Connect with Us

All posts tagged "karnavale"

Politikë 21:38 - 10 Tetor, 2019

Ironizon presidenti Meta: “Do të shkoj në Venecia vetëm për karnavale”

Presidenti Ilir Meta u pyet në studion e “Open” nëse mendon se mazhoranca do ta finalizojë nismën për shkarkimin e tij. Meta u shpreh i vendosur...

karnavalet origjina e festes
Aktualitet 21:20 - 26 Shkurt, 2019

Karnavalet /Ja origjina dhe kuptimi i festës

Karnavalet e kanë origjinës në vendet e besimit katolik. Zakonisht festoheshin të martën para se të fillonte kreshma. Gjatë kësaj dite personat hanin sasi të mëdha...

Aktualitet 23:52 - 28 Dhjetor, 2018

Nusja vesh të ftuarit si “karnavale”/ Ishin shumë të shëndoshë

Obsesioni me dobësinë është një ndër problemet më të mëdha të këtij shekulli. Gjithsesi ka persona të cilët e teprojnë shumë me këtë fiksim. Një nuse...

Sociale 18:55 - 13 Mars, 2018

Bashkia Tiranë dhe JUMBO sjellin “Karnavalet në Tiranë” për ditën e verës

Diten e merkure, me date 14 Mars, festohet Dita e Verës në Tiranë, një festë e cila merr nga viti në vitë gjithnjë e më shumë...

Kryesore Show Biz 01:20 - 13 Shkurt, 2018

Diva e karnavaleve në Rio/ E dashura e Neymar lë gojëhapur njerëzit

Neymar dhe Bruna Marquezine janë në një lidhje të gjatë së bashku edhe pse pas transferimit të yllit brazilian te PSG pati një krisje në marrëdhënien...

Aktualitet 18:37 - 4 Qershor, 2016

Foto/ Ja policet më seksi në Shqipëri

Vajzat me uniformën blu të policisë mund të konsiderohen si policet më seksi në vend. Fotot ekskluzive për citynews.al, janë shkrepur sot në Bulevardin e Korçës...

Aktualitet 12:04 - 4 Qershor, 2016

Video/ Fillon festa e karnavaleve në Korçë

Ka filluar sot festa e karnavaleve në qytetin e Korçës. Qindra qytetarë kanë dalë në rrugët e Korçës për të festuar karnavalet, te cilat janë një...

Life Style 12:59 - 22 Shkurt, 2015

Karnavalet në të gjithë botën

Muaji shkurt është muaji i karnavaleve. Në të gjithë botën, njerëz të maskuar kanë festuar këtë festë me mënyrat dhe traditat e tyre. Gjermani, Spanja, Italia,...

Kultura 11:57 - 16 Shkurt, 2015

Shkodër/ Nisin karnavalet në qytet

Në orën 10 të ditës së sotme është bërë nisja nga drejtime të ndryshme të kuadrateve artistike të shkollave të mesme dhe 9 vjecare të qytetit,...

Uncategorized 17:29 - 15 Shkurt, 2015

Gjermani/Anulohet parada nga një kërcënim islamist

Parada e Karnavaleve e cila pritej të zhvillohej në një qytet në veri të Gjermanisë, në Braunschëeig, është anuluar për shkak të kërcënimit të njs sulmi...