Connect with Us

All posts tagged "KCK"

Politikë 14:52 - 6 Mars, 2020

Në shkolla ndodh gjithçka nga ngacmimi seksual te hashashi/ Rilindja një “KÇK” që mbron punët e pista

Kreu i degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, foli për helmimin masiv të nxënësve në gjimnazin “Janaq Kilica”, në Fier. Në rubrikën “Opinion”, në News24,...

Politikë 11:46 - 5 Mars, 2020

“O sot o kurrë, ky është momenti”/ Rama mesazh Metës: Do vijë dita e larjes së hesapeve

Kryeministri Edi Rama i ka drejtuar një mesazh presidentit Ilir Meta, ndërsa theksoi se ai ka të drejtë që të jetë “O sot, o kurrë”. Nga...

Politikë 11:28 - 5 Mars, 2020

“Anti-KÇK, fytyra e vërtetë e kësaj qeverie”/ Përmeti: Propagandë që do e kishte zili edhe Bleona Qerreti

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka komentuar aktin normativ të paketës Anti-KÇK. Deputeti Përmeti, e cilësoi këtë...

Politikë 11:36 - 16 Shkurt, 2020

Rrëzohet propaganda anti-KÇK / Nuk justifikoi pasurinë, Rama shpërblen bashkëshorten e Denar Bibës

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti Klevis Balliu u shpreh se emërimi...

Politikë 14:56 - 15 Shkurt, 2020

“Po ia mbajti, sigurisht”/ Ish-ministri i Ramës sfidon publikisht ambasadorin Soreca

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ndërsa komenton të ashtuquajturën pakëta Anti-KÇK, e cilëson këtë të fundit në kundërshtim me direktivat e BE-së....

Politikë 11:16 - 15 Shkurt, 2020

Kur Elisa bën juristen dhe Rama konstitucionalistin

Nuk e di nëse i keni ndjekur debatet e fundit të kryeministrit dhe shpurës së tij në disa kanale televizive! Në emisionin e të enjtes në...

Politikë 11:36 - 13 Shkurt, 2020

Pse nuk merret OFL me Gjirin e Lalzit dhe Surrelin?/ Rama përgjigjet sot për të gjitha pikëpyetjet  

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se mbrëmjen e sotme do të jetë i pranishëm në emisonin “Opinion”, ku do t’iu japë përgjigje të gjitha...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Politikë 22:04 - 11 Shkurt, 2020

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën....

“Ditë rekord me 154 të sëmurë”/ Berisha “i përvishet” Ramës: Po shijon vakancat
Politikë 18:09 - 8 Shkurt, 2020

“Është nëna e krimit!”/ Berisha “ia numëron një për një” Ramës

Ish kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar në emisionin “Kjo Jave” në News 24, teksa ka folur për paktën Anti-KÇK. Berisha u shpreh se Edi Rama...

Politikë 09:48 - 8 Shkurt, 2020

 “Ky është kulmi i fshehjes së përgjegjësisë”/ Ish-ministri i nxjerr “bojën” Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani e cilëson shpikjen e anti-KÇK dhe OFL si kulmin e fshehjes së përgjegjësisë nga ana e kryeministrit....

bushati shkund opoziten
Politikë 16:11 - 7 Shkurt, 2020

“Rama pasi tregoi karrotën tani po tund shkopin”/ Bushati: OFL nuk do pjellë rezultate

Analisti Andi Bushati ka komentuar paketën Anti KÇK dhe Operacionin Forca e Ligjit. Sipas Bushatit këto janë nga ato operacione që duket sikur do bëjnë namin,...

Politikë 23:29 - 6 Shkurt, 2020

Nisma “Anti-KÇK”, turp institucional/ Duma: Shtatë vite qeverisje, asnjë ndëshkim

Ish deputetja Grida Duma, e ka konsideruar nismën më të re të Qeverisë, të konkretizuar me Operacionin Forca e Ligjit, si një turp institucional. “Kap çfarë...

avokat ngjela
Opinione 14:59 - 6 Shkurt, 2020

Ngjela bën analizën e Anti-KÇK dhe rendit faktet/ Pse është anti-kushtetues

Nga Spartak Ngjela * Një qëndrim kritik-teorik kundrejt ligjit për KÇK Duke i qëndruar strikt mendimit që e Drejta Komunitare ka në lidhje me aktin normativ;...

Politikë 13:43 - 6 Shkurt, 2020

“Rama po liron kriminelët/ Ka nisur një strategji të dështuar për të na identifikuar me krimin”

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho thotë se kryeministri Edi Rama ka nisur një strategji të dështuar për të na identifikuar me krimin. Sipas Spahos, “në qeverinë...

Politikë 21:46 - 5 Shkurt, 2020

“Kap ça të kapësh” praktikë ordinere”/ Nishani “zbërthen” KÇK-në e Ramës

Ish presidenti i republikës Bujar Nishani, i ftuar në emisioni “Arena”  ka komentuar paketën anti-KÇK të qeverisë Rama. Nishani është shprehur se kjo është një frazë...

Politikë 12:36 - 5 Shkurt, 2020

A po kërkon Fatmir Xhafaj të kapë BKH-në dhe Gardën e Republikës?!

Fatmir Xhafaj është njeriu që drejtoi Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Një faktor politik, që tashmë ka kaluar në hije, por që ka një aktivitet mjaft...

Politikë 16:22 - 4 Shkurt, 2020

Nga Astrit Patozi/ Për xhelatët dhe viktimat e rreme të Anti-KÇK-së

Kundërshtarët më të zëshëm të Anti-KÇK-së bëjnë gabim që e sulmojnë ligjin thjesht si një cënim i lirive dhe të drejtave të njeriut apo si një...

Politikë 14:16 - 4 Shkurt, 2020

A do e kontrollojë Anti-KÇK-ja vilën e Ramës në Surrel?

Pas më shumë se gjashtë vitesh në pushtet, kryeministri Edi Rama papritur mesa duket ka “hapur sytë” dhe paska parë se çfarë batërdie bëhet në këtë...

Politikë 12:01 - 4 Shkurt, 2020

“Ka ardhur momenti për një vit 0”/ Ish-ministri i Ramës kërkon amnisti financiare  

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani shkruan se vendi ka nevojë për një amnisti të përgjithshme financiare, gjë të cilën ai e shikon...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “masakron” Ramën dhe Bashën/ Imponimi i “dy të këqijave” është vrasje
Politikë 15:39 - 3 Shkurt, 2020

Basha i përgjigjet menjëherë Ramës/ Ka frikë nga hija e vet

Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama i cili akuzoi PD se ka ushqyer dhe ushqehet nga krimi. Basha thotë se Rama...

Ish ministri ngre alarmin/ Kryeministri ka “rënë”, Shqipërisë i duhet një zgjidhje urgjente!
Politikë 08:57 - 3 Shkurt, 2020

“Krimi i përqafuar me politikën”/ Pse paketa “Anti KÇK” lindi e dështuar

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar paketën Anti-KÇK, e cila u prezantua një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama. Ndërs ditën e djeshme, Rama...

Politikë 20:13 - 2 Shkurt, 2020

Paketa anti-KÇK/ Xhixho: Antikushtetuese, i jep fuqi të madhe Policisë së Shtetit

Ish deputetja e LSI Erisa Xhixho ka folur për ligjin anti-KCK, të miratuar së fundmi nga qeveria. Xhixho tha se ky ligj është antikushtetues, ndërsa shton...

Opinione 15:46 - 2 Shkurt, 2020

Nga Bledi Mane/ Nesër pra, nesër do luftojmë krimin!

Mos më thoni që e keni harruar. E mbani mend a jo? Dilte kryeprokurori Adriatik Llalla në shkurt dhe deklaronte: -Në shtator do ketë arrestime të...