Connect with Us

All posts tagged "kategori"

Rritja e rasteve me Covid/ Rakacolli tregon çfarë do ndodhë me izolimin
Shëndeti 23:04 - 21 Shkurt, 2021

Kategoritë e personave që vaksinohen/ Rakacolli: Përcaktohen nga mjekët e familjes

Prej disa ditësh janë hapur debate lidhur me përzgjedhjen e kategorive të personave që vaksinohen për Covid-19. Për këtë ka folur mbrëmjen e sotme zv.ministrja e...

Përmbytjet nga reshjet e shiut/ Braçe: Situata nën kontroll, jemi në gatishmëri
Politikë 09:02 - 14 Janar, 2021

Naftë pa akcizë/ Braçe tregon kur nis aplikimi dhe kategoritë që përfitojnë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, bën me dije se nga dita e nesërme do të nisë aplikimi i naftës pa akcizë. Braçe i bën thirrje fermerëve që të...

Shëndeti 08:19 - 22 Dhjetor, 2020

Covid-19/ Tre kategoritë e njerëzve që nuk mund ta marrin dot vaksinën

Programi i vaksinimit kundër koronavirusit, i nisur javët e fundit në Britani,dhe disa ditë më parë edhe në Shtetet e Bashkuara, ofron shpresë se fundi i...

Pse duhet të mbaj maskë në makinë?/ Manastirliu sqaron qytetarët: Kini durim..
Shëndeti 21:58 - 26 Nentor, 2020

Manastirliu: Kush janë kategoritë që përfitojnë të parat nga vaksina e Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka treguar mbrëmjen e sotme kategoritë që do të përfitojnë të parat nga vaksina e Covid-19. Manastirliu tha në emisionin “Opinion”...

Showbizz 15:06 - 6 Tetor, 2020

Një tjetër sukses në karrierën e Dua Lipës/ Këngëtarja nominohet në disa kategori në MTV EMA 2020

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa nuk ndalet me sukseset e saj. Së fundi ajo është bërë pjesë e disa nominimeve  në MTV EMA Awards. Këngëtarja...

Masat për përballimin e situatës/ Manastirliu: Do vaksinohen kategoritë e rrezikuara nga Covid
Shëndeti 12:17 - 3 Gusht, 2020

Masat për përballimin e situatës/ Manastirliu: Do vaksinohen kategoritë e rrezikuara nga Covid

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Instituti i Shëndetit Publik, tha se po merren të gjitha masat për përballimin e situatës vjeshtë-dimër. “Deri...

Shëndeti 10:13 - 28 Maj, 2020

Ministria e Shëndetësisë apel 4 kategorive të rriskuara nga Covid-19/ Mos i harroni këto rregulla

Ministria e Shëndetësisë ka listuar të gjitha kategoritë e rriskuara nga Covid-19 duke treguar masat që duhet të respektojnë për të shmangur infektimin. Kush janë personat...

Sociale 16:35 - 6 Maj, 2020

Drejtoria e Transportit fal taksën vjetore për mbi 7 mijë automjete/ Ja kategoritë që përfitojnë

Duke marrë shkas nga situata ekonomike e krijuar nga Covid-19, Drejtoria e Transportit Rrugor ka vendosur që të falë taksën vjetore për 7204 automjete. Lajmin e...

Sociale 20:16 - 21 Prill, 2020

Drejtoria e Tatimeve jep njoftimin e rëndësishëm/ Ja si mund të aplikoni për të përfituar nga paketa 2

Vetëm pak ditë më parë kryeministri Edi Rama publikoi paketën e dytë të qeverisë për punonjësit që përfitojnë atë që ai e quan pagë lufte. Pak...

Sociale 20:25 - 20 Prill, 2020

“Të mërkurën mbyllen pagesat e paketës 1″/ Ahmetaj tregon bizneset që s’përfitojnë shtyrjen e tatim-fitimit

Koordinatori i gjendjes ekonomike të koronavirusit, Arben Ahmetaj ka shpjeguar edhe njëherë dy paketat e qeverisë. Ai tha se paketa e parë është fokusuar të bizneset...

Sociale 21:46 - 16 Prill, 2020

Skenari i hapjes/ Rama sqaron 3 kategoritë: Kur nis funksionimi, nga dyqanet e veshjeve tek parukeritë

Kryeministri Edi Rama ka folur për skenarin e hapjes cili sipas tij është i lidhur më futjen në Kodin Penal të dy paragrafëve të rëndësishëm për...

Sociale 21:35 - 16 Prill, 2020

Rama tregon pse është vonuar shpërndarja e pagave/ “Deri në fillim të javës tjetër do ketë përfunduar”

Kryeministri Edi Rama ka treguar se përse kategoria e parë nuk është paguar akoma e gjitha ndonëse po hyjmë në javën e tretë të prillit. Rama...

Politikë 21:20 - 16 Prill, 2020

Pse ka bërë diferencim me pagat/ Rama: Disa u goditën drejtpërdrejt, të tjerët indirekt

Dy paketat e qeverisë kanë bërë një diferencim për qytetarët e prekur nga pandemia e koronavirusit. Gjatë një lidhje me emisionin “Opinion” Rama u pyet se...

Sociale 17:34 - 14 Prill, 2020

Ahmetaj shpjegon paketën e dytë/ Personat që përfitojnë dhe lehtësirat me pagesën e tatim-fitimit

Koordinatori për situatën ekonomike nga Covid-19 Arben Ahmetaj ka shpjeguar sërish paketën e dytë të qeverisë. Ahhmetaj tregoi edhe njëherë se nga kjo paketë do të...

Sociale 22:25 - 13 Prill, 2020

Nga laborantët te inxhinierët, avokatët e noterët/ Ahmetaj zbulon kategoritë që nuk përfitojnë nga paketa e dytë

Ministri Arben Arhmetaj ka zbuluar mbrëmjen e sotme kategoritë që nuk përfiotojnë nga paketa e dytë e qeverisë. Ahmetaj tha se aktualisht profesionet e lira si...

“Pacientët skeptikë për spitalet”/ Pipero: Na vijnë në gjendje të rënduar
Shëndeti 23:11 - 10 Prill, 2020

Nga të moshuarit tek duhanpirësit/ Pipero: 7 kategoritë e njerëzve më të rrezikuara nga Covid-19

Teksa ka folur mbi situatën e koronavirusit në vend mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka treguar kategoritë e njerëzve që rrezikohen më shumë nga koronavirusi. “Të moshuarit,...

Sociale 20:14 - 8 Prill, 2020

Nga berberët te rrobaqepësitë, lavazhet, taksixhinjtë dhe hidraulikët/ Rama shpjegon kush do përfitojë pagë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve mbrëmjen e sotme lidhur me masat e marra. Njëri prej tyre e pyet se kur do të...

kategoite e beqareve
Aktualitet 23:57 - 15 Shkurt, 2019

Kategoritë e beqareve/ Zbulo në cilën prej tyre bën pjesë

Princesha në pritje të princit të kaltër Kjo është një grua romantike pa dyshim, thjesht po pret që të vijë princi hipur në një kalë të...

pensionistet
Aktualitet 16:42 - 19 Dhjetor, 2018

Paketa e solidaritetit/ Këto kategori përfitojnë shpërblim për festat e fundvitit

Qeveria ka bërë sot publike paketën e solidaritetit për festat e fundvitit, ku personat me aftësi të kufizuara dhe familjet në nevojë do marrin një shpërblim...