Connect with Us

All posts tagged "kate middleton"

Aktualitet 16:12 - 9 Korrik, 2019

“Nuk mund t’i mbanin duart larg njëri-tjetrit”/ Koha kur Princ William i lutej Kate të riktheheshin bashkë

Sipas autores së librit “ Kate the future queen” Katie Nicholl ka treguar për rikthimin e princit William me Kate Middleton. Ajo rrëfen se Will dhe...

Kryesore Show Biz 21:54 - 19 Qershor, 2019

Gabimi fatal i flotës mbretërore/ Shoqëruesi i Kate përplas të moshuarën

Shoqëruesit e Kate dhe William janë përfshirë në një aksident shumë të rëndë. Falë një gabimi fatal në drejtim të mjetit ka mbetur e përplasur nëj...

Aktualitet 19:25 - 12 Qershor, 2019

E tradhtoi me miken e ngushtë/ Kate dhe William përpiqen të shpëtojnë martesën

Çifti i famshëm mbretëror kanë qenë gjithnjë kryefjala e shtypit të huaj. Është thënë shumë herë se Kate dhe William kanë probleme serioze mes tyre pas...

Aktualitet 20:24 - 11 Qershor, 2019

“Pse nuk vishesh si një princeshë?”/ Dukesha Kate i habit të gjithë me përgjigjen

Ditën e sotme Dukesha e Cambridge, Kate Middelton ka qenë në Keswick ku është pritur nga mijëra banorë. Çifit mbretëror është takuar me vullnetarë të komunitetit...

Aktualitet 16:13 - 11 Qershor, 2019

Kate Middleton mahnit fansat/ Tregon anën humanitare

Duka dhe Dukesha e Cambridge kanë mbërritur në Keswick pas një dite plot angazhime në Cumbria. Kate e veshur me xhinse dhe xhaketë, që kushtojnë rreth...

Aktualitet 14:36 - 7 Qershor, 2019

Nën hijen e Katte Middleton/ Meghan merr vendimin drastik

Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë një marrëdhënie jo të mirë me njëra-tjetrën. Për këtë arsye mediat shkruajnë se Dukesha ka marrë vendimin për tu larguar...

Kryesore Show Biz 15:14 - 23 Maj, 2019

Nga stil mbretëror në trendi/ Kate Middleton mahnit me pamjen e saj

Nuk e kishim menduar kurrë që një ditë Dukesha e Campbridge, Kate Middleton do të hiqte dorë nga stili mbretëror, duke e zëvendësuar me trendin. Kate...

Aktualitet 22:30 - 19 Shtator, 2018

Jeta e Kate Middleton para se të bëhej një dukeshë

Kate Middleton ka qenë një princeshë perfekte që kur u martua me William në vitin 2011. Por para se të martohej dhe të bëhej Dukesha e...

Aktualitet 22:50 - 24 Gusht, 2018

Historia pas shenjës 7-centimetërshe në fytyrën e Kate Middleton

Kate Middleton është pa dyshim një prej njerëzve më të famshëm në planet, gjë që do të thotë se kanë mbetur shumë pak kuriozitete që publiku...

Kryesore Show Biz 22:30 - 11 Qershor, 2018

Dukesha Kate si të gjithë mamatë e tjera!/ Luan dhe vrapon me të vegjlit e saj

Princesha Diana fitoi e para mbi turmën kur mori pjesë në një maratonë për të kapur djalin e saj në 1989. Dhe nusja e saj e madhe...

Kryesore Show Biz 22:40 - 8 Qershor, 2018

Kate Middleton do bëhet teze!/ Dalin fotot e para të Pipës me barkun e rrumbullakosur

Prej disa javësh në mediat rozë po qarkullon lajmi se motra e Kate Middleton, Pippa është shtatzënë nisur nga veshjet e gjera që ajo ka preferuar...

Kryesore Show Biz 22:40 - 26 Maj, 2018

Kate po i rrit kështu fëmijët dhe jo më kot!

Si është të rrisësh një princ dhe princeshë të vogël? Në fakt Kate Middleton i ka idetë e qarta kur vjen puna te prindërimi. Si me...

Kryesore Show Biz 22:40 - 24 Prill, 2018

Dukesha solli në jetë një princ, por ka shumë rregulla që duhet ti ndjekë

Të gjithë e morën vesh lindjen e princit më të ri të Mbretërisë së Bashkuar.  Dukesha e Kembrixh, Kate Middleton solli në jetë trashëgimtarin dhe pak...

Kryesore Show Biz 23:10 - 19 Shkurt, 2018

Fustani i Kate Middleton i ngriti të gjithë në këmbë/ Impakti nuk është pozitiv

Dje mbrëma, në Londër, u mbajt ceremonia e  71-të e British Academy of Film and Television Aëards, që shpesh quhen Oscar-ët britanikë. Për të mbështetur lëvizjen...

Aktualitet 23:00 - 28 Nentor, 2017

Njerëzit kanë vendosur se cila është e preferuara e tyre/ Meghan Markle apo Kate Middleton?

Kemi pritur gjatë të shikojmë Princ Harry dhe Meghan Markle bashkë. Të hënën çifti shpalli fejesën e tyre dhe më vonë bënë një intervistë gati 26...

Aktualitet 23:40 - 19 Nentor, 2017

E vërteta e errët pas syrit të nxirë të Kate Middleton

Një imazh tronditës i dukeshës së Kembrixhit me një sy të nxirë ka bërë xhiron e rrjetit ditët e fundit. Shumë prej atyre që kanë pare...

Aktualitet 14:07 - 29 Shtator, 2017

Foto/ Kate kopjon Dianën?

Para se Princi William të njoftonte zyrtarisht lidhjen e tij me Kate Middleton në nëntër të vitit 2010, ajo ishte në qendër të vëmendjes, jo pak...

Aktualitet 00:20 - 28 Shtator, 2017

Foto/ Të vishesh si Kate dhe Charlotte

Më 2 maj 2015, një anëtare e re iu bashkua familjes mbretërore. Princesha Charlotte e Kembrixhit u bë menjëherë e fmshme dhe ka qenë e tillë...

Aktualitet 01:00 - 20 Shtator, 2017

Ja përse Princi William dhe Kate Middleton mund të mos jetojnë kurrë në pallatin Buckingham

Në sezonin e parë të The Crown, Mbretëresha Elizabeth II përpiqet me gjithë fuqinë e saj për të mos jetuar në Buckingham Palace. “Shtëpia jonë, shtëpia...

Kryesore Show Biz 12:51 - 20 Korrik, 2017

Në këtë stil nuk e keni parë KURRË Kate Middleton (Foto)

Kate Middleton ka treguar edhe një herë që është pasardhësja e denjë e Princeshë Dianës. Familja mbretërore ka nisur një tur 5- ditor në Europë, ku...

Kryesore Show Biz 15:58 - 25 Mars, 2017

Kate Middleton/”Mëmësia është e vështirë, madje dhe për mua”

Kate Middleton ka folur hapur për vështirësitë e të qënit mama. Mos ndoshta kjo do të thotë që Dukesha e Cambridge dhe Princ William janë në...

Showbizz 16:00 - 3 Janar, 2017

6 Fustanet më të shtrenjtë të Kate Middleton gjatë 2016

Në krahasim me buxhetin “modest” për fustane në shumën prej 54.000 eurove, sa ishte vitin e kaluar, sivjet shifra është katërfish më e lartë. Dukesha e...

Showbizz 18:20 - 22 Tetor, 2015

Kate Middleton shtatzënë për herë të tretë

Prej pak ditësh qarkullonin zëra në lidhje me shtatzëninë e radhës së Dukeshës së Cambridge, Kate Middleton. Tanimë burime zyrtare njoftojnë se lajmi është i vërtetë...