Connect with Us

All posts tagged "kavaje"

Vetingu 13:01 - 26 Shkurt, 2021

Nga ILDKPKI në organin e akuzës/ Prokurori me patundshmëri dhe miliona në bono thesari

Për prokurorin e Kavajës Gëzim Çopa, hetimet-Vetting kanë nisur në Dhjetor të vitit 2020. Çopa ka hyrë në sistemin e drejtësisë si oficer i Policisë Gjyqësore...

Vetingu 12:50 - 25 Shkurt, 2021

15 apartamente, lokal, troje dhe makina të shtrenjta/ Prokurori që u “siguroi” luksin fëmijëve

Vetëm në sistemin gjyqësor dhe prokurorial të Shqipërisë ndodh që me një pagë apo dy paga të blesh prona pa ndalur, ndonëse ke hyrë në sistem...

Vetingu 14:59 - 23 Shkurt, 2021

Skandali i tokave në bregdet/ Gjyqtarja “shfryu” Operacionin “Forca e Ligjit”

120 gjyqtarë dhe prokurorë pranë gjykatave të Shkallës së Parë, përgjatë vitit 2021 do t’i nënshtrohen Vetingut. Në këtë listë është gjyqtarja Diamela Goxha me një...

Iku nga frika e Vettingut/ “Rebelohet sheiku”, Agim Bendo ndaj KPK-së
Shëndeti 12:48 - 23 Shkurt, 2021

Biznese dhe patundshmëri të dyshimta?/ Gjyqtari që ka privatizuar bregdetin e Spillesë

Luan Lusha është zgjedhur kryetar i Gjykatës së Shkallës së Parë në Kavajë. Për Lushën hetimet-Vetting kanë nisur që në vitin 2019, por ende nga Komisioni...

Vetingu 13:34 - 22 Shkurt, 2021

Nga Kushtetuesja në Gjykatën e Lartë/ Pasuria e gjyqtarit që “përplasi” Zaganjorin me KLD

Gjyqtari Durim Kadiu, i cili ka hyrë në procesin e rivlerësimit nga Qershori i këtij viti e ka ushtruar profesionin e tij mes Kavajës dhe Tiranës....

“E kemi litarin në fyt”/ Grida Duma takon përfaqësues të biznesit të vogël në Kavajë: Qeveria e re ka një plan të qartë
Politikë 17:21 - 18 Shkurt, 2021

“E kemi litarin në fyt”/ Grida Duma takon përfaqësues të biznesit të vogël në Kavajë: Qeveria e re ka një plan të qartë

Drejtuesja politike e PD për Kavajën e Rrogozhinën, Grida Duma, zhvilloi një takim me përfaqësues të biznesit të vogël në këtë qytet. Përfaqësuesit e biznesit i...

Boom rastesh të reja me Covid në vend/ Regjistrohen dhe 5 viktima
Sociale 10:10 - 15 Shkurt, 2021

Covid i merr jetën kryetarit të Këshillit Bashkiak në Kavajë

Ndahet nga jeta në moshën 57 vjeçare, kryetari i këshillit Bashkiak, Kavajë. Mësohet se Ramazan Cara humbi betejën me Covid me te cilin luftonte prej dy...

Tentativë vjedhjeje në Kavajë/ Tre autorët dhunojnë të miturin dhe 47-vjeçaren
Kronika 21:18 - 5 Shkurt, 2021

Tentativë vjedhjeje në Kavajë/ Tre autorët dhunojnë të miturin dhe 47-vjeçaren

Një tentativë vjedheje ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës  20:00, në fshatin Karpen të Kavajës. Dyshohet se tre persona ende të paidentifikuar kanë tentuar të...

Basha i caktoi drejtuese qarku në Tiranë/ Flasin Tabaku e Duma: Plani ynë, për të gjithë!
Politikë 17:34 - 3 Shkurt, 2021

Basha i caktoi drejtuese qarku në Tiranë/ Flasin Tabaku e Duma: Plani ynë, për të gjithë!

Kreu i PD-së Lulzim Basha  caktoi dje 8 drejtuesit politikë për Qarkun e Tiranës. Bëhet falë për Agron Shehaj, Jorida Tabaku, Alfred Rrushaj, Albana Vokshi, Belind...

E rëndë në Përmet/ Bie nga ura me biçikletë, humb jetën i riu
Kronika 20:42 - 31 Janar, 2021

60-vjeçarin nga Kavaja e zë korenti/ Dërgohet në urgjencë në spital

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Greth, në Kavajë. Mësohet se një 60-vjeçar me iniciale T.K. ka rënë në kontakt me...

Kronika 08:03 - 28 Janar, 2021

Plagoset me thikë biznesmenia italiane në Kavajë/ I dyshuar bashkëshorti shqiptar

Një shtetase italiane ka mbetur e plagosur në orët e vona të mbrëmjes së kaluar në Kavajë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Vilë Bashtovë, ku...

Tentativë vjedhjeje në Kavajë/ Autorët bëjnë për spital 70-vjeçarin
Kronika 21:43 - 22 Janar, 2021

Tentativë vjedhjeje në Kavajë/ Autorët bëjnë për spital 70-vjeçarin

Një tentativë vjedhjeje ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 20:00 në Kavajë. Dyshohet se dy persona ende të paidentifikuar kanë tentuar të vjedhin me dhunë...

Veliaj mesazh Bashës/ Fal një nga vilat që ke, pastaj eja apliko për të 5-tën
Aktualitet 14:22 - 17 Janar, 2021

Veliaj mesazh Bashës/ Fal një nga vilat që ke, pastaj eja apliko për të 5-tën

Nga Kavaja, ku zhvilloi një takim me strukturat e PS-së, drejtuesi politik i socialistëve për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha se Lulzim Basha ta harrojë...

Kronika 15:19 - 14 Janar, 2021

Mori pa autorizimin e institucionit 30 bombola oksigjeni/ Arrestohet punonjësi i spitalit

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë, menjëherë pas njoftimit të marrë se shtetasi M. Sh., me detyrë oksigjenist i spitalit të Kavajës,...

Shpërthen në flakë makina në ecje/ Dyshimet e para
Aktualitet 10:08 - 10 Janar, 2021

Digjet në ecje makina tek Mali i Robit/ Këto janë dyshimet e para

Një automjet është djegur në aksin rrugor Kavajë- Plepa. Mjeti tip Ford me targa AA 357 PL ka qenë duke ecur dhe paritur është përfshirë nga...

Veliaj dhe Lame shpërndajnë certifikatat e pronësisë në Helmës / Ne kemi prioritet shtëpitë e hallexhinjve, ata hotelet dhe resortet
Politikë 18:37 - 19 Dhjetor, 2020

Veliaj dhe Lame shpërndajnë certifikatat e pronësisë në Helmës / Ne kemi prioritet shtëpitë e hallexhinjve, ata hotelet dhe resortet

Njësia e Helmësit, një prej zonave administrative me më shumë ndërtime pa leje në Kavajë, është drejt përmbylljes së procesit të legalizimit, që i hap rrugën...

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Shpëtojnë familjarët
Kronika 17:13 - 19 Dhjetor, 2020

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Shpëtojnë familjarët

Një banesë dy katëshe është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë. Sipas informacioneve të para mësohet se zjarri ka nisur në guzhinën e katit...

KKT miraton leje për hotele në Jug, dy parqe fotovoltaikë dhe terminali i aeroportit të Kukësit
Ekonomi 19:08 - 4 Dhjetor, 2020

KKT miraton leje për hotele në Jug, dy parqe fotovoltaikë dhe terminali i aeroportit të Kukësit

Këshilli Kombëtar i Territorit miratoi të enjten e kësaj jave 42 vendime, ku përfshiheshin disa plane vendore, leje për investime në energjetikë, si dhe për struktura...

Ishte duke bërë dush/ Humb jetën 22 vjeçari në Kavajë, dyshimet e para
Kronika 16:40 - 4 Dhjetor, 2020

Ishte duke bërë dush/ Humb jetën 22 vjeçari në Kavajë, dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në qytetin e Kavajës, ku një 22-vjeçar është gjetur në banesën e tij pa shenja jete nga...

Denoncimi/ Punonjësit e bashkisë me Covid shkojnë në punë, kryetari i kërcënon…
Denoncim 16:04 - 30 Nentor, 2020

Denoncimi/ Punonjësit e bashkisë me Covid shkojnë në punë, kryetari i kërcënon…

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili shkruan se në bashkinë e Kavajës, punonjësit ndonëse kanë rezultuar pozitiv me Covid, vijojnë...

Foto-Aksident i rëndë në aksin Kavajë-Durrës/ Humb jetën burri, gruaja në gjendje të rëndë
Kronika 15:42 - 30 Nentor, 2020

Foto-Aksident i rëndë në aksin Kavajë-Durrës/ Humb jetën burri, gruaja në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në aksin rrugor Kavajë-Durrës pranë Malit të Robit. Mësohet se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një burrë...

Prej 20 ditësh në oksigjen/ Covid i merr jetën një tjetër mjeku
Shëndeti 11:23 - 29 Nentor, 2020

Prej 20 ditësh në oksigjen/ Ndërron jetë një tjetër mjek

Një tjetër mjek ka humbur jetën në vendin tonë. Bëhet fjalë për Dr. Hidajet Deda, mjek pediatër, i cili kishte më shumë se 40 dite që...

Zhdukja e kushërinjve në Malësinë e Madhe/ Dyshohet se të rinjtë janë ekzekutuar nga i afërmi i tyre
Kronika 09:49 - 25 Nentor, 2020

I dënuar në Itali për “Përndjekje”/ Arrestohet 65-vjeçari që mbante armë dhe municione në banesë

Policia e Kavajës ka vënë në pranga një 65-vjeçar që mbante armë zjarri me silenciator në banesë. 65-vjeçari, me precedent të mëparshëm penal për veprën penale...