rrjetet sociale pak çaste para fillimit të protestës së opozitës ka reaguar për incidentet me...

klevis balliu
Aktualitet 15:27 - 24 Maj, 2019

Çuni i Fahriut kërcënon Ballën/ Do kapen zvarrë ata që kërkojnë shkatërrimin e pluralizmit

Ish deputeti i listës Basha, Klevis Balliu, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar pas deklaratave të Taulant Ballës se 30 Qershori nuk preket. Balliu...

Aktualitet 11:47 - 23 Maj, 2019

Spartak Braho kërcënon Agron Tufën/ “Po luan me zjarrin”

Deputeti Spartak Braho nga foltorja e Kuvendit sulmoi drejtorin e Institutit të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa. Sipas Brahos, insttiuti i drejtuar nga Tufa ka shkeliur...

bardhi: Shqiptaret mblidhen me 16 Mars
Aktualitet 17:07 - 17 Maj, 2019

Bardhi kërcënon Ramën/ “Fshihet prapa fustanit të Blerina Gjylametit”

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar pas deklaratave të bëra mbrëmjen e djeshme, nga kryeministri Edi Rama...

Aktualitet 22:09 - 16 Maj, 2019

“Do të përballemi në Gjykatë”/ Rama kërcënon gazetarin

Kryeministri Edi Rama më herët sulmoi gazetarin Basir Çollaku për shkrimin e bërë nga gazeta gjermane “Bild”. Çollaku në një sms dërguar moderatorit të emisionit “Opinion”...

kryedemokrati
Aktualitet 17:52 - 14 Maj, 2019

“Nuk do të të shpëtojë asgjë”/ Basha kërcënon gjyqtarin

Kryedemokrati, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij përpara mediave, falenderoi edhe të arrestuarit pjesëmarrës në protestën e të Shtunës. Ndërkohë Basha ka përcjellë një mesazh për...

zbulohen tre femrat me te cilat kaopet mat muli
Aktualitet 19:06 - 2 Maj, 2019

Noka kërcënon Ramën/ “Do të përfundojë në burg”

Ish deputeti i PD-së, Flamur Noka, nga protesta e opozitës që ka bllokuar aksin Shkodër-Lezhë, në afërsi të zonës së Bushatit, i ktheu një përgjigje kryeministrit...

Aktualitet 12:34 - 16 Prill, 2019

U arrestua për terrorizëm/ Ish-komandoja kërcënon gjyqtarin dhe prokurorin

Ish-komandoja Erzen Uka, i cili u arrestua për nxitje terroriste ka dalë sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Erzen Uka ka dalë sot para gjykatës...

Aktualitet 22:45 - 13 Prill, 2019

Kryemadhi kërcënon Ramën/ “Nuk ka burrë nëne që pengon shqiptarët”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pas mbylljes së protestës ka dalë në një prononcim për mediat. Kryemadhi ka bërë një seri falenderimesh ndaj protestuesve, gazetarve, shoferave...

Aktualitet 10:02 - 7 Prill, 2019

Shoqëria Përmbarimore Italiane kërcënon shqiptarët

Një Shoqëri Përmbarimore Italiane, “SGA spa”, kërcënon shqiptarët, klientë të “Veneto Banka” sh.a., e falimentuar në Itali nga ana e Qeverisë italiane, se do t’i sekuestrojë...