Connect with Us

All posts tagged "karaibe"

Politikë 13:33 - 10 Janar, 2020

Fotot pas pushimeve në Karaibe/ Lulzim Basha kthehet në çokollatë

Disa ditë më parë, CNA.al raportoi se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha për pushimet e fundvitit, fillimisht ka shkuar së bashku me familjen në Hollandë dhe...

Politikë 10:34 - 10 Janar, 2020

Foto-Shqipëria në krizë/ Luli shëtitje në Itali

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon pushimet e fundvitit, të cilat duket se do ti zgjasin ende. Sikurse CNA.al e ka raportuar më herët,...

Satire Politike 18:45 - 7 Janar, 2020

Basha tersi i Karaibeve/ Pas pushimeve, bie tërmet

Një seri tërmetesh janë regjistruar gjatë ditës së djeshme dhe asaj të sotmes në ishullin e Karaibeve, ku më i fuqishmi ishte me magnitudë 6.4 ballë....

Politikë 18:35 - 3 Janar, 2020

Fotot – Pushimet prej oligarku të Bashës/ Zbulohet parajsa ekzotike ku ndodhet

Këto ditë pushimesh për festat e fundvitit, kreu i opozitës Lulzim Basha është “arratisur” nga Shqipëria dhe ka filluar prej datës 27 dhjetor pushimet e tij....

Aktualitet 18:43 - 9 Prill, 2018

Pasaporta në shitje/ Ku dhe sa duhet të paguash për të marrë shtetësinë e një vendi tjetër

Disa vende u mbyllin derën në fytyrë të huajve që janë në kërkim të punës dhe kushteve më të mira të jetesës. Në vende të tjera,...

Aktualitet 17:15 - 14 Shtator, 2017

Uragani Irma tashmë mund të hahet

Sezoni i uraganit këtë vit ka sjellë shkatërrime dhe kaos kudo nga Teksasi deri në Karaibe. Por kjo nuk i ka ndaluar njerëzit në Florida që...

Aktualitet 18:42 - 28 Mars, 2017

Papaja, më tepër se një frutë ekzotike

Vjen nga Karaibet dhe gjendet në shitore të ndryshme, si e freskët edhe e përpunuar. Kjo frutë shërben si recetë kurative dhe është vështirë të gjendet...

Showbizz 15:00 - 28 Dhjetor, 2016

Karaibet të bëjnë të vraposh?

Ajo bën jetën e një super biznesmeneje të famshme dhe duket se gjen kohë për gjithcka,. Kohët e fundit 51 vjecarja e Live & Kicking, prezantuesja...

Showbizz 12:00 - 26 Dhjetor, 2016

Cowell me të dashurën në Karaibe

Rroba banjot e zeza e bënin atë të dukej shumë seksi dhe elegante teksa po kalon pushimet në ishujt e Karaibeve. Lauren Silverman shoqërohej edhe nga...

Aktualitet 00:46 - 29 Korrik, 2016

TGCom: Shqipëria ka plazhe që ngjajnë me Karaibet

Një diamant me bukuri të rrallë! Kështu i përshkruan plazhet shqiptare të rivierës, italiania TGCom. Në reportazhin e tyre thuhet se Shqipëria është ende një vend...

Showbizz 14:00 - 30 Prill, 2015

Pushimet e Griffiths në Karaibe

  Romanca i ka rrethuar jetët e atyre të dyve prandaj edhe ata shfaqen mëse të lumtur në prezencën e njëri- tjetrit . Lucy Griffiths dhe...

Showbizz 20:00 - 11 Prill, 2015

Lancashire pushime në Karaibe

Sarah Lancashire po relaksohet kohët e fundit teksa po pret vendimin e cmimeve  BAFTA TV nomination. 50 vjecarja është fotografuar me bashkëshortin e saj  Peter Salmon...

Showbizz 14:00 - 28 Mars, 2015

Alba në Karaibe

Linjat e saj shpërthyese ishin fantastike dhe nuk linin aspak për të dëshiruar teksa Jessica Alba i kaloi këto ditë në Karaibe. Aktorja e mirënjohur shoqërohej...

Showbizz 20:00 - 4 Mars, 2015

Bieber në Karaibe

Këngëtari i njohur kanadez Justin Bieber festoi ditëlindjen e tij të 21-të në një ishull privat në Karaibe më 1 mars. Në mesin e të ftuarve...

Showbizz 20:00 - 21 Janar, 2015

Vildane Zeneli pushime në Karaibe

Supermodelja shqiptare Vildane Zeneli po vazhdon të qëndrojë në Karaibe,vend i cili përveç punës po i shërben edhe për pushime. Janë disa fotografi në Instagram ku...