Connect with Us

All posts tagged "kapsolla"

Lajme 11:41 - 1 Janar, 2020

E frikshme/ Shqiptarët zëvendësojnë fishekzjarret me kallash

Për arsye sigurire dhe pas incidentesh të rënda fishkzjarret dhe lëndët shpërthyese janë hequr nga qarkullimi në vendin tonë prej dy vitesh tashmë, mirëpo duket se...

Kronika 08:26 - 1 Janar, 2020

Nata e ndërrimit të viteve nuk kalon pa incidente/ 63-vjeçari këput tre gishta

Nata e ndërrimit të Viteve nuk ka kaluar pa incidente në Vlorë dhe në Librazhd. Sipas Report Tv, një 60-vjeçar nga fshati Bishtan është lënduar rëndë,...

Lajme 12:04 - 27 Dhjetor, 2019

Viti i ri pa kapsolla dhe fishekzjarre/ Policia aksion për sekuestrimin e lëndëve piroteknike

Policia e Shtetit vijon kontrolli i dyqaneve, marketeve dhe tregjeve, për sekuestrimin e lëndëve piroteknike. Si rezultat i kontrolleve, në Gjirokastër, në një magazinë, janë gjetur...

Kronika 09:47 - 25 Dhjetor, 2019

Bulqizë/ Sekuestrohen 7680 kapsolla, nën hetim dy pronarët e dyqaneve

Në kuadër të masave për festat e fundvitit, policia ka shtuar kontrollet për shitjen e mjeteve piroteknike. Mësohet se gjatë ditës së sotme, janë sekuestruar 7680...

Kronika 09:46 - 21 Dhjetor, 2019

Sekuestrohen 4600 kapsolla dhe 51 fishekzjarrë me fuqi të lartë shpërthyese

Policia e Shtetit bën të ditur se vijon zbatimi i masave për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike, fishekzjarrëve dhe përdorimit civil, që rrezikojnë...

Kronika 09:34 - 16 Dhjetor, 2019

Rrezikojnë sigurinë dhe jetën e qytetarëve/ Policia shtrëngon masat kundër fishekzjarreve dhe kapsollave

Policia e Shtetit bën të ditur se ka shtuar masat për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve dhe përdorimin civil, që rrezikojnë...

Aktualitet 19:53 - 13 Maj, 2019

Flakadanë dhe kapsolla në Drejtorinë e Policisë

Menjëherë pas mbërritjes së protestuesve të parë në Drejtorinë e Përgjithshmë të Policisë janë hedhur disa kapsolla në drejtim të godinës. Protestuesit të udhëhequr nga Lulzim...

Aktualitet 18:54 - 2 Maj, 2019

Foto/ Tym dhe kapsolla tek sheshi “Shqiponja”

Protestuesit, të cilët kanë bllokuar sheshin “Shqiponja” në Tiranë, kanë ndezur një sërë mjetesh piroteknike, si flakadanë tymues dhe kapsolla. Protestës së opozitës në Tiranë i...

Aktualitet 13:39 - 6 Dhjetor, 2018

Kapsolla të rrezikshme/ Policia kontrollon 34 subjekte

Policia ka vijuar me kontrollet në dyqane dhe pika shumicash në bazë të planit të masave për parandalimin dhe sekuestrimin e kapsollave dhe lëndëve piroteknike me...

Aktualitet 13:05 - 3 Dhjetor, 2018

Kontrolle në Lushnjë e Fier/ Bllokohen kapsolla dhe fishekzjarre

Policia është duke vijuar me kontrollet në dyqane dhe pika shumicash në bazë të planit të masave për parandalimin dhe sekuestrimin e kapsollave dhe lëndëve piroteknike...

Aktualitet 08:02 - 7 Mars, 2015

Elbasan/ Sekuestrohen 600 kapsolla plasëse, në pranga 53 vjecari

Sektori për Narkotiket dhe Trafiqet në bashkëpunim me Policinë Ushtarake të Uzinës së Mjekësit,  kanë kapur dhe arrestuar ne flagrance shtetasin Fatmir Zaim Lushaj, vjec 53,...