Connect with Us

All posts tagged "karl"

Aktualitet 16:25 - 6 Mars, 2019

Koleksioni i fundit i Karl Lagerfeld/Sfilata e Chanel është mahnitëse

Chanel mirëpriti adhuruesit e modës në një vend spektakolar të dekoruar me motive të dimrit në La Grand Palais në Paris. Në fillim, pjesëmarrësit dhe modelet...

Kryesore Show Biz 16:25 - 25 Shkurt, 2019

Karl Lagerfeld, gjeniu arrogant që do t’i mungojë botës

Moda duhet të jetë vetëm për shije, mes të tjerave. Por për shijen e mirë mund të mjaftojë vetëm një njeri. Siç ka thënë Diana Vriland:...

Aktualitet 20:45 - 23 Shkurt, 2019

Këngëtarja e famshme shqiptare nuk e ka takuar kurrë, por ndiqet në Instagram nga Karl Lagerfeld!

Largimi nga jeta e Karl Lagerfeld më 19 shkurt ishte një humbje e madhe për botën e modës, por ikona la pas trende e veshje, të...

Kryesore Show Biz 10:40 - 22 Shkurt, 2019

Nuk lidhet vetëm me modën! Ja arsyeja përse Karl Lagerfeld mbante gjithnjë doreza

Dizajnuesi Karl Lagerfeld, i cili ndërroi jetë një ditë më parë në moshën 85-vjeçare, ishte i njohur nga të gjithë për paraqitjen e tij identike. Ai...

Kryesore Show Biz 13:40 - 20 Shkurt, 2019

“Po ngrinim dhe qeshëm gjithë natën!” Këngëtarja shqiptare rrëfen takimin me Karl Lagerfeld

Një nga kujtimet më të veçanta të Rita Orës me Karl Lagerfeld ka qenë në Paris. Këngëtarja me origjinë shqiptare ndau sot disa momente nga takimet...

Kryesore Show Biz 12:10 - 20 Shkurt, 2019

“Faleminderit që nuk më trajtove si një varëse rrobash ecëse!” Modelja shqiptare bën dedikimin e ndjerë për Karl Lagerfeld

Legjenda e botës së modës, Karl Lagerfeld, u nda nga jeta sot në moshën 85-vjeçare, duke lënë pas trende dhe shprehje të paharrueshme. Modelja e njohur...

Kryesore Show Biz 11:10 - 20 Shkurt, 2019

Pas ndarjes nga jeta/Macja e tij do të “marrë” të gjithë trashëgiminë e Karl Lagerfeld

Pak orë pas ndarjes nga jeta e legjendës së modës, Karl Lagerfeld është vendosur edhe zëvendësuesja e tij. Virginie Viard, drejtoresha e stilit të markës “Chanel”,...