Connect with Us

All posts tagged "kercenimi"

Tërbimi në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën
Politikë 11:54 - 28 Tetor, 2020

“Tërbimi” në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

Ish-deputeti Ervin Salianji, pasi u përjashtua nga lista e kandidatëve për deputetë nga komisioni “Ruli-Luli”, ka filluar një lëvizje kundër Lulzim Bashës. Një ditë më parë,...

Biznesmeni pazare me gjyqtarin/ Zbulohet skandali në Gjykatën e Apelit, Tiranë
Aktualitet 10:35 - 2 Tetor, 2020

Biznesmeni pazare me gjyqtarin/ Zbulohet skandali në Gjykatën e Apelit, Tiranë

Historia me skemën e mashtrimit 1 milionë dollarë nga biznesmeni Fotaq Semi, kundrejt një grupi personash, nuk ka të mbaruar. Të dëmtuarit jo vetëm që nuk...

“PS vazhdon me draftin hileqar”/ Hajdari propozon masa drastike, mesazhi për opozitën
Politikë 14:51 - 22 Shtator, 2020

Kërcënohet Rudina Hajdari?/ Deputetja: Boll më…

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari, në një prononcim për mediat ka ritheksuar se nuk do të tërhiqet nga beteja për hapjen e...

Politikë 11:59 - 18 Shtator, 2020

Meta i “vërsul” Ramës, Monën/ Edhe vrima e vrimës së miut do të duket e vogël

Presidenti Ilir Meta, i ka drejtuar paralajmërime të forta sot kryeministrit Edi Rama. Ndërsa i ka lënë drejtimin e partisë së themeluar nga vetë ai, gruas...

Skandali me makinën Luksoze/ Maqedonia e Veriut leksion Sandër Lleshajt
Politikë 11:57 - 17 Shtator, 2020

Sandër Lleshaj, sërish gënjen publikisht

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, sërish sot ka gënjyer publikisht. Pasi deputeti Andi Përmeti i ka kërkuar që të zbardhë dosjen e gazetarit Elvi Fundo, ngjarjen...

Politikë 14:36 - 11 Shtator, 2020

Foto ekskluzive/ Meta i vetmuar më shumë se kurrë

Presidenti ynë, mik i trafikantëve të drogës, duket më i vetmuar se kurrë. CNA.al ka siguruar një foto Metës tek Sofra e Ariut, ku i vetmuar...

Bota 11:43 - 1 Gusht, 2020

Synimet e Turqisë për superfuqi/ Erdogani hedh zjarr në jug të Kaukazit

Manovrat e përbashkëta ushtarake mes Turqisë dhe Azerbajxhanit janë një paralajmërim i qartë për armikun e përbetuar Armeninë. Pas Sirisë dhe Libisë, Ankaraja dëshiron tani të...

“Zoti na ruajtë”/ Olli “shuplakë” politikës: Demokracia ka dështuar
Politikë 12:06 - 15 Korrik, 2020

“Po shkon nga marrëzia në marrëzi”/ Olli “kryqëzon” Ramën: I ka bërë hatanë këtij vendi

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli akuzon kryeministrin Edi Rama, se po e çon Shqipërinë, keq e më keq. Në një postim në...

Vrau shokun pasi u dehen/ Gjykata jep vendimin për dhëndrrin e Qazim Sejdinit
Kronika 11:48 - 17 Qershor, 2020

Kërcënoi drejtorin e burgjeve/ Gjykata jep dënimin për Muharrem Zelijan

Gjykata e Tiranës ka vendosur 10 muaj burg për Muharrem Zelijan, i cili akuzohet se kërcënoi me SMS, drejtorin e Burgjeve, Agim Isimali. Por, duke qënë...

Politikë 09:23 - 1 Qershor, 2020

“Çim Nostradamusi” bën parashikimin dhe kërcënon Ramën

Gazetari Çim Peka së fundi në rolin e “Nostradamusit”, ka bërë edhe një parashikim në lidhje me atë çfarë mund të ndodhë me Reformën Zgjedhore. Në...

Kronika 19:14 - 8 Maj, 2020

Kërcënohet dhe goditet me gurë drejtori i TIA-s/ Depoziton kallëzim në polici, në kërkim agresori

Në nëntor të 2019-s Tirana Internacional Airport nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi me Policinë e Shtetit, por disa muaj më vonë drejtori i saj Costandin Von Alvensleben...

Kosova & Rajoni 08:27 - 28 Prill, 2020

“Je e vdekur”/ Kërcënohet publikisht deputetja

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, e njohur për gjithë shqiptarët edhe si këngëtare, është kërcënuar me vdekje. Media kosovare shkruajnë se një qytetar ka shkruar në...

“Gjykata Speciale e Hagës është e njëanshme”/ Kurti: Aktakuzat e prokurorisë për UÇK nuk qëndrojnë
Kosova & Rajoni 12:03 - 11 Prill, 2020

Premtoi 10 milion euro për kokën e Albin Kurtit?/ Flet “kërcënuesi” i kryeministrit të Kosovës

Një ditë më parë në mediat kosovare u raportua për një lajm, ku pretendohet se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar me jetë,...

mesuesi frymezues
Denoncim 15:55 - 2 Prill, 2020

Mësuesve u mbahet gjysma e rrogës/ Zbulohet mesazhi kërcënues

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një denoncuesi, i cili thotë se qeveria ka vendusur që tiu mbajë gjysmën e pagës mësuesve. Denoncuesi thekson...

Sociale 08:59 - 12 Mars, 2020

Punonjësit e fasonerisë përballë rrezikut/ Asnjë masë mbrojtëse kundër koronavirusit, si kërcënohen nga pronarët

Ndërkohë që 15 persona janë konfirmuar të prekur nga koronavirusi në vendin tonë, autoritetett kanë filluar edhe marrjen e masave të ashpra kundër përhapjes së këtij...

Artan Hoxha zbulon emrin/ Ja kush është personi që i shkoi në zyrë Azem Hajdarit dhe i tha që është në rrezik
Kronika 08:38 - 14 Shkurt, 2020

Artan Hoxha kërcënohet me jetë/ Gazetari publikon mesazhin

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”, gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar mesazhet kërcënuese, që kanë ardhur në drejtim të tij nga Anglia. Gazetari Hoxha theksoi...

Kronika 09:59 - 3 Shkurt, 2020

Kërcënoi me jetë Drejtorin e Burgjeve/ Prangoset i dyshuari 

Policia ka vënë në pranga personin që kërcënoi me jetë Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Muharrem Z....

Kosova & Rajoni 08:45 - 30 Dhjetor, 2019

“Ju lutem më ndihmoni”/ Flet kërcënuesi i djalit të Isa Mustafës, ja si qëndron e vërteta

Mbrëmjen e djeshme në media u raportua se Besnik Mustafa, djali i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ka marrë kërcënime. Por,  pasi Besnik Mustafa publikoi në...

Kosova & Rajoni 23:13 - 28 Dhjetor, 2019

Kërcënimi me jetë i Albin Kurtit/ Vetëvendosja kallëzon penalisht kandidatin për deputet

Menjëherë pas kërcënimit me jetë të Albin Kurtit, partia “Nisma” të cilës i përket autori i kërcënimit është tërhequr. Ndërkohë që autori i deklaratës së rrezikshme,...

Politikë 12:31 - 26 Dhjetor, 2019

Veliaj “kërcënon” qytetarët e Tiranës/ Po më kundërshtuat, do keni fatin e Astirit

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka zhvilluar sot mbledhjen e fundit për këtë vit. I pranishëm në këtë mbledhje, kryebashkiaku i Tiranës, veç propagandës, që tashmë jemi...

Politikë 14:35 - 6 Dhjetor, 2019

Tjetër shantazh i Ramës ndaj medias/ Dorëzoni pasaportat

Në mes të tragjedisë që ka ndodhur në Shqipëri, pas tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas një situatë kaotike në vendin tonë, kryeministri Edi...

Politikë 13:27 - 2 Dhjetor, 2019

“Bëjmë edhe atë që nuk ua pret imagjinata”/ Rama kërcënon sërish mediat

Kryeministri Edi Rama sërish sot nuk i ka kursyer sulmet ndaj mediave. Edhe ditën e sotme, Rama ka kërcënuar hapur mediat, ndërsa u shpreh se do...

Politikë 11:17 - 29 Nentor, 2019

Kërcënimi i Ramës ndaj mediave/ Ish-ministri rendit arsyet pse është një deklaratë e rëndë dhe shqetësuese

Ish-ministri Genc Pollo ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama,kërcënoi se do të mbyllë portalet dhe websitet, nëse përhapin informacione të rreme nga tërmeti dhe që ngjallin...