Connect with Us

All posts tagged "karriera"

Politikë 18:26 - 7 Janar, 2020

Horoskopi/ Profesioni që ju përshtatet në bazë të shenjës

Shënjat e zodiakut u veshin njerëzve karakteristika konkrete për personalitetin, natyrën dhe sjelljen e tyre. Këto tipare formojnë cilësitë karakteriale dhe në bazë të këtyre cilësive,...

Politikë 18:23 - 30 Dhjetor, 2019

A do të jetë 2020 viti i karrierës?/ Yjet e kanë një përgjigje

Karriera dhe biznesi janë dy aspekte që na ndihmojnë të udhëheqim një jetë të mirë dhe të këndshme. Ato na sigurojnë bukën por edhe kënaqësinë e...

Bota 09:20 - 6 Shtator, 2019

E pёrqeshnin si “zёvendёs” tё zёvendёsave/ Kryeministrit italian, nga lojtar amator nё burrё shteti

Para njё viti e gjysmё ai ishte njё profesor i panjohur juridiku. Tani ai ёshtё kthyer nё njё yll tё politikёs: Karriera e habitshme e Giuseppe...

Blog 10:24 - 28 Gusht, 2019

Majkëll Xhekson/ Si iu rrënua karriera dhe jeta, nga fëmijëria e trishtë që kishte kaluar

Vdekja e Majkëll Xheksonit në moshën 50 vjeçare nga një arrest kardiak më 25 qershor 2009, në rezidencën e tij në Los Angeles, tronditi mbarë botën....

Vetingu 12:16 - 21 Gusht, 2019

Nga martesa me kredi tek mijëra euro të ardhura/ Karrierra e Sandër Simonit në pikëpyetje

Kreu i Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, Sandër Simoni nga martesa me kredi është shndërruar në një supermen që bën disa punë...

Blog 09:16 - 16 Gusht, 2019

“Argjendin apo plumbin?”/ Kush ishte narko-terroristi kolumbian Pablo Eskobar 

Pak njerëz, ia kanë dalë të mbajnë peng një vend të tërë, me një brutalitet dhe efikasitet po aq të madh sa Pablo Eskobar, “mbreti” i...

Aktualitet 19:39 - 31 Maj, 2019

“Dashuria për mendimin tim është…”/ Ronela Hajati e pranon hapur

Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të komentuara dhe të pëlqyera nga publiku. E  përfolur prej kohësh për një lidhje dashurie me këngëtarin Young Zerka...

Aktualitet 22:20 - 5 Janar, 2019

Na thuaj datën e lindjes, të të themi çfarë do të arrish në jetë

Të lindurit në datat 1,10,19 dhe 28 Këta persona janë të bekuar me dinamizëm, origjinalitet dhe kreativitet.  Gjithashtu ju pëlqen të eksperimentojnë dhe të jenë të...

Femra 14:01 - 13 Dhjetor, 2018

Karriera,fëmija,apo të dyja?

Karriera po bëhet pjesë gjithnjë e më e rëndësishme e jetës së femrës bashkëkohore, ndërkaq familja mbetet vatër e sigurt në të cilën kthehet çdo ditë....

Aktualitet 22:50 - 28 Janar, 2018

6 truke për fillimin e karrierës

Nëse jeni në fillim të karrierës suaj, dihet që do ta keni të vështirë. Puna juaj e parë do t’iu frikësojë, kjo edhe për shkak të...

Aktualitet 12:40 - 5 Tetor, 2017

Dash Shehi: Nuk largohem nga politika, Trump është 70 vjeç, rri gjithë ditën me gra të bukura

Është 59 vjeç dhe Dashamir Shehi të paktën dhe për një dekadë thotë se do të jetë aktiv në skenën politike. Në emisionin “Ditë e Re”,...

Aktualitet 11:52 - 17 Shtator, 2017

 “Jam plakur tani për filmat aksion”/Liam Neeson tërhiqet nga aktrimi?

Liam Neeson sigurisht që ka një talent dhe aftësi në aktrim që rrallëherë gjenden në filmat aksion por duket se ai nuk do t’i përdorë këto...

Aktualitet 19:30 - 16 Gusht, 2017

Gjëja më e rëndësishme në jetë për ju?/ Mund ta zbuloni vetëm me një pyetje

Me anë të këtij testi të thjeshtë psikologjik, ju mund të kuptoni më shumë për veten tuaj. Duke ju përgjigjur një pyetjeje të thjeshtë zbuloni se...

Showbizz 14:50 - 16 Gusht, 2015

Këshilla e çuditshme: Femra, nëse doni të bëni karrierë, bëni dhe seks me drejtorët

​Për të ecur para në jetë duhet kurajë, impenjim dhe lodhje. Po jo vetëm kaq. Sipas doktoreshës Gabrielle McMullin, kirurge vaskulare dhe një prej më të...

Politikë 19:46 - 14 Qershor, 2015

Bashkia si karrierë e si sfidë !

Nga Artan FUGA   Nga historia politike e monizmit, që kam studjuar, më rezulton se kryetarët e komitetit ekzekutiv, sidomos në Tiranë, kishin një post –...