Connect with Us

All posts tagged "kartemonedha"

Ekonomi 12:52 - 14 Mars, 2020

Keni kartëmonedha 500 lekëshe të vitit 1991?/ BSH bën një njoftim të rëndësishëm

Banka e Shqipërisë bën të ditur se të gjithë ata persona që disponojnë kartëmonedha 500 lekëshe të vitit 1991 mund ta shkëmbejnë përsëri për të marrë...

Aktualitet 20:06 - 15 Janar, 2018

Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni/ A do të jetë prezente dhe në kartëmonedha e uniformën ushtarake  

Që kur nisi depozitimi dhe diskutimi për ligjin që do të përcaktonte gjuhën shqipe  si gjuhë e dytë zyrtare në Maqedoni në oponionin vendas u përhap...

Aktualitet 17:50 - 8 Prill, 2017

Fakte të çuditshme për kartëmonedhat

Me kartëmonedhat lidhen histori të çuditshme nga madhësia sa një pullë poste deri tek shifra miliardëshe për një bukë. Deri më tani kartëmonedha më e vogël...

Aktualitet 19:06 - 1 Prill, 2017

Kujdes nga mashtrimi!/ BSH: Ja kartmonedha më e falsifikuar në treg

Kartëmonedha më e falsifikuar në tregun shqiptar është prerja 1 mijë lekëshe. Në raportin vjetor të 2016-ës, që ka dorëzuar në Kuvend, Banka e Shqipërisë raporton...