Connect with Us

All posts tagged "kenge"

Publikohet lista/ Shpallen këngët pjesëmarrëse në festivalin e 59- të në RTSH
Showbizz 19:35 - 28 Tetor, 2020

Publikohet lista/ Shpallen këngët pjesëmarrëse në festivalin e 59- të në RTSH

Ditën e sotme është shpallur lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionin e 59- të të Festivalit të Këngës në RTSH. Mësohet se komisioni për pranimin e...

Showbizz 13:26 - 27 Tetor, 2020

“A po don gjyq me mua”/ Plas keq mes Adelina Ismailit dhe këngëtarit të njohur

Këngëtaren Adelina Ismailin do ta shohim sërish në ekran, por tani si moderatore, pasi këngëtarja ka treguar se ka nisur emisionin e saj “Tetë a tetë...

Elisa Spiropali si asnjëherë tjetër/ Kërcen këngën e saj të preferuar me moderatorin
Sociale 19:22 - 23 Tetor, 2020

Elisa Spiropali si asnjëherë tjetër/ Kërcen këngën e saj të preferuar me moderatorin

Ministrja Elisa Spiropali ka rrëfyer sot jetën larg politikës, detaje nga jeta familjare por edhe preferencat muzikore. Teksa zbuloi 5 këngët më të dashura plot melodi...

“Nuk bën….”/ Ermal Fejzullahu zbulon pse e refuzoi këngën e parë me Fifin
Showbizz 15:15 - 13 Tetor, 2020

“Nuk bën….”/ Ermal Fejzullahu zbulon pse e refuzoi këngën e parë me Fifin

Vetëm pak ditë më parë, këngëtarja Fifi dhe këngëtari Ermal Fejzullahu sollën bashkëpunimin e tyre të parë, “Përjetësi”. Kënga në vetëm pak kohë numëron 2 milionë...

Sociale 19:59 - 9 Tetor, 2020

Video-“O ku t’ka lala moj picirruke”/ Pas Asamblesë, Rama del për xhiro nga Liqeni

Pas përfundimit të Asamblesë të PS që u zhvillua në Amfiteatrin e Liqenit Artificial në Tiranë, Rama ka dalë edhe një xhiro nga kodrat e këtij...

Showbizz 13:27 - 7 Tetor, 2020

Ledri Vula së shpejti me këngë kushtuar të bijës/ Sara Hoxha ka vetëm një mendim rreth saj

Së shpejti Ledri Vula dhe partnerja e tij Sara Hoxha do të bëhen prindër për herë të parë. Sara do të sjelllë në jetë një vajzë,...

6.9 miliardë klikime/ Kjo është këngë më e dëgjuar në Youtube
Showbizz 12:02 - 7 Tetor, 2020

6.9 miliardë klikime/ Kjo është këngë më e dëgjuar në Youtube

Një bashkëpunim që çmendi të gjithë njerëzit kudo në botë. Bëhet fjalë për këngën “Despacito” nga Luis Fonsi dhe Daddy Yankee. Kënga ka grumbulluar rreth 6.9...

Me pantallona të shkurtra, si kaubojse/ Ledina Çelo më seksi se kurrë, konfirmon rikthimin në muzikë
Showbizz 16:25 - 2 Tetor, 2020

Me pantallona të shkurtra, si kaubojse/ Ledina Çelo më seksi se kurrë, konfirmon rikthimin në muzikë

Ledina Çelo është një nga këngëtaret më të mira shqiptare. Edhe pse prej vitesh ka qëndruar larg skenës dhe muzikës, së fundi ajo ka vendosur të...

VIDEO-Vesa dhe Lian e nisin mëngjesin në mënyrën më perfekte/ Nënë e bir këndojnë shqip
Showbizz 10:58 - 2 Tetor, 2020

VIDEO-Vesa dhe Lian e nisin mëngjesin në mënyrën më perfekte/ Nënë e bir këndojnë shqip

Vesa Luma është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Ndonëse ka bërë një pauzë të gjatë në muzikë, Vesa e gjen mënyrën për...

Super sukses!/ Dhurata Dora shënon një tjetër rekord
Showbizz 12:13 - 27 Shtator, 2020

Super sukses!/ Dhurata Dora shënon një tjetër rekord

Dhurata Dora është një nga këngëtaret më të suksesshme të momentit. Përveçse është bërë imazh i firmës së njohur, “Puma”, Dhurata ka arritur një tjetër sukses...

Realizoi verisonin shqip me çifteli të këngës “Say my name”/ I riu shqiptar që “mbërriti” tek Bebe Rexha
Showbizz 13:04 - 25 Shtator, 2020

Realizoi verisonin shqip me çifteli të këngës “Say my name”/ Talenti shqiptar që “mbërriti” tek Bebe Rexha

Ditën e djeshme në mediat rozë qarkulloi një video e Bebe Rexhës teksa kërcente në ritmet e këngës së saj “Say my name” por këtë herë...

Noizy nuk ndalet me surprizat/ Konfirmon bashkëpunimin me Dhurata Dorën
Showbizz 13:57 - 15 Shtator, 2020

Noizy nuk ndalet me surprizat/ Konfirmon bashkëpunimin me Dhurata Dorën

Reperi i shumë hiteve, Noizy nuk resht së na surprizuari. Edhe pse gjatë verës ai solli shumë hite si “Adrenalinë”, “All dem talk”, “Digital love” ,...

“E kisha nevojë shpirtërore”/ Aurela Gaçe: Kam qarë boll nëpër këngë, doja të qeshja
Showbizz 21:07 - 8 Shtator, 2020

“E kisha nevojë shpirtërore”/ Aurela Gaçe: Kam qarë boll nëpër këngë, doja të qeshja

Aurela njihet për projektet e saj të suksesshme muzikore, të cilat menjëherë pas publikimit kthehen në hite. “Lento Lento” ka qenë kënga e saj e fundit...

Showbizz 10:42 - 5 Shtator, 2020

Mos u habitni nëse e shihni si këngëtare/ Nevina Shtylla e thotë hapur: Ka kohë për të gjitha

Moderatorja shumë e dashur Nevina Shtylla ka realizuar së fundi një intervistë me ndjekësit e saj ku ka treguar për projektin më të ri si dhe...

Showbizz 16:23 - 31 Gusht, 2020

Bashkëpunimi me Gëzim Metën/ Stefi Prifti rrëfen arsyen pse përfshiu dhëndrin në klipin e këngës

Stefi dhe Endri Prifti pak javë më parë sollën dy hite muzikore, “Digje sonte” një bashkëpunim me Gëzim Metën dhe “Aj aj aj”, një bashkëpunim me...

Showbizz 13:58 - 26 Gusht, 2020

VIDEO-Përtej modeles seksi/ Oriola Marashi zbulon paksa nga talenti i saj “i fshehtë”

Të gjithë e kemi parë Oriola Marashin si modele seksi, por ende jo si këngëtare. Muzika është një nga talentet e pazbuluara të Oriolës, pasi bukuroshja...

“U bëra shumë keq”/ Blero tregon si e kuptoi se ishte infektuar me Covid-19
Showbizz 14:43 - 24 Gusht, 2020

Blero nuk harron premtimin/ Së shpejti sjell bashkëpunimin surprizë me…

Pak kohë më parë, këngëtari Blero Muharremi gjatë një interviste u shpreh se shumë shpejt do të sillte një surprizë për të gjithë fansat ku pjesë...

Capital T fshin gjithçka nga Instagrami/ Çfarë po kurdis reperi
Showbizz 15:29 - 22 Gusht, 2020

Capital T nuk njeh kufi/ Bëhuni gati për bombën “Braziliane”

Reperi Capital T, është një prej reperëve më në zë të momentit. Duket se vera do të jetë e tij, pasi pas hitit “DMP”, reperi ka...

Surprizat nuk mbarojnë këtu/ Endri dhe Stefi Prifti zbulojnë projektin e ri muzikor me artistin e njohur
Showbizz 10:28 - 21 Gusht, 2020

Surprizat nuk mbarojnë këtu/ Endri dhe Stefi Prifti zbulojnë projektin e ri muzikor me artistin e njohur

Dy vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi pak ditë më parë sollën dy hitet e tyre më të fundit si “Digje Sonte” dhe “A aj aj aj”....

Showbizz 09:50 - 21 Gusht, 2020

Gjeniale/ Dafina Zeqiri sjell “Million $”, në mënyrën më perfekte

Këngëtarja Dafina Zeqiri pak orë më parë ka sjellë projektin e saj më të ri, “Million $”. Klipi është vërtetë shumë interesant, pasi Dafina shfaqet e...

Showbizz 11:53 - 18 Gusht, 2020

E përmendi në këngën e tij të fundit/ Stresi zbulon si reagoi Elvana Gjata

Reperi Stresi së fundi ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar “Gazi n fund”.Në një fragment të këngës reperi përmend këngëtaren Elvana Gjata....

VIDEO-Publikohet kënga e shumëpritur/ Endri dhe Stefi Prifti sjellin klipin e tyre më të ri
Showbizz 18:07 - 12 Gusht, 2020

VIDEO-Publikohet kënga e shumëpritur/ Endri dhe Stefi Prifti sjellin hitin e tyre më të ri

Endri dhe Stefi Prifti sapo publikuan këngën e tyre më të re që titullohet “Ajajaj”. Vetëm pak ditë nga projekti Digje sonte i cili u pëlqye...

“Po e pres me padurim”/ Endri Prifti zbulon detaje të reja të hitit të radhës
Showbizz 10:41 - 12 Gusht, 2020

“Po e pres me padurim”/ Endri Prifti zbulon detaje të reja të hitit të radhës

Pas super hitit “Digje Sonte”, ditën e sotme, Endri dhe Stefi Prifti do të publikojnë projektin e tyre më të ri muzikor, që titullohet “Ajajaj”. Kënga...