Connect with Us

All posts tagged "kancer"

Kuriozitete 13:29 - 29 Prill, 2020

FOTO- 101 vjeçarja që mposhti gripin e derrit, kancerin dhe Coronavirusin

Angelina Friedman është gruaja 101 vjeçare që i mbijetoi kancerit, keqtrajtimeve, gjakderdhjeve të brendshme, sepsës, dhe tani jo një por dy pandemive. 101 vjeçarja i mbijetoi...

Bota 08:19 - 19 Janar, 2020

A shkaktojnë kancer celularët?

Gjykata e Apelit në Torino të Italisë, konfirmoi së fundmi një vendim të vitit 2017, që zbuloi praninë e një “lidhje shkakësore” midis përdorimit të telefonave...

Lajme 15:41 - 27 Nentor, 2019

Video-“Jam me kancer, dhuroj 50 euro për të prekurit nga tërmeti”/ Moderatori dhe të ftuarit shpërthejnë në lot në emision

Që në momentet e para të tërmetit tragjik ne vendin tonë, Kosova ka ndihmuar në çdo lloj forme për gjendjen që po kalon Shqipëria pas tërmetit...

Uncategorized 19:55 - 26 Shtator, 2019

Ish deputeti ngre alarmin/ Mos e merrni këtë ilaç, shkakton kancer

Ish deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka bërë me dije se prej kohësh Administrata Amerikane për Barna e Ushqime dhe pas saj edhe Agjencia Evropiane e...

Aktualitet 13:10 - 11 Korrik, 2019

“Nuk jam më djali i kancerit”/ 11 vjeçari “prek” jurinë dhe publikun me historinë e trishtë

Tyler Butler Figueroa, 11 vjeç ka befasuar jurinë dhe publikun me historinë e trishtë të jetës së tij. 11 vjeçari është bërë pjesë e talent showt...

Life Style 14:40 - 10 Korrik, 2019

Nga zemra tek mbrojtja nga kanceri/ Njihuni me benefitet e përdorimit të bamjeve

Bamjet janë perimet e sezonit. Ato janë një burim i mirë i mineraleve, vitaminave dhe fibrave. Lëngu karakteristik që përmbajnë mund të përdoret edhe për salcat...

Kuriozitete 21:15 - 1 Korrik, 2019

Kanceri i prostatës/ Ja si mund ta zbuloni që në fazat e para

Studiuesit zbulojnë se meshkujt me gjene të sapo zbuluara kanë mesatarisht 11 herë më shumë gjasa të kenë tumore agresive sesa pacientët e kancerit të prostatës...

Kryesore Show Biz 20:46 - 30 Qershor, 2019

Rikthehet fuqishëm pas “luftës” me kancerin/ Këngëtarja e famshme ndez skenën

Pas 14 vitesh, këngëtarja e Popit, Kylie Minogue, ka performuar 75 minuta në skenë. Për të  ishte një rikthim shumë i fuqishëm, pasi në të shkuarën...

Kuriozitete 16:40 - 27 Qershor, 2019

Gruaja që i “tronditi” të gjithë/ Rasti i parë në botë me kancer të qafës

Mjekët në Britaninë e Madhe kanë hasur rastin e parë të një kanceri në pjesën e qafës. Jayne Garret, 53-vjeç është një ndër të parat raste...

Life Style 19:02 - 24 Qershor, 2019

Studiuesit japin shpresë/ Kjo vaksinë mund të sulmojë qelizat kancerogjene

Studimi i drejtuar nga Qendra e Kancerit të Kafshëve Flint në Kolorado do të regjistrojë 800 qen të moshës së mesme në një sprovë të vaksinimit...

Kryesore Show Biz 19:34 - 13 Maj, 2019

“Të kesh gjithçka nuk të përmbush”/ Emina Çunmulaj tregon arsyen e trishtë për ndryshimin e pamjes

Emina Çunmulaj është një nga personazhet më të njohura të showbizit shqiptar. Së fundmi Emina i befasoi të gjithë me ndryshimin e saj në pamje. Të...

Aktualitet 10:10 - 12 Maj, 2019

“Mamaja ime u diagnostifikua me kancer”/Arbana Osmani përlotet në emision

Mbrëmjen e kaluar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” u transmetua një histori mjaft prekëse që emocionoi shumë edhe moderatoren e njohur Arbana Osmani....

Life Style 14:25 - 9 Maj, 2019

Sëmundja më vdekjeprurëse/Si ta zbuloni para kohe kancerin ovarian

Kanceri Ovarian cilësohet si një ndër sëmundjet kancerogjene më vdekjeprurëse e cila është shtuar shumë kohët e fundit tek femrat në gjithë botën. Por si mund...

Life Style 20:47 - 6 Maj, 2019

Konsumojeni vetëm 1 orë para gjumit/ Pija “magjike” që djeg yndyrnat dhe shkatërron qelizat kancerogjene

Shpeshherë kemi dëgjuar se produktet natyrale janë më efektive dhe kanë aftësinë të shërojnë edhe sëmundjet më të rënda si kanceri. Dr. Gerson ishte një nga...

Life Style 14:59 - 2 Maj, 2019

E konsumojmë gati çdo ditë/ Ky produkt shkakton kancerin e zorrëve

Konsumimi i përditshëm i mishit të kuq apo të përpunuar, edhe në sasitë më të vogla, mund të rritë rrezikun e sëmundjeve të rënda të stomakut....

kancer
Life Style 12:53 - 1 Maj, 2019

Studim/Cilat ushqime i mbrojnë gratë nga kanceri i gjirit?

Një studim i ri i kryer nga Kongresi Evropian mbi Obezitetin në Glasgou, ka dalë në përfundimin se gratë që pinë kafe, verë të kuqe dhe...

Life Style 15:10 - 10 Prill, 2019

Historike/Zbulohet vaksina për kancerin,zhduken simptomat nga dy pacientë

Vaksina për kancerin, e cila e mëson trupin që t’i luftojë vetë tumoret, ka zhdukur simptomat nga dy pacientë me limfoma. Testimet kanë rezultuar aq të...

Kuriozitete 15:25 - 27 Mars, 2019

Si arriti të mundë kancerin? 62 vjeçarja rrëfen se çfarë konsumoi duke u kthyer në super formë

62-vjeçarja, Eva Birath merret me bodybuilding dhe ka treguar sesi ajo ndodhet në super formormë pas dietës së re që ka nisur.Në prill të vitit 2017,...

Kuriozitete 13:53 - 25 Mars, 2019

40 vjeçarja gjen kurën për kancerin/I ‘sfidon’ të gjithë mjekët pasi ata i thanë se nuk do ia dilte

Edhe pse nuk kishte pirë kurrë duhan në jetën e saj, Kate Malvenan u diagnostikua më 3 tetor të vitit 2018 me kancer më mushkëri.Gjatë trajtimit, 40-vjeçares i...

Kryesore Show Biz 11:10 - 8 Mars, 2019

“U diagnostikova me kancer”/Moderatori i njohur bën live deklaratën shokuese

78-vjeçari Alex Trebek, moderator i “Jeopardy!”,mori guximin që të tregonte live se, është diagnostikuar me kancer në pankreas dhe sëmundja ndodhet në fazën 4. Ai tha...

Life Style 17:00 - 25 Shkurt, 2019

Nga marrëdhëniet te kanceri, 10 arsye pse të mos e teprojmë me alkoolin

Një studim i Observatorit ushqimor “Grana Padano” me mbi 6,250 djem, kryesisht nën 21 vjeç, tregoi se 74% pinë alkool dhe 45% kanë zakon të dalin...

shenjat e kancerit qe i injorojne te gjithe
Aktualitet 23:00 - 23 Shkurt, 2019

Tre shenjat e kancerit që të gjithë i injorojnë

Kollë e vazhduar Pjesa më e madhe e personave që mund të kenë një masë tumorale në gjoks ndjejnë nevojën për t’u kollitur.  Ndërsa 1 në...

diete mushkeri te shendetshme
Aktualitet 22:00 - 23 Shkurt, 2019

Kanceri i mushkërive/ Shenjat që japin alarmin

Vështirësi në frymëmarrje Mungesa e frymëmarrjes vjen si rezultat i bllokimit të mushkërive nga masa tumorale. Në këtë rast bllokimi mund të vijë edhe si pasojë...