Connect with Us

All posts tagged "kengetaret"

Politikë 18:12 - 14 Maj, 2020

“Skllav në ndërtim, bujkrob në fermat e hashashit”/ Dylgjeri tallet keq me ministren Denaj

Deklarata e ministres së Financave Anila Denaj, e cila në emisionin “ABC-ja e mëngjesit” u shpreh se këngëtarët duhet te mendojnë të punojnë në ndërtim, kanë...

Politikë 17:54 - 14 Maj, 2020

Nuk u përfshinë në paketën e ndihmës/ “Çmendet” ministrja Denaj: Këngëtarët të punojnë në ndërtim

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ishte e ftuar sot në emisionin “ABC-ja e mëngjesit”, ku ka folur për situatën e vështirë ekonomike që po...

Kryesore Show Biz 23:00 - 14 Shkurt, 2018

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani festojnë ndryshe nga të tjerët Shën Valentinin

Gjatë ditës së sotme rrjetet sociale janë mbushur me postime të dhuratave dhe të momenteve festive të personazheve të famshëm. Alban Skënderaj ndryshe nga çiftet e...

Kryesore Show Biz 23:30 - 12 Shkurt, 2018

Çifti i njohur feston plot “zjarr” 5 vjetorin e dashurisë/ ‘Dhurata më e bukur që më dha Zoti’

Ata tashmë kanë fituar zemrat e fansave dhe cilësohen si një ndër çiftet më të dashur të showbiz-it shqiptar. Sot është një ditë shumë e veçantë për...

Aktualitet 01:30 - 30 Janar, 2018

Jay Z zbulon të gjitha sekretet/ Beyonce nuk u divorcua dhe pas tradhëtisë për…

Reperi Jay-Z ka folur hapur në lidhje me martesën e tij me bashkëshorten e tij Beyonce  dhe zbuloi se përse ata vendosën të shpëtonin marrëdhënien e...

Aktualitet 17:50 - 22 Janar, 2018

Greta Koçin dhe Gencin i dinim “kunetër”, por na dolën…

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj prej disa kohësh janë në një lidhje dashurie, megjithëse asnjëherë nuk e kanë pranuar publikisht. Me postimet e ndryshme që ata...

Aktualitet 17:20 - 19 Janar, 2018

Tuna dhe Dafina janë pajtuar/ Askush nuk mund të ulet me to 

Dy këngëtaret u përfolën vite më parë se nuk ishin më mike, pasi nuk u panë më bashkë as në projekte muzike pas këngës “VIBE” dhe...

Aktualitet 23:40 - 17 Janar, 2018

Zbulohet se si do të vishen trajnerët e “The Voice Kids” në mbrëmjen e parë

Vetëm dy ditë na ndajnë nga startimi i spektaklit më të ri për fëmijë. “The Voice Kids” do të nis të premten në 19 janar dhe...

Aktualitet 00:15 - 26 Dhjetor, 2017

Krishtlindjet bëjnë bashkë edhe Eni Koçin dhe Genc Prelvukajn! Të dashuruarit bëjnë gëzuar…

Prej kohësh flitet se Eni Koçi e Genc Prelvukaj janë në një lidhje dashurie. Asnjëri prej dy protagonistëve nuk e ka pranuar këtë publikisht por ata...

Aktualitet 00:30 - 25 Dhjetor, 2017

Krishtlindjet bëjnë bashkë edhe Eni Koçin dhe Genc Prelvukajn!/ Të dashuruarit bëjnë gëzuar…

Prej kohësh flitet se Eni Koçi e Genc Prelvukaj janë në një lidhje dashurie. Asnjëri prej dy protagonistëve nuk e ka pranuar këtë publikisht por ata...

Aktualitet 22:30 - 20 Dhjetor, 2017

Këngëtaret shqiptare që eksperimentuan me pamjen e tyre gjatë 2017-ës

Ronela Hajati është një ndër këngëtaret e cila eksperimenton më shumë me pamjen e saj, sidomos me ngjyrat e flokëve. Të gjitha ngjyrat e mundshme që ekzistojnë...

Aktualitet 00:30 - 18 Dhjetor, 2017

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj më në fund bashkë/ Djegin skenën e koncertit

Dy artistët e njohur Eni Koci dhe Genc Prelvukaj u folën shumë për lidhjen e tyre të dashurisë e cila nuk pranohet akoma nga çifti edhe...

Aktualitet 01:30 - 12 Dhjetor, 2017

Si dukeshin kohë më parë Ledri, Daffy, Lyrical Son, Dj Blunt e Stine

Këngëtari i njohur nga Shqipëria, Stine duket se po ndjen nostalgji për kohën kur kalonte me disa miq të tij nga estrada kosovare. Stine një nga...

Aktualitet 22:08 - 19 Korrik, 2017

Befason Bujar Qamili/ Kur dëgjoj disa këngëtarë, vë duart në kokë

Ka 39 vite në skenë, dhe kurrë nuk e ka deformuar këngën popullore shqiptare. I ka kënduar Shkodrës me mish e me shpirt, ka marrë shumë...

Aktualitet 23:01 - 3 Maj, 2017

Aksidentohen dy këngëtarët e njohur shqiptarë/Ja gjendja e tyre (Foto)

Dy këngëtarët e njohur shqiptarë janë përfshirë në një aksident rrugor, mbrëmjen e sotme në Kosovë. Në disa fotografi të siguruara nga lajmi.net, shihen dy këngëtarët të...

Aktualitet 13:26 - 5 Shkurt, 2017

Elgit Doda nxjerr sheshit blerjen e klikimeve…Kë këngëtar sulmon?

Kantautori i njohur Elgit Doda, si rrallë ndonjëherë ka folur për çështjen e klikimeve. Gjatë një interviste të fundit të dhënë në emisionin “Tek unë me Arjola”...

Showbizz 14:40 - 14 Nentor, 2015

Këngëtarët shqiptarë ndajnë dhimbjen me popullin francez (Foto)

Pas sulmeve që ndodhën mbrëmjen e djeshme në Paris të Francës, ku humbën jetën më shumë se 140 persona, janë edhe këngëtarët shqiptarë të cilët janë...

Showbizz 11:05 - 7 Tetor, 2015

Këngëtarët shqiptarë, si dukeshin para 5 viteve dhe si duken tani (FOTO)

  Ndryshimin e tyre ndoshta nuk e kemi vërejtur përgjatë viteve, por tani me fotot që janë më poshtë ju do të keni mundësinë të shikoni...

Showbizz 14:49 - 11 Shtator, 2015

Këto janë këngëtaret që e kopjuan stilin e Dafina Zeqirit (Foto)

Të kopjosh në skenen tonë tashmë nuk është diçka e pa parë më herët. Shumica e këngëtareve tona inspirimin e gjejnë te këngëtarët e huaja apo...

Showbizz 11:48 - 9 Shtator, 2015

Zvicra paralajmron këngëtarët shqiptarë: Nuk mund të këndoni pa viza pune

Ambasada e Republikës së Kosovës në Zvicër, në bazë të të dhënave që ka nga autoritetet zvicerane, kohëve të fundit është konstatuar se ka pasur tentime...