Connect with Us

All posts tagged "kembane alarmi"

“Nenet e 5 Qershorit të paprekshme!”/ PD: Nesër bëjmë publik qëndrimin tonë
Politikë 13:12 - 19 Korrik, 2020

Bardhi riposton statusin e ambasadorit Soreca/ Raporti i Antimafias italiane, kambanë alarmi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, shpërndau një postim të ambasadorit të BE në Shqipëri Luigi Soreca, në 28 vjetorin e vrasjes së Paolo...

Politikë 11:00 - 6 Maj, 2020

Raporti i “Freedom House”/ Meta: Këmbanë e fortë alarmi! Kërkon reflektim nga të gjithë

Presidenti Ilir Meta shprehet i shqetësuar lidhur me konkluzionet e raportit të organizatës “Freedom House”. Sipas tij, përkeqësimi i treguesve për nivelin e demokracisë, rënia ne...

Politikë 16:13 - 18 Prill, 2020

Bozdo ngre “këmbanë alarmi”/ “Qeveria zero ndihmë për biznesin e madh, spiralja e ekonomisë po shkon poshtë”

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Eno Bozdo, i sheh me shqetësim masat e marra nga qeveria për kapërcimin e situatës së koronavirusit. Bozdo kërkon që qeveria...

A do ta ngrisë Rama marrëveshjen e Zgjedhores?/ Berisha: Nga ky çfarë nuk pret
Politikë 21:01 - 8 Mars, 2020

PS zotëron 90% të pushtetit/ Berisha këmbanë alarmi, thirrje për përmbysje të qeverisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar grafikën e përqindjes së pushtetit të Partisë Socialiste që nga viti 1991 deri në 2020-ën. Në grafikë thuhet se PS zotëron...

Opinione 13:13 - 31 Janar, 2020

Degradimi i disiplinës në shkolla, këmbanë alarmi

Nga ARTUR AJAZI E ndërsa viti shkollor 2019-2020, është mesin e tij, me problemet dhe shqetësimet e veta, duket se një tjetër problem shqetësues për strukturat...

Kryesore 09:17 - 25 Shkurt, 2018

Shpallja ‘non grata’ e Llallës/ Rama: Këmbanë alarmi nga SHBA, për parinë e Tiranës

Veprimtari shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Shenasi Rama, në një intervistë për “Shqiptarja.com” ka komentuar paralajmërimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për izolimin e...

Aktualitet 21:53 - 22 Janar, 2018

Vrasja e Arielës/ Gazetarja Lala: Mjafton të bësh një fërshëllimë dhe…

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, e ftuar në emisionin “Studio e Hapur”  në News24, teksa ka komentuar ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme, ku Ariela Murati...

Aktualitet 21:43 - 6 Janar, 2018

Deputeti socialist reagon sërish: Statusi im një këmbanë alarmi për qeverinë

“..statusi është një këmbanë alarmi që vjen nga poshtë e duhet të dëgjohet më mirë për përmirësimin e qeverisjes së vendit!”, janë fjalët që deputeti socialist...

Aktualitet 19:19 - 19 Gusht, 2017

Hollanda kërkon kthimin e vizave/ Tabaku: Kjo është një këmbanë alarmi!

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar në rrjetet sociale pas kërkesës së Hollandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë. Ajo shkruan se kjo është...