Connect with Us

All posts tagged "kandidate"

Në zgjedhje me një apo dy lista?/ Basha: Jemi në fund të rakordimeve
Politikë 21:56 - 14 Janar, 2021

Në zgjedhje me një apo dy lista?/ Basha: Jemi në fund të rakordimeve

Një nga temat që ka hapur më shumë debate është kandidimi i opozitës në zgjedhjet e 25 prillit. Kjo temë ka shkaktuar debate mes aleatëve dhe...

Zbulohet kandidatja surprizë e Lulzim Bashës
Politikë 18:19 - 14 Janar, 2021

Zbulohet kandidatja surprizë e Lulzim Bashës

Partia Demokratike, duket se ka vendosur të na surprizojë  edhe këtë herë me kandidatët e saj për zgjedhjet e 25 prillit. Bëhet fjalë për një nga...

Aktualitet 09:18 - 28 Dhjetor, 2020

Plotësimi i vakancës së 7-të në Gjykatën Kushtetuese/ KED interviston kandidaten Sonila Bejtja

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mblidhet ditën e sotme për të intervistuar kandidaten për Gjykatën Kushtetuese, Sonila Bejtja. Sipas njoftimit zyrtar, KED sot interviston,...

“Shefi i opozitës rreshtohet me cenimin e votës së lirë”/ Kulluri: Qepni gojën e pranoni vjedhjen e radhës!
Politikë 09:48 - 23 Dhjetor, 2020

Debati për Komisionin “Luli-Ruli”/ Ironia e Kullurit: Presin se mos “u bie llotaria”

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri thotë se debate që ka nisur prej 3 muajsh brenda PD për përzgjedhjen e kandidaturave nga Komisioni...

Vetingu 09:36 - 23 Dhjetor, 2020

Fillon Vettingu për 39 kandidatët për oficerë të BKH

Nga sot nis procesi i vettingut për 39 kandidatët që aspirojnë të bëhen pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Kandidatët e kualifikuar, do të plotësojnë deklaratën...

“Mund të jetë shumë i mirë por e ka zhveshur Rama/ Maliqi sfidon Lleshajn: Nëse je burrë jep dorëheqjen
Politikë 19:19 - 17 Dhjetor, 2020

Lefter Maliqi paralajmëron Bashën/ Nëse nuk prezanton kandidatët në dhjetor, rrezikon zgjedhjet

Deputeti Lefter Maliqi ka paralajmëruar opozitën, teksa foli për situatën politike dhe për zgjedhjet e 25 prillit. Maliqi pretendon se opozita është me vonesë dhe nëse...

Deklaratat e Braçes dhe Ballës/ Bardhi: Kandidatët për të zëvendësuar Lleshajn po përhapin lajme të rreme
Politikë 23:09 - 10 Dhjetor, 2020

Deklaratat e Braçes dhe Ballës/ Bardhi: Kandidatët për të zëvendësuar Lleshajn po përhapin lajme të rreme

Zv.kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe dënoi dhunën që u krye në protestën në Tiranë duke e cilësuar atë si politike dhe aspak drejtësi për Klodian Rashën....

Politikë 11:03 - 3 Dhjetor, 2020

Pse Basha nuk krijoi dot në shtatë vite një elitë të re

Kryetari i një pjese të opozitës dhe i Republikës së Re, Lulzim Basha ditët e fundit po përpiqrt të konfirgurojë emrat që do të drejtojnë qarqet...

Ishte kandidatja e vetme për kryetare e LSI/ Kryemadhi: Nuk donim të bënim fasadë
Politikë 21:55 - 24 Nentor, 2020

Ishte kandidatja e vetme për kryetare e LSI/ Kryemadhi: Nuk donim të bënim fasadë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e sotme mbi procesin e zgjedhjeve në LSI. Ajo tha se gara brenda LSI ka qenë e hapur...

Kuvendi rihap garën për një vend vakant në Kushtetues/ Afati dhe kriteret
Aktualitet 20:36 - 23 Nentor, 2020

KED s’kualifikon tre kandidatë/ Ngec sërish plotësimi i Gjykatës Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi gjatë mbledhjes së mbajtur sot për procedurat e verifikimit të kandidatëve për vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese ka s’kualifikuar tre prej...

Aktualitet 11:50 - 20 Nentor, 2020

Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Ministrja Etilda Gjonaj kapet duke gënjyer

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka thënë sot, se reforma në Drejtësi ka shënuar pikën e kthimit në drejtim të intensifikimit të përpjekjeve në luftën kundër...

KLP i çon tre inspektorë ILD/ Arta Marku vijon të qëndrojë prokurore në Tiranë
Politikë 17:15 - 18 Nentor, 2020

KLP publikon listën/ Kush janë kandidatët që plotësojnë kriteret për anëtarë të KED

Këshilli i Lartë i Prokurorisë publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Në listën e KLP-së janë emrat e kandidatëve që plotësojnë...

Topalli ftesë shqiptarëve/ Do bëhem avokatja juaj, s'duhet të ketë Shqipëri të Ramës, Metës e Lulit
Politikë 21:40 - 6 Nentor, 2020

Ku do të garojë Jozefina Topalli?/ Ish-kryeparlamentarja: Betejën më të madhe do ta bëj në…

A do të garoni si deputete në Tiranë? Kjo ishte njëra nga pyetjet që iu drejtua mbrëmjen e sotme ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, aktualisht drejtuese e Lëvizjes...

Topalli kthehet pas në kohë/ Lista e 2017-ës në PD u krijua nga familja e Bashës
Politikë 21:16 - 6 Nentor, 2020

Topalli kthehet pas në kohë/ Lista e 2017-ës në PD u krijua nga familja e Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, është pyetur mbrëmjen e sotme për largimin e saj nga listat e Partisë Demokratike në vitin 2017, së bashku me disa emra të...

“Çdo politikan i korruptuar do shkoj në burg”/ Bardhi: 25 prilli do jetë fundi i Ramës dhe Veliajt
Politikë 17:56 - 6 Nentor, 2020

Bardhi ironizon Ramën/ U lodh kot deri te plehrat, e kishte më afër burgun

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas deklaratave të bëra gjatë ditës së sotme nga kryeministri Edi Rama. Bardhi ka publikuar një...

Trump dhe Biden, fushatë në 4 shtete vendimtare
Bota 15:49 - 30 Tetor, 2020

Trump dhe Biden, fushatë në 4 shtete vendimtare

Kandidatët për president në Shtetet e Bashkuara, po i përqendrojnë përpjekjet e tyre të fushatës të premten në katër shtete me rëndësi vendimtare, ndërsa kanë mbetur...

Përzgjedhja e kandidatëve në PD/ Topalli: U votua për inat më i keqi
Politikë 21:37 - 29 Tetor, 2020

Përzgjedhja e kandidatëve në PD/ Topalli: U votua për inat më i keqi

Ish-drejtuesja e lartë e Partisë Demokratike, e cila tashmë ka nisur një lëvizje të re politike, Jozefina Topalli e komentoi për Euronews Albania si “të çuditshëm”...

Gara për hetues të BKH/ Shtyhet testi i poligrafit për disa kandidatë, zbulohet arsyeja
Aktualitet 11:16 - 26 Tetor, 2020

Përzgjedhja e kandidatëve për BKH-në përfundon në Gjykatë

Procesi për përzgjedhjen e kandidatëve për BKH-në është dërguar në Gjykatën Administrative, pasi një prej personave që është skualifikuar, ka hedhur akuza për garë të pandershme....

Politikë 22:58 - 23 Tetor, 2020

Mbeti jashtë listës/ Gurakuqi injoron Komisionin “Nishani-Ruli”: Kam besimin e Bashës

Pasditen e sotme sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi publikoi emrat e vlerësuar nga komisioni për kandidatët që do të jenë pjesë e listës...

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet
Politikë 21:49 - 23 Tetor, 2020

Procesi farsë i përzgjedhjes së kandidatëve/ Si u tall Basha me Salianjin & Co

Sot në mbrëmje Lulzim Basha pas reagimeve të forta të disa kandidatëve dhe publikimeve nga dje në media të emrave të skualifikuar, ka publikuar dy lista...

“Pesha e votës”/ Gazetari tregon çfarë po ndodh me listat e PD: Debati është i dobishëm, por jo sulmi
Politikë 21:07 - 23 Tetor, 2020

“Pesha e votës”/ Gazetari tregon çfarë po ndodh me listat e PD: Debati është i dobishëm, por jo sulmi

Gazetari Arsen Rusta ka bërë një analizë të situatës politike në vend teksa është ndalur tek debatet për listat e PD. Sipas Rustës, debati është i...

Komisioni me “dorë të hekurt”/ Largon nga listat e PD Shehun dhe Kosovën
Politikë 18:42 - 23 Tetor, 2020

Komisioni me “dorë të hekurt”/ Largon nga listat e PD Shehun dhe Kosovën

Ditën e djeshme Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD. Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë për deputetë,...

Politikë 17:57 - 23 Tetor, 2020

“Halim Kosova është dorëhequr”/ Mustafaj sqaron listën me emrat e kandidatëve për deputetë

Ish-ministri i Jashtëm, pjesë e Komisionit të Përzgjedhjes së Kandidatëve për Deputetëve të PD Mustafaj, teksa është pyetur në lidhje me faktin se disa emra të...