Connect with Us

All posts tagged "kenga magjike"

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë
Showbizz 11:26 - 19 Mars, 2021

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë

“Kënga Magjike” do të startojë këtë të Dielë. Pritet që shumë artistë të performojnë këngët me të cilat do të konkurrojnë në një nga spektaklet më...

“Nuk flas me të”/ Këngëtarja tregon për debatin me Ardit Gjebrean
Showbizz 14:08 - 22 Shkurt, 2021

“Nuk flas me të”/ Këngëtarja tregon për debatin me Ardit Gjebrean

Këngëtarja shqiptare Albërije Hadërgjonaj ka zbuluar në emisionin NIN, se këtë vit nuk do të jetë pjesë e festivaleve. Gjatë bisedës ajo ka treguar dhe arsyen...

“Nuk flas me Elhaida Danin”/ Rovena Stefa zbulon arsyen e “hatërmbetjes” me këngëtaren
Showbizz 11:24 - 22 Shkurt, 2021

“Nuk flas me Elhaida Danin”/ Rovena Stefa zbulon arsyen e “hatërmbetjes” me këngëtaren

Rovena Stefa është një nga këngëtaret që njihet për natyrën e saj të sinqertë. Ajo shpesh herë në intervistat e saj bën deklarata të forta për...

Showbizz 11:20 - 1 Shkurt, 2021

“Për të mbajtur në këmbë magjinë”/ Kënga Magjike do të shpërblejë finalistët dhe fituesin

Festivali “Kënga Magjike” do të rikthehet këtë vit pas një viti të vështirë pandemik. Festivali pritet të nisë në 21 Mars dhe finalja e madhe do...

Agron Llakaj zbulon pse braktisi “Portokallinë”/ Më “largoi” Ardit Gjebrea
Showbizz 09:57 - 16 Tetor, 2020

Agron Llakaj zbulon pse braktisi “Portokallinë”/ Më “largoi” Ardit Gjebrea

Largimi i shumë emrave të njohur nga Portokallia këtë vit, nga prezantuesja Xhemi Shehu tek Altin Basha, bëri zhurmë të madhe në media. Por jo vetëm...

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë
Showbizz 15:02 - 7 Tetor, 2020

Duhet të prisni edhe pak/ Zbulohet se kur do të nisë festivali “Kënga Magjike”

Kënga Magjike prej vitesh është një nga festivalet më të ndjekura. Këtë herë ndryshe nga të tjerat, Ardit Gjebrea ka zbuluar se Kënga Magjike do të...

“E kisha humbur mundësinë”/ Klea dhe Elgit Doda tregojnë si lindi dashuria mes tyre
Showbizz 14:47 - 28 Shtator, 2020

“E kisha humbur mundësinë”/ Klea dhe Elgit Doda tregojnë si lindi dashuria mes tyre

Elgit Doda dhe Klea Huta janë një nga çiftet më të dashura për publikun shqiptar. Dyshja pak muaj më parë janë bërë prindër për herë të...

Kultura 12:50 - 26 Dhjetor, 2019

Festivali i Minishengenit “Darko Magjikov”

Nga Alfons Zeneli Ka shumë vitë që në njërën prej ngjarjeve të rëndësishme të muzikës spikat dhe ”Kënga Magjike”. Pa dashur të ndërhyj në aspekte ngushtësisht...

Lajme 21:43 - 11 Dhjetor, 2019

“Dorën në qafë dhe gishtin në b….” Stefi Prifti për votimin në Këngën Magjike: “Ushtarët kukulla” janë për të ardhur keq!

Pas mbështetjes së madhe të fansave për pjesëmarrjen në Këngën Magjike të dyvëllezërve korçarë Endri dhe Stefi Prifti, ky i fundit ka reaguar përmes një postimi...

Kultura 00:14 - 8 Dhjetor, 2019

Kontestohet fituesi i Këngës Magjikë/ Lot, debate dhe ovacione

Kënga Magjike këtë sezon do kalojë me debate të forta, megjithse ishte ndryshuar edhe formula e votimit për të bërë të mundur një rezultat dhe fitues...

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë
Aktualitet 17:28 - 14 Korrik, 2019

Edicioni 21 i “Këngës Magjike”/ Zbulohet anëtari i katërt i jurisë

Pak ditë më parë qarkulloi lajmi se në edicionin e radhës të festivalit “Kënga Magjike” do të kishte ndryshime. Ndryshimi i parë filloi që tek juria,...

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë
Aktualitet 16:33 - 8 Korrik, 2019

Ndryshime në edicionin e 21 të “Kënga Magjike”/ Zbulohen anëtarët e rinj të jurisë

Edicioni i 21 i “Këngës Magjike”, këtë herë do të vijë me ndryshime. Në edicionin e kaluar anëtarë të jurisë ishin 5 nga këngëtarët më të...

Kryesore Show Biz 10:53 - 1 Shkurt, 2019

“Më merrej fryma, më vinte për të qarë”- Bora Zemani tregon prapaskenat e Këngës Magjike

Hera e fundit që e pamë në ekran, për Bora Zemanin ishte bashkëprezantimi i “Kënga Magjike” së bashku me Ardit Gjebrean. Në një intervistë për revistën...

Kryesore Show Biz 11:10 - 21 Dhjetor, 2018

Nuk i del i keqja: Pasi nuk i’u pranua kënga, këngëtari i njohur i bën diss “Kënga Magjike”

Disa javë më parë Endri Prifti zbuloi me anë të një postimi se kënga e tij me të cilën do të merrte pjesë në “Kënga Magjike”...

Kryesore Show Biz 13:25 - 11 Dhjetor, 2018

E pyesin a ishte Stresi tek ‘Kënga Magjike’, Bes Kallaku habit me përgjigjen

Dy ditë më parë u mbajt në pallatin e Koncerteve edicioni i 20 i “Këngës Magjike” ku i pranishëm ishte edhe Bes Kallaku, jo për të...

Kryesore Show Biz 11:25 - 11 Dhjetor, 2018

Enca thumbon artistët e “Këngës Magjike”? Ky postim qenka “kujt t’i djegë le ta mbajë”

Enca Haxhia ka shtruar sot një pyetje që na bëri të gjithëve të mendojmë se e ka me konkurrentët e “Këngës Magjike”, që u prezantuan me...

Kryesore Show Biz 10:40 - 11 Dhjetor, 2018

Harrojeni “Këngën Magjike”! Jonida Maliqi dhe Soni Malaj publikojnë këngët për Festivalin e RTSH-së

Pak javë më parë u zbulua se, Jonida Maliqi dhe Soni Malaj janë dy nga këngëtaret që do të konkurrojnë në “Festivalin e Këngës në RTSH”....

Kryesore Show Biz 10:40 - 10 Dhjetor, 2018

Ardit Gjebrea e pranon: “Kënga Magjike” më ka prishur marrëdhëniet me disa këngëtarë

Përtej suksesit të madh, festivali i “Kënga Magjike” shoqërohet edhe me incidente të vogla apo qejfmbetje mes artistësh. Kur këtë e pranon edhe vetë Ardit Gjebrea...

Kryesore Show Biz 12:10 - 9 Dhjetor, 2018

“Fillova të qaj!” Ardit Gjebrea zbulon ndjesinë e parë pasi dëgjoi këngën e Flori Mumajesit

Flori Mumajesi ishte fituesi i çmimit të parë mbrëmjen e djeshme në “Kënga Magjike” me këngën “Plas”. Kjo këngë ishte një nga të preferuarat e publikut...

Aktualitet 00:05 - 9 Dhjetor, 2018

Shpallet fituesi i “Këngës Magjike” 2018

Mbrëmjen e sotme u zhvillua finalja e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike”. Gjatë mbrëmjes u dhanë çmime të ndryshme, ndërkohë që fitues u shpall Flori...

Aktualitet 23:47 - 8 Dhjetor, 2018

Zbuloni çmimet me të cilat u vlerësuan artistët në “Kënga Magjike”

Finalja e madhe e “Këngës Magjike” ka mbërritur. Artistët kanë votuar dhe këtë të shtunë mes emocionesh ata njihen me çmimet me të cilët janë vlerësuar....

Kryesore Show Biz 11:40 - 8 Dhjetor, 2018

Kush kaloi në finale?! Këngëtarët konfirmojnë se janë pretendentë për çmimin e madh të “Kënga Magjike”

Mbrëmjen e së shtunës, në Pallatin e Koncerteve do të shpallet fituesi i festivalit “Kënga Magjike”. Pas performancave LIVE në netët gjysmëfinale, konkurrentët patën mundësi të...

Kryesore Show Biz 10:10 - 7 Dhjetor, 2018

Çfarë nuk shkoi mirë në performancën live të Fifit dhe Kreshës në “Kënga Magjike”?

Me shumë padurim u prit nga publiku performanca live e këngës “Psikopatja jote” nga Fifi dhe Kresha duke qenë se ky duet është në “Top 3”...