Connect with Us

All posts tagged "kapshtice"

Sociale 11:26 - 1 Qershor, 2020

Punëtorë sezonale nisen drejt Greqisë/ Radhë dhe pritje në doganë

Në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës situata paraqitet kaotike përsa i përket radhës së krijuar. Qytetarët që janë nisur drejt Greqisë janë bllokuar prej orësh,...

Kronika 11:50 - 30 Maj, 2020

Sekuestrohen 195 kg kanabis në Kapshticë/ Arrestohet shoferi i kamionit dhe bashkëpunëtorët

Policia Kufitare parandalon dhe godet një rast të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në kuadër të masave për...

Sociale 08:41 - 11 Prill, 2020

Video-Hapet hoteli Covid 2 në Korçë për të pritur emigrantët e kthyer nga Greqia

Një tjetër hotel në periferi të qytetit të Korçës është shndërruar në njësi pritëse për shtetasit shqiptarë që kthehen nga Greqia dhe janë të detyruar të...

Kronika 19:01 - 7 Prill, 2020

Prej katër ditësh të bllokuar në Kapshticë/ Nis evakuimi i 27 emigrantëve shqiptarë

Pas katër ditësh e netësh jashtë në të ftohtë, problemi me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë, dhe që nuk janë rezident në Greqi duket se...

Lajme 23:16 - 6 Prill, 2020

Zgjidhet situata në Kapshticë/ Emigrantët e bllokuar do futen në karantinë

Ministri i Diasporës Pandeli Majko, i ftuar në emisonin “Open”, tha se emirantët e bllokuar në doganën e Kapshticës do të karantinohen në hotel me shpenzimet...

Sociale 09:31 - 6 Prill, 2020

“Ngërçi’ në doganën e Kapshticës/ 17 emigrantë lejohen të futen në Shqipëri

17 emigrantë të bllokuar prej më shumë se 3 ditësh në Kapshticë janë lejuar të futen në Shqipëri. Ata u futën në tokën shqiptare pasi morën...

Opinione 09:06 - 6 Prill, 2020

Turp e faqja zezë shoqëri shqiptare

Ilir Levonja Sinqerisht është e neveritshme kur televizionet a webet shqiptare hapen me lajme rreth Amerikës, apo mbi gjoja konfliktin federal që është Trumpi dhe shtetet...

Politikë 21:43 - 5 Prill, 2020

Shqiptarët e bllokuar në kufi/ Basha: Një braktisje e tillë mizore përbën krim të rëndë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar sërish lidhur me situatën e krijuar me emigrantët shqiptarë në Kapshticë. Basha shkruan se braktistja e qytetarëve shqiptarë, mbi të gjitha...

Kronika 21:06 - 5 Prill, 2020

Rëndohet gjendja në Kapshticë/ Tre emigrantë shfaqin probleme shëndetësore

Prej 3 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë në Kapshticë dhe nuk lejohen as të hyjnë në atdheun e tyre...

Kronika 19:29 - 5 Prill, 2020

Tensionohet situata në Kapshticë/ Emigrantët e bllokuar pengojnë kalimin e kamionëve

Është tensionuar situata në Kapshticë ku emigrantet e bllokuar prej 3 ditësh si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit, kanë ndaluar kalimin e...

Sociale 10:11 - 5 Prill, 2020

50 shqiptarë e kaluan natën jashtë në Kapshticë/ Mes tyre të moshuar dhe të sëmurë

Prej më shumë se 24 orësh, rreth 50 emigrantë shqiptarë vijojnë të qëndrojnë në tokë neutrale në doganën e Kapshticës. Midis tyre ka persona të moshuar...

Opinione 16:14 - 3 Prill, 2020

Një furgon për shqiptarët në karantinën neutrale të Kapshticës

Nga Ilir Levonja * Në pikat kufitare me Greqinë dhe Malin e Zi, kanë mbetur të izoluar disa qytetarë shqiptarë. Informacion ky i dhënë nga televizionet...

Lajme 12:56 - 31 Mars, 2020

Nuk kanë leje nga Ministria e Jashtme/ Një grup shqiptarësh bllokohen në Kapshticë

Një numër i konsiderueshëm shtetasish shqiptarë nuk janë lejuar të futenn në Shqipëri. Kjo ka ndodhur pasi shumica e këtyre shtetasve nuk janë pajisur me leje...

Sociale 14:21 - 29 Mars, 2020

Vijojnë hyrje daljet në doganën e Kapshticës/ 89 persona ikën drejt Greqisë

  Ditën e djeshmë në pikën doganore të Kapshticës kanë hyrë 153 persona ndërsa kanë dalë 89 shtetas. Shtetasit që kanë dalë janë ata që kryejnë...

Kronika 14:44 - 15 Mars, 2020

Mbyllet pika e kalimit kufitar edhe në Kapshticë/ Policia: Asnjë person nuk hyn për në Greqi

Që prej orës 13.00 do të mbyllen të gjitha pikat e kalimit kufitar me Greqinë, konkretisht Kakavija, Qafë Bota dhe Kapshtica. Ky vendim është marrë si...

Kronika 14:34 - 9 Mars, 2020

Kishte fshehur drogë në bark dhe në këpucë/ Kontrolli i policisë “fundos” të riun

Një 32-vjeçar është vënë në pranga nga policia në Kapshticë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi lëndë narkotike. Mësohet se në pranga ka rënë...

Kronika 10:00 - 8 Mars, 2020

Tentuan të kalojnë kokainë drejt Greqisë/ Arrestohen 2 persona në Kapshticë

Masat e shtuara nga Policia Kufitare dhe shkëmbimi i informacionit me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP, çuan në parandalimin dhe goditjen e një tjetër...

Kronika 11:13 - 18 Janar, 2020

Kalim kufiri me dokumenta të falsifikuara/ Ndëshkohen 13 persona

Në vijim të punës për goditjen e aktivitetit të kundraligjshëm në drejtim të falsifikimit dhe përdorimit të dokumenteve të falsifikuara, shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare...

Kronika 08:59 - 15 Janar, 2020

Sekuestrohen 25000 euro në Kapshticë/ Procedohen penalisht dy poseduesit

Policia Kufitare në Kapshticë ka sekuestruar një sasi prej 25000 euro, si dhe ka proceduar penalisht 2 poseduesit, të cilët nuk i deklaruan në kufi. Burime...

Lajme 08:55 - 7 Janar, 2020

Pas festave emigrantët lënë Shqipërinë/ Vijon fluksi i lartë në pikat kufitare

Pas festave të fundvitit, emigrantët shqiprtarë, të cilët punojnë dhe jetojnë në vendet fqinje, vijojnë të ikin nga Shqipëria. Kështu mësohet se në pikat kufitare të...

Sociale 10:57 - 6 Janar, 2020

Pas festave emigrantët lënë Shqipërinë/ Vijon fluksi në pikat doganore

Si çdo fundvit emigrantët shqiptarë në Greqi, kthehen pranë familjeve për të kaluar festat së bashku. Prej disa ditësh, kjo ka krijuar rradhë të gjata automjetesh...

Sociale 16:58 - 4 Janar, 2020

Ndalohet kalimi i kamionëve në Kapshticë/ Shkak prezenca e akullit në rrugë

Për dy ditë, nga data 5 janar deri në 6 janar të orës 23:59 nuk do të lejohet kalimi në doganën e Kapshticës të mjeteve të...

Lajme 10:07 - 3 Janar, 2020

Fluksi i festave ende aktiv/ Rradhë të gjata në pikat kufitare

Fluksi i festave të fundvitit është ende prezent në pikat kufitare të vendit. Radhë të gjata makinash ka pasur me datë 2 janar në doganën e...