Connect with Us

All posts tagged "kandidat"

pergjigjet murrizi
Politikë 21:30 - 6 Maj, 2020

“Unë do jem kandidat”/ Murrizi e thotë troç: Nuk bëhet fjalë fare

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka pohuar hapur mbrëmjen e sotme se në zgjedhjet e ardhshme do jetë kandidat. Murrizi tha se do jetë kandidat në...

Sociale 11:52 - 6 Maj, 2020

Zgjedhjet në Universitetin e Tiranës/ Regjistrohet kandidati i parë për rektor

Regjistrohet kandidati i parë për rektor për zgjedhjet e Universitetit të Tiranës Kandidati i parë është Artan Hoxha i cili është Dekan i Fakultetit të Drejtësisë....

Blog 16:08 - 1 Mars, 2020

Në Perëndim, Rusia mbështet kaosin, dhe jo kandidatët

Nga Genadi Rudkevich “The Moscow Times” Një ditë para se votuesit demokratë të merrnin pjesë në garën brendapartiake në Nevada, media publikoi raporte mbi një përpjekje...

Denoncim 20:45 - 28 Shkurt, 2020

Skandali me garën për kreun e AMA/ Asnjë kandidat nuk plotëson kriteret

Syri.net ka siguruar një memo të Kuvendit të Shqipërisë, nga Shërbimi i Monitorimit të Institucioneve, dërguar kryetares së Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik,...

Lajme 10:33 - 3 Shkurt, 2020

Nga Ardi Veliu tek kandidati për kreun e BKH/ Lista e zyrtarëve të policisë që do të kalojnë në sitën e vettingut

Komisioni i jashtëm i vlerësimit do të shqyrtojë këtë javë zyrtarët e lartë në Policinë e Shtetit, përfshirë edhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit...

ps ftese per nanon
Aktualitet 17:18 - 18 Maj, 2019

Zgjedhjet vendore/ “Fatos Nano me kandidat për kryetar bashkie”

Një javë më parë, pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kjo forcë politike shpalli 61 kandidatët për kryebashkiakë në mbarë vendin. Kryeministri Edi Rama, ka...

Aktualitet 10:48 - 15 Maj, 2019

Kandidat i Bindjes Demokratike për Korçën/ Kush është Leonard Olli

Bindja Demokratike, forca e re politike në vend do të garojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Tashmë kjo forcë politike ka zyrtarizuar 26 kandidatët që...

Aktualitet 12:12 - 12 Maj, 2019

Në kërkim të një mandati tjetër/ Fatos Tushe me pasuri nga Durrësi në Velipojë

Partia Socialiste ka publikuar emrat e kandidatëve për kryetar bashkish dhe komunash. Për Bashkinë Lushnje do të kërkojë një mandat tjetër, kryetari aktual, Fatos Tushe. Tushe...

Aktualitet 20:40 - 10 Maj, 2019

Foto-Kandidat përballë Veliajt/ Galdini ngre stendat për mbledhjen e firmave të fundit

Nën sloganet  “Çliro kryeqytetit nga lalëzimi” dhe “Vendos firmën tënde për Shqipërinë e të nesërmes,” Arian Galdini ka intensifikuar mbrëmjen e sotme aksionin për kompletimin me...

Aktualitet 13:05 - 9 Maj, 2019

Djegia e mandateve/ Kryemadhit i “dezerton” një tjetër kandidat  

Një tjetër kandidat nga listat shumëemërore të LSI-së në qarkun e Korçës ka pranuar të marrë mandatin e deputetit. Mësohet se kandidati i LSI-së në Korçë,...

Aktualitet 11:38 - 27 Prill, 2019

Tentativa për të marrë Prokurorinë e Përgjithshme/ Llalla me kandidat për kryeprokuror

Prokurorja e Apelit, Fatjona Memçaj, ka aplikuar dje pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Ndryshe nga kandidatët që kanë aplikuar...

Aktualitet 15:05 - 21 Prill, 2019

3 apartamente dhe djalin me biznes/ Kryekomisari i Rilindjes punësoi gruan në Ministri

Zgjedhjet vendore do të mbahen me 30 Qershor 2019, ndërkohë që nga mazhoranca janë lakuar, madje dhe zyrtarizuar kandidatët për kryebashkiak në disa qarqe. Njëri prej...

Aktualitet 13:40 - 17 Prill, 2019

Doli pro djegies së mandateve/ Kush është deputeti i ri i opozitës parlamentare

Një tjetër emër nga listat shumëemërore të Partisë Demokratike ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Mësohet se Dr.Erion Piciri, i cili ka...

Aktualitet 11:26 - 1 Prill, 2019

Opozitë e re në Kuvend/ Një tjetër kandidat pranon mandatin

Një tjetër kandidat nga listat e Partisë Demokratike, ka pranuar të marrë mandatin e deputetit. Mësohet se kandidati i PD-së në Dibër, Halil Jakimi ka dorëzuar...

ps ftese per nanon
Aktualitet 16:39 - 22 Mars, 2019

Fatos Nano në Kongresin e PS/ Një kandidat që zëvendëson Metën?

Ditën e nesërme, ashtu siç ishte paralajmëruar, do të mbahet Kongresi i PS-së, ku do të shpallen edhe kandidatët socialistë në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit....

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Aktualitet 19:31 - 19 Mars, 2019

Denoncimi i Altin Goxhaj/ Kandidati i “G99” pretendent për Kryeprokuror

Në një postim në rrjetet sociale avokati Altin Goxhaj ka deklaruar se Plarent Ndreca, kandidat për Kryeprokuror ka qenë edhe kandidati i Partisë “G99” për Qarkun...

Aktualitet 12:48 - 13 Mars, 2019

Kandidat për Bashkinë e Durrësit?/ Lefter Koka tregon ambicjet e tij politike

Deputeti i LSI-së, Lefter Koka, cili sot ka qenë në Kuvend në krah të atyre që sot quhet Opozita e Re, ka folur sërish për vendimin...

Aktualitet 17:57 - 3 Mars, 2019

Salianji protestë në Maliq për kushëririn e tij kandidat nga PS-ja

Ditën e sotme është zhvilluar një protestë në qytetin e Maliqit. Kjo protestë është shpallur si një fitore e madhe nga ish-deputetët qesharakë të Lulzim Bashës,...

dorina bejko, spak
Aktualitet 15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se kandidati i 16-të për SPAK është...

Aktualitet 15:53 - 4 Shkurt, 2019

“I rrënuari” i Krimeve të Rënda në SPAK

Një tjetër prokuror ka aplikuar për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se prokurori i Krimeve të Rënda, Behar Dibra ka aplikuar...

ish-ministri per europen dhepunet e jashtme, ditmir bushati deklarate
Aktualitet 16:47 - 26 Janar, 2019

Zgjedhjet lokale/ Ditmir Bushati kandidati i PS për Shkodrën?

Zgjedhjet lokale në Shqipëri janë duke u afruar. Partitë politike kanë nisur organizimin prej kohësh në bazë. Koordinatori i Ps-së për qarkun e Shkodrën Ditmir Bushati,...

fahri balliu kapet mat
Aktualitet 17:09 - 14 Janar, 2019

Mëson pazaret e Fahri Balliut/ Reagon Nard Koka

Nard Koka ka reaguar, pasi ka mësuar pazaret e Fahri Balliut në Durrës. CNA.al, sot publikoi një video ekskluzive ku shihet Fahri Balliu me Ardian Mukën,...

Aktualitet 22:34 - 8 Dhjetor, 2018

Rrëfehet Astrit Patozi/ Mandatet duhen shfrytëzuar, kandidimin e Bodes nuk e përbuz

Mbrëmjen e sotme ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi teksa ka komentuar protestën e studentëve para Ministrisë së Arsimit, ka folur edhe për aktualitetin politik të...