Connect with Us

All posts tagged "kelcyre"

Sociale 15:55 - 16 Janar, 2020

Fshati ku s’del njeri në pension/ Njihuni me historinë e tij

Në të gjithë njësinë Sukë me 14 fshatra e vendosur vetëm pak km larg Këlcyrës popullsia është reduktuar me ritme të shpejta. 13 vite më parë...

Kronika 11:25 - 9 Janar, 2020

Parandalohet krimi në familje/ Djali kanos të atin pas një sherri

Një 35-vjeçar është arrestuar, pasi ka kanosur të atin pas një debate. Në pranga është vënë shtetasi A. B. 35 vjeç, banues në fshatin Ballaban, Këlcyrë....

Kronika 19:55 - 9 Nentor, 2019

Në kërkim për trafikim droge/ Pranga 18-vjeçarit në Këlcyrë

Një 18-vjeçar i shpallur në kërkim për trafikim të lëndëve narkotike, është vënë në prangat e policisë pasditen e sotme. Sipas njoftimit të policisë në pranga...

Kronika 10:42 - 18 Tetor, 2019

U kap me mijëra euro të falsifikuara/ Arrestohet një person

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një person pasi u kap me me 3400 euro të falsifikuara. Në pranga u vu shtetasi Neuland Miçi banues në Tepelenë....

Aktualitet 16:58 - 14 Maj, 2019

Video-Do të hap bordello dhe do të legalizoj hashashin/ Hazbi Kasaj sfidon PS

Kandidati për Bashkinë e Këlcyrës, Hazbi Kasaj vijon të çuditë me premtimet e tij. Ndërsa ka filluar fushatën për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, ka premtuar...

Aktualitet 15:56 - 8 Maj, 2019

“Puno pak, ha shumë dhe bëj qejf”/ Kandidati për kryebashkiak shpalos platformën

Në qytetin e Këlcyrës ka shpalluar kandidaturën për Kryetar Bashkie si kandidat i pavarur Hazbi Kasaj. Kasaj është anëtar i partisë ‘Zgjidhja’ e Koço Kokëdhimës por...

Aktualitet 10:49 - 4 Mars, 2019

Ish-deputeti jep alarmin/ Po përsëritet një tjetër “Astir”

Sipas ish-deputetit demokrat, Tritan Shehu një tjetër “Astir” po përsëritet në Këlcyrë. Në një postim në rrjetet sociale, Shehu shkruan se kërkohet të shemben 25 objekte...

Aktualitet 11:49 - 28 Gusht, 2018

Tentoi të vidhte arkën e kishës/ Arrestohet autori

Një 43 vjeçar nga fshati Zhapokikë i Tepelenës, është arrestuar nga policia, nën akuzën e vjedhjes. Bujar Kalemi u kap në flagrancë, teksa po tentonte të...

Kronika 14:18 - 9 Mars, 2018

Iu gjet drogë në banesë/ Arrestohet 34-vjeçari

Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim më komisariatin e Përmetit kanë arrestuar një 34-vjeçar, pasi i janë gjetur në banesë lëndë narkotike. Në pranga ka përfunduar R.J...

Aktualitet 11:11 - 11 Dhjetor, 2017

Mbështetësit e Këlcyrës në protestë/ Bllokojnë rrugën nacionale

Pas ndalimit nga policia të tre lojtarëve të Këlcyres, të cilët akuzohen për dhunimin e arbitrit gjatë ndeshjes, mbështetës dhe lojtarë të këtij ekipi kanë protestuar...

Aktualitet 09:20 - 2 Nentor, 2017

Dhunoi bashkëshorten/ Arrestohet në flagrancë autori

Një 56-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Përmetit pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Mësohet se i ndaluari është shtetasi...

Aktualitet 19:33 - 7 Tetor, 2017

INUK dhe policia nën kontrollin e Harri Lenës

Edhe sot vazhdojnë punimet në Grykën e Këlcyrës ku dy javë më parë Harri Lena, ka zaptuar një burim uji që del përballë fabrikë së tij...

Aktualitet 14:04 - 30 Shtator, 2017

Sekuestrohet 3 kg kanabis/ Në pranga 69-vjeçari

Një tjetër sasi droge është kapur në një fshat të Përmetit. Mësohet se gjatë këtij operacioni është arrestuar 69-vjeçari, Ferik Goxhaj, banues në fshatin Komarak, Këlcyrë....

Aktualitet 09:12 - 28 Shtator, 2017

Këlcyrë/ Goditen dy raste të trafikut të lëndëve narkotike

Dy raste të  “Prodhim dhe shitje e lëndës narkotike” janë goditur nga policia në Këlcyrë. Në kuadër të këtij aksioni mësohet se janë sekuestruar 54 kg...

Aktualitet 09:29 - 5 Gusht, 2017

Drogë e madhe në Këlcyrë/ Në kërkim 2 persona, ja sasia e sekuestruar

Një sasi e madhe lëndë narkotike ëstë sekuestruar mëngjesin e sotëm në Këlçyrë. Mësohet se uniformat blu kanë sekuestruar 107 kg kanabis, e ndërsa janë shpallur...

Aktualitet 15:31 - 7 Mars, 2017

Dëshmia shokuese e ish-komandos/Mirë ia bëra, se mos është gjallë?!

Gjykata e Përmetit vendosi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Alban Voda, i cili vrau mizorisht bashkëfshatarin e tij, duke i prerë kokën....

Politikë 15:42 - 30 Maj, 2015

Rama prezanton kandidatin ne Kelcyre, flet per rruge e ujesjelles

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot kandidatin e Aleancës për Shqipërinë Europiane , në Bashkinë e Këlcyrës, Klement Ndonin si dhe kandidatët për këshilltar. Në fjalën...

Politikë 20:39 - 15 Prill, 2015

Zgjedhjet lokale/ Ps zyrtarizon kandidatët në Përmet, Këlcyrë e Libohovë

Deputeti socialist Anastas Angjeli prezantoi sot tri kandidatët zyrtarë të Partisë Socialiste në Përmet, Këlcyrë dhe Libohovë. Angjeli, shoqërohej në takimet prezantuese dhe nga drejtuesit e...