Connect with Us

All posts tagged "karburante"

Aktualitet 10:19 - 25 Nentor, 2018

Çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Jorida Tabaku jep alarmin

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku është shprehur se 10% e të ardhurave ditore të shqiptarëve shkojnë për 1 litër naftë. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 16:08 - 19 Nentor, 2018

Rritja e çmimit të karburanteve/ Përshkallëzohen protestat në Francë

Protestat në Francë kundër rritjes së çmimit të karburanteve janë përshkallëzuar. Mësohet se pas bllokimit të rrugëve në disa autostrada, protestuesit kanë bllokuara edhe depozitat e...

skandali kush perfiton edhe kush humb
Aktualitet 22:07 - 16 Tetor, 2018

Milarderi grek sjell në Shqipëri markën globale të karburanteve

Kompania “Coral S.A”, pjesë e gjigandit grek të energjisë, “Motor Oil Hellas”, do të sjellë në tregun shqiptar markën globale të karburanteve “Shell”.Kjo kompani zotëron të...

Aktualitet 15:55 - 5 Gusht, 2017

Grabiti me armë e dhunë në disa qytete të Shqipërisë/Arrestohet “i tmerrshmi” i bizneseve

Policia ka arrestuar ditën e sotme, 41-vjeçarin nga Berati, banues në Tiranë, Aleks Prifti. Prifti është arrestuar në finalizim të operacionit “Fuel Thieves”. Mësohet se ai...

Aktualitet 13:37 - 20 Shkurt, 2017

Grabiten dy karburante me pistoletë lodër/ Dy autorët vodhën 55 mijë lekë

Dy persona të maskuar, falë një pistolete lodër kanë arritur që të vjedhin brënda natës dy karburante në Vlorë. Nga policia e Vlorës mësohet se autorët...

Aktualitet 15:33 - 21 Tetor, 2016

Tahiri letër karburanteve/ Vendosni automatë elektronike dhe kamera

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ju ka dërguar letër pikave të shitjes së karburanteve që të vendosin automatë elektronike dhe kamera me rezolucion të lartë për...

Aktualitet 22:00 - 18 Qershor, 2016

Rriten importet e karburanteve, cigareve dhe birrës

Mbyllja e ARMO-s për shkak të krizës financiare ka sjellë rritjen e importit të karburanteve. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave tregojnë se në 5...

Kronika 11:55 - 10 Maj, 2015

Korcë/ Zjarrfikëset 1 orë me vonesë, shkrumbohet automjeti

Një automjet u dogj mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00 në afërsi të fshatit Vashtmi. Punonjësit e karburantit kanë njoftuar menjëherë zjarrfikësen dhe policinë. Por forcat...

Aktualitet 19:27 - 25 Shkurt, 2015

Inspektoriati Qëndror Teknik publikon raportin për karburantet

Inspektoriasti Qëndror Teknik publikon ditën e sotme raportin për karburantet në periudhën dhjetor 2014 – janar 2015. Nga të dhënat e publikuara rezulton  se janë gjobitur...