Connect with Us

All posts tagged "kauza"

Denoncim 19:07 - 25 Janar, 2020

A e di Mirush Kabashi që Besian Pesha është një super hajdut?

Ikona e skenës dhe ekranit shqiptar, i veçanti dhe magjiku Mirush Kabashi, prej disa kohësh është angazhuar në një levizje. Aty ku së bashku me disa...

Aktualitet 21:47 - 8 Korrik, 2019

Paskal Milo nxjerr zbuluar Bashën/ “Pjesëmarrje e ulët, kauza shënon rënie”

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i qenë prezent në studion e emisionit, “5 Pyetjet nga Babaramo”, komentoi protestën e sotme të opozitës. Sipas Milos,...

Aktualitet 17:03 - 28 Dhjetor, 2018

Studentët bashkohen me diasporën/ Sot protestohet për këto kauza

Studentët janë bashkuar me protestën që diaspora është duke zhvilluar para Kryeministrisë. Ashtu siç patën deklaruar, të rinjtë kanë dalë në qendër, për të kërkuar të...

Aktualitet 14:35 - 5 Dhjetor, 2018

“Luli dhe Lubonja”/ Një mesazh për doktor Berishën

Protestës së banorëve të “Astirit” i është bashkuar në mënyrë simbolike edhe analisti Fatos Lubonja, i cili ka dalë në krah të PD-së.  Pas Lulzim Bashës...

Aktualitet 19:50 - 13 Tetor, 2018

Xhafaj duhet të kishte ikur bashkë me deputetin Rrahja

Editori i CNA.al (City News Albania), Elvi Fundo u ka bërë skanerin dy çështjeve të cilat ndezën debatin politik në muajt e fundit, audio-përgjimin “Babale” dhe...

avokati zbulon marreveshjen
Aktualitet 19:11 - 13 Tetor, 2018

Luli zjarrëfikësja e Edi Ramës/ Marrëveshja vazhdon

Gazetari Elvi Fundo nëpërmjet një lidhjeje me Skype, ka komentuar për FaxNews, dy çështjet më të nxehta, të cilat po trazojnë politikën shqiptarë në muajt e...

Aktualitet 22:20 - 10 Dhjetor, 2017

Supermodelen nuk do ta shikoni më të zhveshur/ ‘Nuk do heq më rrobat për kauza boshe’

Adriana Lima do bëjë një ndryshim të madh për karrierën e saj. Supermodelja e Victoria Secret ka lajmëruar në Instagram që nuk do jetë më pjesë...

Aktualitet 17:58 - 11 Gusht, 2017

“Zgjohet” Lulzim Basha/Flet “i nxirë” për drogën pas heshtjes 3-mujore

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është “zgjuar” sot nga gjumi i gjatë i këtyre muajve, duke u kujtuar për drogën e madhe që ka “pushtuar”...

Aktualitet 09:47 - 6 Mars, 2017

“Rebelohet” Idrizi/ Në mazhorancë për shkak të kauzave. Nuk është zbatuar marrëveshja!

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka mbajtur një takim me strukturat e kësaj force politike në Vlorë. Ai ka deklaruar se PDIU...

Aktualitet 16:37 - 17 Nentor, 2016

Minimumi Jetik – Kauza e LIBRA-s/Nga Mimoza Hafizi

Sot varfëria është ulur cep më cep, por mund ta thotë kush se sa është numri i të varfërve në Shqipëri? Zyrtarisht jo, sepse ne nuk...

Aktualitet 10:49 - 24 Prill, 2015

Andi Bushati-Kokëdhimës: Në PS thonë që u prishe kauzën

Koço Kokëdhima, deputet i PS-së është përfshirë në një debat direkt me gazetarin Anci Bushati, gjatë zhvillimit të emisionit “Opinion”. Kokëdhima ka ndërhyrë pasi Bushati ka...

Aktualitet 09:22 - 28 Shkurt, 2015

Ne jemi emra rrugicash

Nga Artan Fuga Unë të dekoroj ty, ti më dekoron mua, ne dekorojmë njeri tjetrin, pastaj ata na dekorojnë ne dhe ne dekorojmë ata për një...