Connect with Us

All posts tagged "kandidatet"

53 emrat e listës fituese të Lulzim Bashës
Politikë 17:27 - 14 Janar, 2021

53 emrat e listës fituese të Lulzim Bashës

Lulzim Basha po paraqet ditë pas dite listën e tij të kandidatëve fitues në zgjedhjet e 25 prillit. Fiton apo jo opozita, Luli çdo ditë po...

Kalimi i Naços me PS, Manjani: Ishte caktuar kandidat në Durrës, LSI e largoi
Politikë 18:19 - 6 Janar, 2021

Kalimi i Naços me PS/ Manjani: Ishte caktuar kandidat në Durrës, LSI e largoi

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë duke komentuar largimin e Nasip Naços nga Lëvizja Socialiste për Integrim drejt Partisë Socialiste, e konsideroi këtë si një të drejtë...

Politikë 12:33 - 27 Dhjetor, 2020

Fushata ka filluar/ Situata në kampet politike dhe emrat në garë

Në mars fillon zyrtarisht fushata, por palët politike kanë filluar të hedhin hapat e tyre duke ndërtuar strategjitë elektorale. CNA.al ka renditur situatën në kampet e...

Gara për hetues në BKH/ Përfundon procesi i deklarimit të pasurisë për 35 kandidatët
Aktualitet 11:15 - 30 Nentor, 2020

Gara për hetues në BKH/ Përfundon procesi i deklarimit të pasurisë për 35 kandidatët

Ka përfunduar procesi i deklarimit të formularëve të pasurisë për 35 kandidatët e kualifikuar si agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH). Deklaratat janë dorëzuar nga...

Basha bën gati listën/ Zbulohen disa nga drejtuesit e PD-së në qarqe
Politikë 20:24 - 12 Nentor, 2020

Basha bën gati listën/ Zbulohen disa nga drejtuesit e PD-së në qarqe

Lulzim Basha, ka përgatitur pjesërisht listën e të deleguarve në qarqe, pra personat që do drejtojnë fushatën dhe kryesojnë listat e PD-së. Sipas burimeve zyrtare Lulzim...

“ Gënjeshtari ngelet gënjeshtar”/ Baçi-naftëtareve: Mos i besoni Ramës
Politikë 10:58 - 27 Tetor, 2020

Luan Baci akuza komisionit/ Ju pseudo-demokratë, kontratën e kam me PD dhe Bashën

Ish-kreu i PD në Fier, Luan Baçi ka publikuar dy dokumente në rrjetet sociale, vërtetimin e Autoritetit të Dosjeve të Sigurimit ku nuk figuron as si...

Nishani akuza deputetit të Bashës/ Llaxore korridoresh!
Politikë 22:21 - 26 Tetor, 2020

Skualifikimet nga gara e PD/ Nishani: Zgjodhëm emrat që do sjellin më shumë vota

Ish presidenti Bujar Nishani, anëtar i komisionit të vlerësimit të kandidatëve për deputetë në PD, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “emisionin 5 pyetje nga...

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet
Politikë 22:09 - 26 Tetor, 2020

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet

Ish presidenti Bujar Nishani, anëtar i komisionit të vlerësimit të kandidatëve për deputetë në pd, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “emisionin 5 pyetje nga...

Procesi farse/ Kush janë 160 emrat që “fsheh” PD?
Politikë 14:01 - 24 Tetor, 2020

Procesi farsë/ Kush janë 160 emrat që “fsheh” PD?

Pasditen e djeshme, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka publikuar dy lista. Njëra listë ka 27 emrat që janë kualifikuar, si kandidatë të...

“Kemi marrë raportin e protestave”/ Ambasada amerikane reagon pas tubimit të djeshëm
Aktualitet 13:29 - 24 Tetor, 2020

Gara për BKH/ Ambasada e SHBA mesazh kandidatëve

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas mbylljes se fazës së radhës të përzgjedhjes së kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit. Ndërsa, të premten përfundoi procesi...

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë
Politikë 12:22 - 24 Tetor, 2020

Tallja me shqiptarët/ Kush janë 27 emrat e “listës Basha”

Pas disa shkrimeve të bëra nga CNA.al dhe reagimeve të forta në opinionin publik në lidhje me listat e kandidatëve të Lulzim Bashës, dje komisioni i...

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”
Politikë 11:52 - 24 Tetor, 2020

Imoraliteti i listës/ Disa pyetje që duan përgjigje nga Basha dhe komisioni “Ruli”

Dje Partia Demokratike ka publikuar lista me 27 emra, të cilët do të garojnë për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por, një detaj që bie...

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”
Politikë 09:40 - 24 Tetor, 2020

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”

Mbrëmjen e djeshme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar dy lista. Në një njërën listë janë emrat e kandidatëve të aprovuar, që pritet të...

Plas sherri/ Kreu i PD-së i kundërpërgjigjet ish-deputeti: Erdhe i frustruar, ike si hotelexhiu i Ramës
Politikë 15:00 - 23 Tetor, 2020

Plas sherri/ Kreu i PD-së i kundërpërgjigjet ish-deputeti: Erdhe i frustruar, ike si hotelexhiu i Ramës

Procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, duket se ka sjellë edhe përplasje. Ish-deputeti Astrit Veliaj nuk e ka pritur mirë përjashtimin nga...

Basha tallet me komisionin Ruli/ Ja si u falsifikuan rezultatet dhe listat në Durrës, shkuan 27 u kthyen 28 emra
Politikë 14:32 - 23 Tetor, 2020

Pse fshihet lista me 326 kandidatë/ Fillojnë pazaret dhe abuzimet?

Dje CNA.al ka qënë media e parë e cila publikoi dorëzimin e listës nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike. Në mbledhjen e djeshme...

"Protestat po përpiqet tja faturojë opozitës”/ Kulluri tregon frikën e madhe të Ramës
Politikë 23:02 - 22 Tetor, 2020

“Basha ka 7 vite që dështon”/ Kulluri: Në listën e PD, kandidatë që kanë punuar për përçarjen e partisë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Repolitix” ku komentoi listën e kandidatëve për deputetë nga demokratët....

Ndahet nga jeta ish kreu i PD/ Basha: Humba një mik të vyer
Politikë 21:12 - 22 Tetor, 2020

Ekskluzive – Lufta me kandidatët, ndryshohet lista

Lista e kandidatëve të skualifikuar nga Komisioni i Vlerësimit fillon ndryshimet pas publimimit të lajmeve për heqjen e Salianjit, Nokes, Bogdanit, Hases dhe Bumçit. Publikimi i...

Kandidatët e PD-së/ Komisioni heq edhe Flamur Nokën dhe ...
Kronika 20:26 - 22 Tetor, 2020

Kandidatët e PD-së/ Komisioni heq edhe Flamur Nokën dhe …

Sot në mesditë është zhvilluar mbledhja e fundit e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD-së, ku janë dorëzuar 316 emra në kryesi. CNA.al ka mësuar...

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë
Politikë 20:06 - 22 Tetor, 2020

Ekskluzive – Kandidatet/ Komisioni Ruli bën boom, heq Salianjin dhe ….

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD. Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë për deputetë, me pas ishin...

selia e partise demokratike
Politikë 19:15 - 21 Tetor, 2020

PD i përgjigjet Ramës/ Procesi ynë model për rajonin, kandidatët e tu do i zgjedhë Niçja nga burgu

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve. Përmes sekretarit  të Përgjigjshëm, Gazment Bardhi, PD deklaron se përzgjedhja e...

Politikë 10:45 - 16 Tetor, 2020

PD ndez “motorët” për zgjedhjet/ Brenda tetorit caktohen drejtuesit politikë në qarqe

Ndërkohë që zgjedhjet e ardhshme parlamentare duan më shumë se gjashtë muaj, forcat politike duket se “kanë ndezur” motorët e fushatës. Kështu, PD prej disa kohësh...

Lista e kandidatëve të PD/ Alibeaj: 20% e emrave do të jenë jashtë partisë
Politikë 20:35 - 15 Tetor, 2020

Lista e kandidatëve të PD/ Alibeaj: 20% e emrave do të jenë jashtë partisë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj thotë se, procedura për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë do të ketë dhe një fazë të fundit pas...

Politikë 13:34 - 13 Tetor, 2020

Oriola Pampuri në ankth/ Çfarë e shqetësoi ish-deputeten e Republikës së re?

Procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë të Republikës së re, duket se ka sjellë edhe përplasjet e para dhe një ndër personat që ka shfaqur...