Connect with Us

All posts tagged "kazino"

Kosova & Rajoni 18:07 - 15 Shkurt, 2020

Përplasje me armë në kazino/ Vritet 22 vjeçari shqiptar

Dy persona janë vrarë mëngjesin e sotëm gjatë një përplasje në një kazino në rrugën “Magjistralja e Adriatikut” në Shkup. Ngjarja ka ndodhur në orën 04:47...

Lajme 11:40 - 10 Shkurt, 2020

Skandali-Lojrat e fatit vazhdojnë të jenë masive/ Shteti humbet miliona dollarë

Me një operacion Forca e Ligjit dhe më pas me një goditje ligjore, qeveria e Edi Ramës vendosi mbylljen e plotë të lojrave të fatit më...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 14:14 - 18 Mars, 2019

Skandali/ Web-et qeveritare reklamojnë kompani bastesh

Ndërkohë që kryeministri Rama trumbeton fort në media për mbylljen e basteve dhe lojërave të fatit, një kompani e tillë reklamohet në një nga web-et e...

Aktualitet 17:16 - 27 Nentor, 2018

Sharlatani dhe gjobaxhiu, si misionar i krimit mediatik

Media në prehrin e saj merr shumë akuza. Që nga kryeministri që i quan kazan, qytetarët që e shohin si të shitur, ata që i quajnë...

Aktualitet 22:24 - 22 Tetor, 2018

Rama i publikoi foton në kazino/ Berisha rrëfen të vërtetën

Ish-kryeministri Sali Berisha  i ftuar në emsionin “Open” në Top Channel ka komentuar foton e postuar nga kryeministri Rama, disa ditë më parë, ku ai dukej...

Aktualitet 11:49 - 18 Tetor, 2018

Kazinotë nuk do të mbyllen/ Rama tregon ku do të lejohet operimi i tyre  

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Parlamentit ka folur për mbylljen e basteve në datën 1 janar të vitit 2019, ultimatum ky i dhënë nga vet...

Aktualitet 16:16 - 10 Tetor, 2018

Kisha pro mbylljes së kazinove dhe basteve

Përgjegjësi i Zyrës së Katekizmit në Tiranë, Miron Çako, ka përshëndetur vendimin e qeverisë për mbylljen e basteve, kazinove dhe lojrave të fatit, që nga 1...

Aktualitet 13:38 - 9 Tetor, 2018

Paralajmërimi i fortë/ Rama kërcënon mediat

Kryeministri Edi Rama gjatë deklaratës që pati për mediat nga Kryeministria, paralajmëroi ndryshimet në Kodin Penal, të cilat do të synojnë të kalojnë në “sitë” të...

Aktualitet 12:52 - 4 Gusht, 2018

Lojërat e fatit zbrasin xhepat e shqiptarëve/ Zhvaten miliarda lekë

Në vitin 2013, aksioni “Fundi i marrëzisë” me qëllim disiplinimin e tregut të bixhozit startoi vrullshëm dhe me bujë. Ky aksion pritej t’i jepte fund kancerit...

ndalimi i lojerave te fatit
Aktualitet 08:22 - 1 Gusht, 2018

Nuk ndalet marrëzia e lojërave të fatit/ Ja shifrat marramendëse që shpenzojnë shqiptarët

Në vitin 2017 nuk kishte as kampionat botëror dhe as europian, por kjo nuk e ka penguar industrinë e basteve dhe lojërave të fatit që të...

Aktualitet 22:26 - 16 Korrik, 2018

Video-Humbi 60 mijë euro/ Qëllon me armë në kazino

Një shqiptar rrezikon që të dënohet me 15 vite burg në Spanjë për shkak se qëlloi me armë ndaj stafit të një kazinoje. Ngjarja ndodhi në...

Kosova & Rajoni 20:16 - 2 Qershor, 2018

Skandaloze/ Fëmijët e shkollave nëpër kazino

Fëmijë të shkollave të mesme të Tetovës çdo ditë e më tepër po frekuentojnë kazinot e qytetit. Denoncimi vjen nga prindër të cilët për INA thonë...

Kryesore 14:48 - 24 Shkurt, 2018

“Fundi i marrëzisë” dhe çmenduria e Edi Ramës me lojërat e fatit

Rreth pesë vite më parë kryeministri Edi Rama, njoftoi përfundimin me sukses të një operacioni kundër lojërave të fatit në Shqipëri. Gjithashtu në atë kohë fitorja...

Aktualitet 23:00 - 11 Dhjetor, 2017

“Kur s’ke fat në dashuri, ke në lojë’’/ Bleonës i ndodh e papritura në Las Vegas

Bleona Qereti është një nga këngëtaret më të hapura dhe të sinqerta, përsa i përket jetës së saj. Kohët e fundit ajo ka shkaktuar zhurmë në...

Aktualitet 13:47 - 31 Tetor, 2017

Tentojnë të vjedhin kazinonë/ Në kërkim autorët

Policia e Dibrës njofton se në qytetin e Vjetër të Bulqizës, është tentuar të vidhet një kazino. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë në vendin e...

Aktualitet 14:40 - 14 Gusht, 2017

Gjen portofolin plot para/ E pabesueshme se si i shpenzon paratë

Një person ka gjetur një portofil të humbur në Shkodër, por nuk është munduar t’ia kthejë pronarit të saj. Në portofol gjendeshin disa karta krediti dhe...

Aktualitet 17:08 - 6 Gusht, 2017

Pedagogu vlonjat zbulon arsyen/ Pse kreu vetëvrasje babai i 3 fëmijëve

Babai i tre fëmijëve u gjet i vetëvarur në banesën e tij në Vlorë ditën e djeshme. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, pedagogu nga...

Aktualitet 14:42 - 18 Korrik, 2017

Besnik Mustafaj i përgjigjet publikisht “Lolitës”/Kam shkuar në kazino, por …!

Faqja “Lolita” në rrjetet sociale postoi pak ditë më parë një foto të ish-nënkryetarit të Partisë Demokratike, Astrit Patozi, e cila është nxjerrë më parë dhe...

Aktualitet 11:07 - 13 Shkurt, 2017

VIDEO- Vodhi kazinonë me pistoletën lodër/ Ja si ndodhi ngjarja

Një person mundi të grabisë një kazino, falë një pistolete lodër. Ndonëse ai është goditur me grushte nga roja private, ka mundur që të arratisej, e...

Aktualitet 09:52 - 31 Dhjetor, 2016

VIDEO/Grabitja e kazinos mbrëmë në Tiranë

Policia e Tiranës ka publikuar sot videon e grabitjes së kazinos mbrëmë te Zogu i Zi, si dhe videon e arrestimit të autorit. Sipas njoftimit, më...

Aktualitet 08:44 - 28 Dhjetor, 2016

Tirane/Grabitet kazinoja tek Rruga e Elbasanit

Sot rreth orës 04:32, në rrugën e “Elbasanit”, tek një kasino, kanë hyrë dy persona, ku njëri dyshohet të ketë qënë me armë zjarri (pistolet) dhe...

Aktualitet 22:33 - 24 Nentor, 2016

Rrahën punonjësit e kazinosë/ Arrestohen dy të rinj në Tiranë

Dy të rinj janë arrestuar nga policia e komisariatit numër 3 në kryeqytet, pasi kanë rrahur një punonjës kazinoje. Burime nga policia bëjnë me dije se...

Showbizz 20:40 - 29 Tetor, 2015

James Packer hap kazino në Kinë

Yjet e Hollywood-it si Robert De Niro, Leonardo Di Caprio dhe Martin Scorsese  ofruan një dorë për të ndihmuar të dashurin e Mariah Carey, James Packer...