Connect with Us

All posts tagged "karakteristika"

Aktualitet 14:25 - 5 Korrik, 2019

Fuqia shëruese e dardhës/ Zbuloni benefitet dhe karakteristikat e saj

Nëse doni të bini nga pesha dhe të shikoni rezultate fantastike, atëherë hani sa më shumë dardha. Sipas dietologëve dardha përmban fibra, ka pak kalori, përmban...

Kuriozitete 13:53 - 29 Maj, 2019

Karakteristikat që ju bëjnë më të suksesshëm në shtrat/ Zbulojini këtu

Një studim i veçantë nga  “The British Journal of Psychology”  ku u përfshinë 192 femra beqare dhe 105 meshkuj beqarë, u vëzhguan për nivelin e tyre...

ZGJIDH NJE SY
Aktualitet 22:40 - 21 Mars, 2019

Zgjidh një nga sytë që të pëlqejnë  dhe zbulo aftësinë tënde më të madhe

Je logjik Ti i shijon shumë mendimet e thella dhe di të komunikosh me logjikë. Kjo ndodh edhe në situata që janë të vështira për t’u...

ngjyra e syve cfare tregon per ju
Aktualitet 23:00 - 17 Mars, 2019

Na thuaj ngjyrën e syve të të themi çfarë njeriu je  

Sy të çelët Personat me sy të çelët janë  prototipi që tregon një njeri shumë të kërkuar, pasi sytë e çelët janë shumë të dëshiruar dhe...

shenja te rrezikshme
Aktualitet 21:20 - 28 Shkurt, 2019

Të lindurit në këto data trashëgojnë karakteristika nga dy shenja të horoskopit

Ata që lindin në ditën e fundit të një shenjë zodiakale, trashëgojnë elemente të personalitetit që u përkasin të dyja shenjave. Pra shenjës së tyre dhe...

keta jane personat qe tradhetojne
Aktualitet 23:58 - 20 Shkurt, 2019

Studimi/ Keni kujdes këta persona janë tradhëtarë të lindur

Sipas një studimi ata të cilët janë më të predispozuar për të tradhëtuar janë personat të cilët kanë kaluar numër më të lartë partnerësh gjatë jetës...

nene tereza sekreti i saj
Aktualitet 20:40 - 19 Shkurt, 2019

Nënë Tereza ishte vërtet e veçantë/ Ky ishte sekreti i saj

INFJ është një nga llojet më të ralla të tipave të personalitetit sipas Jung. Njerëzit që kanë këtë tip personaliteti konsiderohen si të veçantë, duke qenë...

Life Style 13:40 - 3 Shkurt, 2019

Zbulohen pothuajse të gjitha, këto janë karakteristikat e 4 serive Galaxy S10

Edhe pse vetëm 18 ditë na ndajnë nga eventi “Unpacked” që do të mbahet nga Samsung, “thashethemet” rreth gjeneratës së re vazhdojnë të shtohen. Kësaj radhe...

ndarje divorc
Aktualitet 20:50 - 22 Janar, 2019

Martesat e tilla përfundojnë në divorc/ Ja treguesit fatalë

Martesat në moshë të vogël ose në moshë të madhe Duke iu referuar studimeve martesat mes personave në moshë nën 20-vjeç si dhe më shumë se...

Kuriozitete 16:40 - 22 Janar, 2019

Karakteristikat e pamjes së Ujorit

Nuk është e lehtë të gjesh Ujorin duke u nisur nga pamja e tij, pasi ka një përzierje elementësh të një sërë planetesh që ndikojnë, sa...