Connect with Us

All posts tagged "karriere"

Politikë 22:58 - 23 Janar, 2020

Berisha tregon me emra katër “armiqtë” e tij gjatë gjithë karrierës

Ish kryeministri Sali Berisha ka zbuluar katër “armiqtë” e tij gjatë gjithë karrierës. Sipas tij në këto 30 vite nuk mund të mos kesh tre apo...

Sociale 22:18 - 13 Gusht, 2019

Njeriu më i pasur në Shqipëri, rrëfen mbi rrugëtimin e tij

Samir Mane është një nga sipërmarrësit më të suksesshëm në Shqipëri. Pasditen e sotme Samir Mane ka qenë i ftuar në emisionin “Pushime On Top”, në...

Aktualitet 23:10 - 11 Mars, 2019

Adelina Tahiri na la pa fjalë! Përpos karrierës në muzikë, ajo ka dy universitete

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri e cila është e martuar me biznesmenin maqedonas, Serjoza Markov, është mjaft aktive në rrjetet sociale. Shpeshherë ajo u jep mundësinë...

ja pse drejtuesit ekzekutive e fillojne karrieren si bashkepuntore
Aktualitet 13:00 - 21 Shkurt, 2019

Drejtuesit ekzekutivë e kanë filluar karrierën e tyre si bashkëpunëtorë/Ja arsyeja pse

Pra kërkimi për hapësirën fillon por shumë shpesh mbetet vetëm një kërkim. Në vend të kësaj ne duhet të kërkojmë njerëz të tjerë me nevojën tonë...

Kryesore Show Biz 16:25 - 18 Shkurt, 2019

Si nisi karriera e Dua Lipës në muzikë? Ai zbuloi talentin e saj kur këngëtarja ishte vetëm 17 vjeçe

Kur Dua Lipa kuptoi për herë të parë talentin e saj për të kënduar ishte vetëm 17 vjeçe. Këngëtarja zbulon se në fakt ishte menaxheri i...

Aktualitet 21:45 - 25 Janar, 2019

“Për pak më shkatërroi karrierën”- modelja tregon për kërcënimet pas reklamës së Dolce&Gabbana

Modelja kineze që ishte pjesë e reklamës së “Dolce&Gabbana” ka thyer heshtjen për të kërkuar falje mbi ndodhinë e nëntorit. Zuo Ye u shpreh se reklama...

Kryesore Show Biz 12:25 - 23 Dhjetor, 2018

Një vendim i ri për karrierën: Këngëtarja e njohur shqiptare ndahet nga labeli i famshëm

Prej shumë vitesh Samanta Karavellën e kishim parë nën menaxhimin e “Max Production”, por duket se tashmë ajo nuk do të jetë më pjesë e këtij...

Aktualitet 23:05 - 9 Dhjetor, 2018

Burrat e pashëm e kanë të vështirë të bëjnë karrierë, ju tregojmë pse

Sipas një studimi të kryer nga University College London, dhe Universiteti i Maryland në SHBA, burrat e pashëm shihen si kërcënim nga shefat e tyre  dhe...

Kryesore Show Biz 11:10 - 2 Dhjetor, 2018

E pranoi dështimin? Julian Deda quan “njollë në karrierë” emisionin e famshëm të humorit

Julian Deda ka folur për herë të parë për një nga programet e humorit që dështoi. I ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb” që trasmetohet...

Kryesore Show Biz 11:25 - 11 Nentor, 2018

Kjo vajzë la politikën për të nisur një karrierë si aktore në filmat erotikë

Ndonjëherë njerëzit zgjedhin të heqin dorë nga profesioni i tyre për të bërë diçka që me të vërtetë e kanë pasion. Kjo gjë ka ndodhur me...

Kryesore Show Biz 12:10 - 24 Tetor, 2018

“Xhenet” humbi shansin e jetës për karrierën ndërkombëtare si pasojë e aksidentit

Në televizionin “Tv Klan” ka nisur prej pak ditësh seriali më i ri turk “Xhenet”, ku rrëfehet historia e një vajze që është braktisur nga e...

Kryesore Show Biz 22:50 - 2 Qershor, 2018

Lindja e fëmijës i ka kushtuar karrierën divës së muzikës

Këngëtarja e muzikës pop Adele është konsideruar si një artiste që vjen vetëm një herë në një gjeneratë. Ajo ka një forcë të jashtëzakonshme vokale dhe...

Aktualitet 09:43 - 27 Maj, 2018

S’ju pëlqen profesioni juaj? Pesë faktorë që tregojnë se ju keni zgjedhur karrierën e gabuar

Edhe pse në ditët e sotme dëgjojmë shpesh se të shumtë janë ata persona që kanë zgjedhur karrierën e gabuar, për Karen Elizaga, profesore dhe autore...

Kuriozitete 23:50 - 11 Maj, 2018

Doni një karrierë të suksesshme?/ Këto janë gjërat të cilat nuk duhet ti toleroni

Njerëzit e ndryshojnë punën gjithmonë. Kjo bëhet për arsye të ndryshme. Nga pakënaqësitë, stresi apo nevoja për një vend më të mirë. Kur jeni në një...

Aktualitet 11:00 - 25 Janar, 2018

Karrierën e tyre e nisën në Fast-Food/ Cilët janë këta të famshëm?

Përpara së të bëheshin kaq të famshëm, me kaq shumë fansa dhe para, yjet e Hollywoodit nuk e kanë pasur jetën fushë me lule. Iu është...

Kryesore Show Biz 15:36 - 16 Mars, 2017

Çiljeta ka lënë këngën? Gaboheni…

Shumë zëra qarkulluan ditët e fundit se pas lidhjes së saj, e kishte të ndaluar që të performonte para publikut. Por mesa duket, të gjitha këto...

Showbizz 19:01 - 2 Mars, 2017

Emma Roberts thyen tabutë/ Shikojeni cfarë po bën aktorja me karrierën e saj

Aktorja e mirënjohur Emma Roberts duket se po ecën me hapa të sigurt edhe në botën e modelingut. Bukuroshja 26 vjecare i është futue së fundmi...

Showbizz 14:00 - 13 Janar, 2017

Harrison po realizon karrierën ideale / Ja pse

Ka preferuar bikini florale për tu dukur kaq seksi por edhe elegante njëkohësisht. Edhe pse 42 vjece ajo ka provuar te jetë aktore, modele por edhe...

Kosova & Rajoni 18:15 - 30 Shtator, 2015

Madeleine Albright: Kosova, krenaria e karrieres sime

Ish-sekretarja Amerikane e Shtetit Madeleine Albright e cila ka qenë në krye të diplomacisë amerikane nga viti 1997 deri më 2001, gjatë një paneli në Georgetown...

Showbizz 13:00 - 10 Qershor, 2015

Bradshaw-White flet për karrierën

  U bë e njohur me rolin e saj si Tina Carter në serialin më të ndjekur në soap operën e shfaqur cdo fundjavë në BBC,...