Connect with Us

All posts tagged "kercenime"

Aktualitet 16:48 - 14 Maj, 2020

“Zjarri që do të ndezin do të djegë shtëpitë e tyre”/ Budina zbulon mesazhin si u kërcënua

Regjisori Edmond Budina, ka folur me tone të ashpra pas përfundimit të takimit me kryedemokratin Basha. Ai theksoi se nëse bashkia dhe qeveria tenton të ndezë...

Bota 09:15 - 6 Maj, 2020

Sharje, fyerje dhe kërcënime ndaj gazetarëve në Slloveni

Blaž Zgaga, fitues i çmimit Freedom of Speech Award (FOSA) nga Deutsche Welle, po përballet me fyerje dhe kërcënime, sepse ka kritikuar qeverinë për masat e...

Lajme 22:24 - 22 Prill, 2020

“Jemi kërcënuar me largim nga puna”/ Punonjësja e fasonerisë nxjerr detajet tronditëse

Kruja dhe Kurbini janë dy kthyer aktualisht në dy vatrat më të rrezikshme të pandemisë së Covid-19, ku shumë punonjës të fasonerive kanë rezultuar pozitiv. Në...

Vetingu 12:25 - 10 Mars, 2020

Skandali me gjyqin për rrogat dhe kërcënimet/ Zbardhet pasuria e gjyqtares që i shtohen milionat

Kur fillon punën gjyqtare, ke halle, pak lekë, makina të lira, por vitet e punës shtojnë pasurinë. Martesa sjell shumë të ardhura dhe suksesi nga profesioni...

Politikë 19:27 - 29 Shkurt, 2020

Rama më tha në telefon ‘Nuk ka bir …’/ Ish anëtari i Kryesisë së PS zbulon si u kërcënua

Ish anëtari i Kryesisë së PS, Limoz Dizdari, i ftuar në studion e  “Kjo Javë”, ka treguar se si është kërcënuar para disa vitesh, ndërsa për...

Denoncim 19:21 - 14 Janar, 2020

“Burri i drejtoreshës shtyp me makinë dy persona/ Mbyll çështjen me kërcënime e para”

Një denoncim i fortë është bërë mbrëmjen e sotme për burrin e drejtoreshës së spitalit të Elbasanit, i cili thuhet se ka shtypur për vdekje me...

Politikë 16:41 - 10 Dhjetor, 2019

U largua pas kërcënimeve/ Deklarata e fortë e Agron Tufës: “U kërkova ndihmë ambasadave, por nuk m’u përgjigjën!”

Prej disa muajsh ish-drejtori i ISKK Agron Tufa kanosej nga ithtarët e regjimit të vjetër. Ai ka kërkuar azil politik në Zvicër. Tufa i tha DW....

Politikë 17:27 - 3 Dhjetor, 2019

“Qentë e liruar nga zinxhiri i diktaturës iu afruan familjes sime”/ Zbardhet letra e gjatë e dorëheqjes së Agron Tufës

Drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave te Komunizmit Agron Tufa, është larguar nga Shqipëria pasi pretendon se po i rrezikohet jeta. Bordi i...

Politikë 13:50 - 25 Nentor, 2019

Shantazhi/ Zëdhënësi i Metës flet pas dëshmisë në Prokurori

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka sqaruar për mediat, thirjen e tij në Prokurorinë e Tiranës, pas pretendimit se është shantazhuar dhe kërcënuar nga një zyrtar...

Politikë 21:51 - 21 Nentor, 2019

Kërcënimi i zëdhënësit Blushi/ Artan Hoxha dhe Klodiana Lala “përmbysin” Presidentin

Gazetarja Klodiana Lala dhe Artan Hoxha, të ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, kanë komentuar deklaratat e presidentit Meta, i cili më herët deklaroi se...

Politikë 17:50 - 31 Tetor, 2019

”Jam kërcënuar në zyrë”/ Murrizi hedh dyshime mbi pretendimet e Rudina Hajdarit

Deputetja Rudina Hajdari është marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës pas pretendimeve se është kërcënuar me jetë nga kolegët e saj deputetë. Lidhur mbi çështje ka folur...

Kronika 15:51 - 15 Tetor, 2019

Alarmi për bombë/ Flet gjyqtari: “Nuk kam nevojë për mbrojtje nga shteti”

Gjyqtari Markelian Kuqo, ka folur për mediat pasi u kërcënua sot me bombë. Kuqo është shprehur se nuk ka dijeni për ngjarjen, ndërsa ka shtuar se...

Kronika 20:54 - 30 Shtator, 2019

“U kërcënua me vdekje”/ Shteti hesht, Agron Tufa i drejtohet OSBE

Kreu i Institutit për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa, ka dënuar heshtjen e institucioneve përgjegjëse, pas kërcënimeve me vdekje. I ftuar në studion e...

Opinione 21:53 - 28 Gusht, 2019

Rama i mbylli emisionin/ Ylli Rakipi: “Kam pamjet filmike ku më bën presion”

Gazetari, Ylli Rakipi, ka folur rreth mbylljes së emisionit “Të Paekspozuarit” në televizinin “News 24”. I ftuar në Studion e lajmeve në TV “Ora”, Rakipi u...

Kronika 16:51 - 16 Gusht, 2019

Kërcënuan katër përsona me armë zjarri/ Pranga të rinjëve

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarje e ndodhur dy ditë më parë në Shijak ku katër persona u kërcënuan me armë zjarri pas një konflikti...

Aktualitet 17:50 - 2 Qershor, 2019

Duka mesazh Ramës/ Nuk mbahet pushteti me kërcënime

Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, pak orë para nisjes së protestës së opozitës. Duke iu referuar...

Aktualitet 22:36 - 27 Maj, 2019

“Mesazhe kërcënuese dhe erotike”/ Vokshi flet për letrat e Ramës

Ish deputetja demokrate Albana Vokshi ka folur për krizën politike në vend dhe letrat e hapura të kryministrit Edi Rama. E ftuar në studion e Report...

Aktualitet 11:10 - 18 Maj, 2019

“Kam pasur kërcënime nga LGBT”/Kastro Zizo flet hapur për prirjet seksuale

Prirjet e tij seksuale nuk ishin përfolur ndonjëherë, por këngëtari Kastro Zizo foli troç në emisionin e tij “Late Night Show” pasi tha se është kërcënuar...

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne Kuvend
Aktualitet 11:25 - 21 Mars, 2019

Deputetët e rinj të kërcënuar/ Enver Roshi jep alarmin, apelon Sandër Lleshajn

Deputeti i LSI-së, Enver Roshi, nga foltorja e Kuvendit i ka bërë thirrje Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, që t’i...

Aktualitet 21:08 - 5 Mars, 2019

Pranon mandatin e deputetit/ Karamelo: Kam pasur presione dhe kërcënime

Kandidati në listën e PBDNJ ka konfirmuar pranimin e mandatit të deputetit. Në një prononcim për mediat Ligoraq Karamelo tha se ka patur presion dhe kërcënime...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 17:49 - 1 Mars, 2019

Masakra e Filatit/ Idrizi: Greqia, vend me dy standarte

Në një deklaratë për shtyp gjatë aktivitetit të dedikuar masakrës së Filatit në gusht 1944, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi nuk kurseu akuzat ndaj ndaj Greqisë,...

fakulteti i drejtesise ne tirane
Aktualitet 11:17 - 11 Shkurt, 2019

Mbyllet bojkoti/ Studentët paralajmërojnë Dekanin

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë kanë vendosur ditën e sotme që t’i japin fund bojkotit. Një nga studentët ka thënë se ky vendim erdhi si pasojë...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 12:35 - 8 Shkurt, 2019

Kërcënimi i Kryemadhit/ Përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i është përgjigjur akuzave të Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhit në lidhje me çështjen e seancës së bashkëshortit të ministres. Në...