Connect with Us

All posts tagged "kaos"

Aktualitet 10:05 - 26 Tetor, 2020

Bllokohet ish sheshi Shqiponja/ Nis trafiku i rënduar që në orët e para të mëngjesit

Që prej mëngjesit të sotme ish-Sheshi “Shqiponja” është bllokuar tërësisht për automjetet pasi kanë nisur punimet. Bllokimi i ish sheshit Shqiponja që ka shkaktuar trafik të...

Kaos në pikën kufitare të Morinës/ Makinat krijojnë radhë kilometrike
Sociale 17:26 - 25 Tetor, 2020

Kaos në pikën kufitare të Morinës/ Makinat krijojnë radhë kilometrike

Ditën e sotme janë rikthyer radhët e gjata në pikën kufitare të Morinës. Mësohet se dhjetëra automjete kanë krijuar radhë kilometrike dhe po presin me orë...

Madridi në kaos pasi gjykata përmbys vendimin për izolim të pjesshëm
Bota 18:25 - 8 Tetor, 2020

Madridi në kaos pasi gjykata përmbys vendimin për izolim të pjesshëm

Përpjekjet e Spanjës për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në Madrid janë kthyer në kaos, pasi një gjykatë ka përmbysur të enjten vendimin për izolim të...

Politikë 09:39 - 30 Shtator, 2020

Opinion/ Kaos i plotë në debatin e parë Trump-Biden

Çfarë ishte dreqi kjo? Këtë pyetje mund t’i bëje vetes si spektator pas debatit të parë televiziv mes presidentit Trump dhe sfiduesit të tij, Joe Biden....

Sociale 13:34 - 18 Shtator, 2020

Foto-Kaos në autostradën Tiranë-Elbasan/ Radhë kilometrike

Qytetarët të cilët kanë udhëtuar sot në drejtim të Elbasanit, janë përballur me kaos në trafik. Sikurse shikohet në fotot e siguruara nga CNA.al, në autostradën...

Aktualitet 15:18 - 10 Shtator, 2020

Rikthehet kaosi në Kapshticë/ Autobusët në radhë prej mëngjesit

Është rikthyer sërish kaosi në pikën e kalimit kufitar, të Kapshticës. Kështu mësohet se prej orëve të mëngjesit, autobusët vijojnë të qëndrojnë në radhë. Kjo pasi,...

Skenarët për vitin e ri shkollor/ Boçi: “Normaliteti i ri" i Ramës në arsim si kaos i vjetër
Politikë 23:10 - 27 Gusht, 2020

Skenarët për vitin e ri shkollor/ Boçi: “Normaliteti i ri” i Ramës në arsim si kaos i vjetër

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi ka ironizuar skenaret e MASR për vitin e ri shkollor duke e akuzuar qeverinë për mungesë të planit financiar. Sipas Boçit,...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Aktualitet 20:24 - 24 Gusht, 2020

Kaosi në Digitalb/ Ben Blushi kërkon shpëtim tek Mero Baze

Platforma Digitalb është në një rënie të lirë, teksa dështimet duket se nuk kanë të reshtur. Pasi humbën të drejtën e transmetimit të kampionatit të Kosovës,...

Video-Pas kaosit në dogana/ Regjistrohen radhë të gjata para Ambasadës shqiptare në Athinë
Denoncim 16:11 - 24 Gusht, 2020

Video-Pas kaosit në dogana/ Regjistrohen radhë të gjata para Ambasadës shqiptare në Athinë

Në Ambasadën shqiptare në Athinë janë regjistruar sot radhë të gjata qytetarësh. Lajmin e ka bërë të ditur ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka publikuar një...

Si e zgjidh krizën informimi mediatik?
Sociale 08:37 - 15 Gusht, 2020

Kaos në Kakavijë/ Pala greke ndërpret punën sërish

Në Kakavijë prej katër ditësh vijon kaosi i radhëve të gjata të qytetarëve shqiptarë të cilët presin për të kaluar kufirin. Mësohet se momentalisht pala greke...

Shëndeti 15:12 - 14 Korrik, 2020

“Kaos total!”/ Mjeku i Urgjencës në QSUT: Ne presim me trëndafila turistët, Europa na mbyll dyert!

Mjeku i Urgjencës në QSUT, Petrit Vargu e cilëson “kaos total” situatën e krijuar nga Covid në vendin tonë. Vargu shprehet se ndërkohë që ne presim...

Blog 14:23 - 17 Qershor, 2020

Fundi i rendit liberal mund ta zhysë botën në kaos, ç’duhet të bëjmë

Pas Luftës së Dytë Botërore, administratat e presidentëve Frenklin Ruzvelt dhe Herri Truman në Shtetet e Bashkuara, udhëhoqën ndërtimin e rendit liberal, një grupim institucionesh ndërkombëtare,...

Basha heq nga lista e Vlorës biznesmenin Agron Shehaj/ Rikthen Bujar Leskajn
Politikë 19:40 - 23 Mars, 2020

Paralajmëron ish deputeti i PD-së/ “Nëse qeveria nuk paguan urgjent pagat e qytetarëve, vendi rrezikon kaos”

Ish deputeti i PD-së, Agron Shehaj, shprehet se nëse qeveria nuk paguan urgjent pagat e qytetarëve, të cilët qëndrojnë të izoluar në shtëpi për shkak të...

Blog 16:08 - 1 Mars, 2020

Në Perëndim, Rusia mbështet kaosin, dhe jo kandidatët

Nga Genadi Rudkevich “The Moscow Times” Një ditë para se votuesit demokratë të merrnin pjesë në garën brendapartiake në Nevada, media publikoi raporte mbi një përpjekje...

Sociale 10:46 - 20 Shkurt, 2020

Foto-Kaos në Tiranë/ Bllokohet trafiku

Trafiku në rrugët e Tiranës vijon të jetë një ndër problemet me të cilat duhet të përballen pothuajse çdo ditë qytetarët e kryeqytetit. Ndonëse kryebashkiaku i...

Lajme 09:32 - 11 Shkurt, 2020

Palmer: Rusia e do Ballkanin të përçarë me një element kaosi në të

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se Rusia dëshiron që ky rajon të jetë “i përçarë, kundër vetes...

Lajme 19:52 - 20 Dhjetor, 2019

Tirana në kaos nga vizita e Vuçiç/ Bllokohet qarkullimi në të gjitha rrugët

Vizita e presidentit serb Aleksandër Vuçiç ka shkaktuar kaos në Tiranë. Mësohet se pas mbërritjes së Vuçiç në Tiranë të gjitha rrugët e kryeqytetit janë bllokuar...

Politikë 11:55 - 4 Nentor, 2019

Tirana në kaos/ Sheshi Skënderbej “kancer” për trafikun, Veliajt i dështon propaganda

Mjaftuan vetëm disa orë shi, për të bllokuar komplet trafikun në sheshin kryesor të Tiranës. Pas reshjeve të shiut, qytetarët e Tiranës janë përballur këtë të...

Uncategorized 13:48 - 28 Korrik, 2019

Shëndetësia në kaos/ Rezonanca manjetike ka tre muaj që s’punon

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë një denoncim lidhur me mungesën e shërbimit të rezonancës manjetike në Qendrën Universitare Spitalore, Nënë Tereza. Sipas Berishës, rezonanca manjetike me...

Aktualitet 14:09 - 1 Qershor, 2019

Foto+video/ Kaos në autostradën Tiranë-Durrës

Autostrada Tiranë-Durrës është përfshirë nga kaosi rreth mesditës së sotme. Mësohet se trafiku i automjeteve fillon që nga Maminasi e deri në Vorë. Sikurse shikohet edhe...

Aktualitet 08:56 - 1 Maj, 2019

Venezuela në kaos/ BE bën thirrje për vetëpërmbajtje 

Kriza në Venezuelë duhet të zgjidhet në mënqyrë paqësore, ka thënë e ngarkuara e BE për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini. Nicolas Maduro është shprehur, se...

Aktualitet 22:10 - 30 Prill, 2019

Video “Grusht Shteti”/ Venezuela në kaos

Pamjet e dhunës që kanë shpërthyer në Venezuelë sot kanë pushtuar mediat botërore. Presidenti i vetshpallur  Juan Guaido ka kërkuar nga populli venezuelian të dalë rrugëve...

Aktualitet 17:07 - 26 Prill, 2019

Foto-Tirana në kaos/ Rradhë kilometrike trafiku

Trafiku në Tiranë është një plagë e hapur për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilëve iu duhet të shpenzojnë minuta të tëra madje dhe orë...