Connect with Us

All posts tagged "karta e studentit"

Denoncim 22:02 - 17 Janar, 2020

Ish zv. Ministri i nxjerr bojën Kryebashkiakut/ Lali Eri të jep kartën e studentit për të marrë votën!

Ish zvendëministri I Arsimit Taulant Muka, i njohur për dorëheqjen spektatkolare nga posti dy javë pas emërimit, me motiv degjenerimin politik të administratës, por dhe si...

Aktualitet 12:27 - 26 Dhjetor, 2018

Kërkesa për kartën e studentit/ Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Rama gjatë një conference të posacme për mediat, lidhur me kërkesat e studentëve, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me kërkesën për pajisjen...

Aktualitet 12:32 - 20 Dhjetor, 2018

Karta e Studentit/ Zbardhen prapaskenat e projekt-vendimit

Rrjeti Kombëtar i të Rinjve në Shqipëri kërkon konsultim të menjëhershëm të projekt- vendimit të Këshillit të Ministrave për Kartën e Studentit! Pas deklaratave më të...

Politikë 17:39 - 10 Qershor, 2015

Veliaj me shoqerine civile ripremton karten e studentit

Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, bisedoi per kontrate sociale ne një takim me shoqërinë civile.  Ai është shprehur se brenda mandatit të parë...