Connect with Us

All posts tagged "kenga"

“Skenat më të nxehta mes meje dhe Albanit kanë qenë…”/ Modelja sqaron të vërtetën e lidhjes me këngëtarin
Showbizz 15:20 - 18 Janar, 2021

“Skenat më të nxehta mes meje dhe Albanit kanë qenë…”/ Modelja sqaron të vërtetën e lidhjes me këngëtarin

Modelja Kleoniki Delijorgji dhe këngëtari Alban Ramosaj janë komentuar shumë në mediat rozë si çift. Dyshja provokuan ndjekësit në rrjetet sociale teksa publikonin foto dhe skena...

“Buzët e kuqe” të Ylli Limanit/ Eros Grezda i jep këshillën në lidhje me vajzat
Showbizz 13:21 - 28 Shtator, 2020

“Buzët e kuqe” të Ylli Limanit/ Eros Grezda i jep këshillën në lidhje me vajzat

Pak ditë më parë këngëtari shumë i dashur për publikun, Ylli Limani publikoi këngën e tij më të re “Buzët e kuqe”. Si një këngëtar që...

"Vetes"/ Zajmina i kthehet sërish muzikës, publikohet klipi
Showbizz 20:08 - 15 Gusht, 2020

“Vetes”/ Zajmina i kthehet sërish muzikës, publikohet klipi

Pas shumë vitesh mungesë në skenën e muzikës shqiptare, Zaimina Vasjari është kthyer me një projekt të ri muzikor. Këtë pasdite, këngëtarja publikoi nw Youtube këngën...

Sociale 10:07 - 11 Prill, 2020

Video emocionuese/ Fëmijët këndojnë himnin e heronjve të luftës kundër Covid-19

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama e ka nisur duke publikuar një video emocionuese, ku një grup fëmijësh këndojnë për mjekët dhe infermierët, heronjtë e luftës...

Sociale 10:11 - 13 Mars, 2020

Video-Shqiptarët, këngë për koronavirusin/ Vargjet që nuk duhen humbur

E gjithë bota ndodhet në alarm nga përhapja në mënyrë të frikshme e koronavirusit. Pas Kinës, Covid-19 duket se ka sjellë një situatë dramatike në Itali,...

Blog 08:32 - 22 Dhjetor, 2019

Si lindën traditat e Krishtlindjeve?

Krishtlindja është festa kryesore e besimtarëve të krishterë, por edhe festa kryesore e çdo fundviti në botë. Krahas kremtimit të lindjes së Jezu Krishtit, kjo festë...

Politikë 22:44 - 17 Tetor, 2019

Negociatat/ Kryemadhi i këndon Ramës këngën e Getoarit: Të lagi me shampanjë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur lidhur me çeljen e negociatave. Kryemadhi u shpreh se kryeministrit Edi Rama nuk i ka ngelur gjë tjetër veçse...

Aktualitet 13:48 - 22 Mars, 2019

Video-Korçari më i famshëm “surprizon” Ramën

Korçari më i famshëm në Shqipëri, Ilir Vrenozi, ka “surprizuar”, kryeministrin Rama, nëpërmjet një këngë të publikuar në rrjetet sociale. Ilir Vrenozi, ndërsa ironizon klasën politike...

videoklipi plagjiature
Aktualitet 17:32 - 12 Mars, 2019

Videoklipi plagjiaturë/Shqipëria rrezikon përjashtimin nga Eurosong

Jonida Maliqi ditët e fundit publikoi edhe videoklipin e këngës “Ktheju tokës, me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Gjithsesi nuk ka zgjatur shumë...

Aktualitet 13:56 - 5 Mars, 2019

Pasi ngeli në klasë/ Luli merr “ndihmës”

Opozita e bashkuar ka zhvilluar sot protestën e radhës, para parlamentit, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore, që sipas tyre...

Aktualitet 10:09 - 22 Janar, 2019

Studentët e Elbasanit tallen me Ramën/ I thurin këngë

Studentët duken të vendosur në qëndresën e tyre, deri në plotësimin e të gjitha kërkesave drejtuar qeverisë. Ndërkohë, një grup studentësh protestues të Universitetit “Aleksandër Xhuvani”...

Aktualitet 18:41 - 7 Dhjetor, 2018

Tv Klan shpartallon audiencën/ Kënga Magjike i lë pas të gjithë

Festivali Kënga Magjike, mbrëmjen e djeshme pati natën e dytë gjysmë finale, ku kanë konkuruar këngëtarë të ndryshëm. CNA.al(CityNews Albania) ka siguar një grafik, i cili...

Kryesore Show Biz 11:45 - 27 Shtator, 2018

Tayna me një stil tjetër/ Kënga e re është hiti i rradhës

Tayna është pa asnjë dyshim sensacioni më ri në muzikën shqiptare. Reperja e njohur po korr sukses të madh dhe mori një famë të jashtëzakonshme falë...

Kryesore Show Biz 13:10 - 27 Qershor, 2018

Postimi i Luanës nxjerr zbuluar Majk dhe Getin/ I kanë blerë klikimet?

Majk dhe Ghetto Geasy publikuan pak orë më parë këngën e tyre më të re “Paris Milano” e cila u pëlqye shumë e me siguri do...

Kryesore Show Biz 09:52 - 24 Maj, 2018

Reperit shqiptar i rikthehet kënga në YouTube/ Ja ku mund ta dëgjoni ‘Madam’

Pas largimit nga studioja muzikore On Record, Mozzik publikoi klipin e parë që u prit mjaft mirë dhe madje arriti deri në 7 mln klikime në...

Kryesore Show Biz 23:40 - 18 Maj, 2018

Nuk fitoi Eurovizionin, por zemrat e publikut/ Eleni ka një lajm të mirë për fansat

Ajo ishte padyshim një nga ato performancat që do të mbeten gjithmonë në memorien tonë dhe atë të Eurovizionit. Po flasim për këngëtaren me origjinë shqiptare...

Kryesore Show Biz 23:10 - 3 Prill, 2018

Dua Lipa konfirmon këngën me ishin e Rita Orës

Një një mënyrë të tërthorë, DJ i famshëm paralajmëroi disa ditë më parë një bashkëpunim me Dua Lipa-n. Ai e kishte vënë si titull të këngës...

Aktualitet 23:10 - 7 Shkurt, 2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro vazhdojnë garën në Sanremo/ ”Kënga nuk është plagjiaturë”

Pasi mbaroi nata e parë e spektaklit më të famshëm në Itali “Sanremo 2018” u hap lajmi se një ndër këngët më të votuara dhe më...

Aktualitet 17:55 - 19 Janar, 2018

Oriola Marashi sfidon Dua Lipën: Shqipëri, ju përfaqëson edhe dikush tjetër

Oriola Marashi njihet si një prej modeleve më seksi në vend, ndërsa me fotot e saj provokuese arrin të jetë gjithmonë pjesë e mediave rozë. Së...

Aktualitet 17:17 - 19 Janar, 2018

Rita Ora publikon këngën e re

Pas publikimit të këngës “For You”, në bashkëpunim me këngëtarin Liam Payne, këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora tashmë ka publikuar këngën e saj të re...

Aktualitet 17:05 - 12 Janar, 2018

‘Nuk më plas fare’/ Dua Lipa ‘lufton’ me klonin e saj në videon më të fundit muzikore 

Nëse jeni fansa të zjarrtë të Dua Lipës është e pamundur të mos keni dëgjuar IDGAF (I don’t give a fuck) nga albumi i saj i...

Aktualitet 19:45 - 6 Janar, 2018

Elvana Gjata kthehet në Tiranë, por jo vetëm

Elvana Gjata prej gati një viti po përpiqet të ndërtojë karrierën e saj ndërkombëtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. E kemi parë vazhdimisht në studiot...

Aktualitet 02:00 - 13 Dhjetor, 2017

Nuk fitoi vendin e parë/ Elhaida Dani i bën këngës së saj atë që se mendonte kush

Pjesëmarrja në “Kënga magjike” për Elhaida Dani rezultoi me fitoren e çmimit të kritikës si dhe vendin e dytë, pasi për një diferencë shumë të vogël...

Me shume postime