Connect with Us

All posts tagged "kasem sulejman"

Bota 21:11 - 12 Janar, 2020

Vrasja e gjeneralit iranian/ Facebook dhe Instagram marrin vendimin drastik

Instagram dhe Facebook kanë vendosur të fshijnë të gjitha postimet që mbështesin gjeneralin iranian, Kasem Sulejmani, i cili u ekzekutua me urdhër të presidentit të SHBA,...

Bota 10:30 - 4 Janar, 2020

“Vdekje Amerikës”/ Mijëra njerëz në varrimin e Kasem Sulejmanit

Mijëra njerëz janë mbledhur në rrugët e Bagdadit për varrosjen e gjeneralit iranian Kasem Sulejmani dhe zyrtarëve irakenë që vdiqën pas një sulmi ajror amerikan. Komandanti...

Bota 21:41 - 3 Janar, 2020

Ekzekutimi i Qassem Soleiman/ Rritet me 4% çmimi i naftës

Ekzekutimi i  gjeneralit iranian, Qassem Soleiman, komandant i forcave elitë të Iranit, ka ndikuar menjëherë në tregun ndërkombëtar. Mësohet se, pas përhapjes së lajmit, është rritur...

Bota 21:16 - 3 Janar, 2020

Vrasja e gjeneralit tensionon marrëdhëniet/ DASH thirrje amerikanëve: Largohuni nga Iraku

Departamenti Amerikan i Shtetit deklaron se marrëdhëniet mes shteteve janë tensionuar pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Soleiman. DASH i bën thirrje qytetarëve amerikanë që ndodhen...

Kosova & Rajoni 20:44 - 3 Janar, 2020

Vrasja e gjeneralit iranian/ Haradinaj: Përkrah SHBA-ve

Vrasja e gjeneralit iranian, Qassem Soleiman është mbështetur edhe nga kryeministri i Kosovës në detyrë Ramush Haradinaj. Haradinaj thotë se Kosova qëndron e palëkundur në përkrahje...

Bota 14:14 - 3 Janar, 2020

Djegin flamurin e SHBA dhe Izraelit/ Mijëra protestues për vrasjen e Sulejmanit në Iran

Mijëra iranianë po protestojnë në Teheran për të denoncuar “krimet” amerikane vetëm disa orë pas vdekjes së gjeneralit Kasem Sulejmani nga sulmet amerikane në aeroportin e...