Connect with Us

All posts tagged "kepuce"

Aktualitet 15:49 - 3 Qershor, 2019

“Ka 10.000 palë këpucë por nuk do t’i falë”/ Këngëtarja e njohur tregon dobësinë e saj

Këngëtarja me famë botërore Celine Dion ka zbuluar një nga dobësitë e saj më të mëdha. Celine ka treguar se është e fiksuar pas këpucëve. Në...

Fashion 11:10 - 27 Maj, 2019

Foto/Zbuloni këpucët dhe sandalet që duhet t’i keni patjetër këtë verë për tu dukur më “in”

Risia e kësaj vere janë këpucët me platformë të cilat janë të “prodhuara” për ato femra të cilat duan të duken më të gjata. Më poshtë...

Fashion 11:53 - 14 Maj, 2019

Foto/Zbuloni llojet e këpucëve më të rehatshme për në zyrë

Në mënyrë që të ndiheni sa më rehat në zyrë ,më poshtë do të zbuloni  disa nga llojet e këpucëve më “cool” të cilat do i...

kepuce me maje katrore
Aktualitet 22:00 - 20 Prill, 2019

Zbuloni cilat janë këpucët më të rehatshme për këtë sezon

Këpucët me detajet e kashtës në vend të gomës, që quhen espadrilles, janë ndër më të kërkuarat këtë sezon. Espadrilles sjellin një lloj fryme pushimesh, por...

gabimet qe bejme ne veshje
Fashion 12:25 - 31 Mars, 2019

Si të dukeni “chic” edhe nëse pëlqeni këpucët e sheshta?

Nuk është sekret se këpucët e duhura me taka mund t’ju bëjnë të dukeni më elegante dhe më të gjata. Po nëse preferoni këpucët më të...

ngerci ne kembe
Life Style 17:00 - 27 Mars, 2019

“Makthi” i femrave/Ja çfarë mund të bëni nëse ju vret këpuca

Krijimi i flluskave si pasojë e fërkimit të këmbës së djersitur me këpucën eshte nje nga  dhimbjet më të tmerrshme të njerëzimit. Por ja si t’i...

kepuce me maje katrore
Fashion 13:10 - 17 Mars, 2019

12 këpucët që nuk dalin kurrë nga moda dhe çdo femër me stil duhet t’i ketë

Ne harrojmë se gjërat dalin shpejt nga moda dhe shpesh gjërat që duam më shumë harrohen më shpejt. Kjo nuk do të thotë që mos të...

kepuce me maje katrore
Aktualitet 14:29 - 14 Mars, 2019

Tendencat më të fundit/ Këtë verë do të veshim vetëm këpucë me majë katrore

Këpucët me majë apo ato me majë rrumbullake kanë ndenjur shumë gjatë në fron, por viti 2019 i rrëzon duke bërë protagoniste të sezonit të pranverës...

Aktualitet 22:45 - 4 Mars, 2019

Zbuloni cilat janë këpucët më trendy për verën e 2019-ës

Moda këtë verë duket se po ecën paralelisht me rehatinë. Pra nuk do sforconi veten me këpucë të cilat janë të parehatshme, vetëm e vetëm për...

Studimi/ Gratë që kanë shumë këpucë janë shumë të pasigurta
Aktualitet 23:00 - 1 Mars, 2019

Studimi/ Gratë që kanë shumë këpucë janë të pasigurta

A jeni duke pyetur veten se pse gratë me vetbesim të ulët e mbushin dollapin e tyre me këpucë?  Të blesh këpucë, çanta ose aksesorë të...

blerje kepucesh keshilla
Aktualitet 15:00 - 28 Shkurt, 2019

Shtatë këshilla për blerjen e këpucëve që do t’ju shpëtojnë nga “tortura e takave” njëherë e mirë

Aftësia për të blerë zgjuar fitohet me kohë e përvojë. Të dish “të gjuash” ofertat, të zgjedhësh materialin apo dhe të dish të bësh pazar nuk...

Aktualitet 20:30 - 22 Shkurt, 2019

19 modelet më të bukura të këpucëve dhe balerinave për të zëvendësuar çizmet tani që po ngrohet koha

Temperaturat po rriten dhe të gjithë duam që tani të fillojmë t’i bëjmë më të lehta ecjet tona. Ndërkohë që dollapi ynë është i mbushur me...

heqja e kepuceve
Aktualitet 23:40 - 31 Janar, 2019

Heqja e këpucëve/ Më shumë se çështje tradite, është çështje shëndeti

Arsyeja e parë pse nuk duhet të hyni në shtëpi me këpucë është fakti që këpucët shkelin ngado kështu që janë një nga burimet kryesore të...

Aktualitet 21:45 - 12 Janar, 2019

Prej 60 vitesh në treg: Ky model këpucësh i dizenjuar nga Chanel mbetet akoma i preferuari i femrave!

Pavarësisht faktit se këpucët ikonike me dy ngjyra Chanel janë projektuar 60 vjet më parë, ato janë ende një nga modelet më të lakmueshme të këpucëve...

Kuriozitete 11:28 - 11 Janar, 2019

Këpucët- këmbë njeriu janë çmenduria e radhës: Në rrugë me një palë të tilla?

Kandidatët e radhës për çmimin e parë tek “Sa larg mund të shkosh për modë”, janë padyshim takat me “lëkurë njeriu”. Kështu siç e dëgjuat, ato...

Aktualitet 03:53 - 1 Janar, 2019

Lista e të gjithë këpucëve pas të cilave do të lemë kokën gjatë 2019-s

Nuk ka rëndësi sa fantastike është veshja jote, kurrë mos e nënvlerëso rëndësinë e këpucëve: Ose mund ta përmirësojnë ose mund të bëjnë të kundërtën me...

Life Style 11:53 - 15 Dhjetor, 2018

Shëndeti, pastaj moda! Arsyeja pse nuk duhet t’i vishni kurrë këpucët pa çorape

Shumë nga trendet e fundit nuk kanë pjesë të paraqitjes çorapet, si mokasinet në formën e shapkave. Por ekspertët thonë se është shumë e dëmshme për...

Kryesore Show Biz 16:40 - 12 Dhjetor, 2018

Pse familja mbretërore nuk i ndërron asnjëherë këpucët? Mbretëresha ka 50 vjet me të njëjtin stil

Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle kanë një gardërobë të madhe me veshje të stilistëve të ndryshëm, por kanë diçka që...

Aktualitet 23:50 - 10 Dhjetor, 2018

5 hile si të ecim me këpucët me takë si modelet e “Victoria’s Secret”

“Jepi një femre këpucët e duhura dhe ajo do të pushtojë botën”! Marilyn Monroe kishte shumë të drejtë kur pohoi këtë shprehje, e cila vazhdon të...

Aktualitet 21:00 - 2 Dhjetor, 2018

Pse këtë dimër, këpucët me takë duhet t’i vishni patjetër me çorape

Sepse kështu thonë trendet e fundit dhe kur është fjala për trende nuk ka kundërshtime. Këpucët me takë të veshura me çorape janë një trend i...

Aktualitet 21:40 - 22 Nentor, 2018

‘Këpuca mundi kryeministrin’/ Shkëlzen Berisha tallet keqazi me Ramën

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ka reaguar, pasi njëri prej protestueseve tentoi të qëllonte me këpucë kryeministrin Edi Rama, teksa ky i fundit ishte...

Aktualitet 20:41 - 22 Nentor, 2018

I shoqi qëlloi Ramën me këpucë/ Gruaja mesazh të fortë kryeministrit

Gruaja e personit që qëlloi drejt kryeministrit Edi Rama me këpucë gjatë protestës së zhvilluar gjatë mbrëmjen e sotme i ka dhënë një mesazh të fortë...

Aktualitet 16:34 - 22 Nentor, 2018

Foto-Protestuesit turpërojnë Ramën/ E qëllojnë me këpucë

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës tek spitali i Traumës, ku vizitoi policët, që mbetën të plagosur gjatë protestës së sotme të banorëve të Astirit është tentuar...