Connect with Us

All posts tagged "kanabisi"

klreu i grupit parlamentar i lsi, petrit vasili dhe kryeministri edi rama
Politikë 13:21 - 6 Shkurt, 2020

“Go Edi go”/ Vasili duartroket Ramën

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin, ndërsa shkruan se meqë Edi Rama është shumë mirë me “bananet” dhe PPP-të, po ikën...

klreu i grupit parlamentar i lsi, petrit vasili dhe kryeministri edi rama
Politikë 13:11 - 3 Shkurt, 2020

“KÇK e Edi Ramës do të luftojë KÇK e krimit”/ Vasili i nxjerr “bojën” Ramës

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ndërsa komentoi të ashtuquajturën paketa Anti- KÇK, të miratuar nga qeveria, ka hedhur akuza të forta në drejtim...

Blog 09:31 - 6 Nentor, 2019

Kanabisi/ Një kurë efektive mjekësore, apo një “ilaç” i mbivlerësuar?

Kanabisi është sot ilaçi më në modë. Kompanitë farmaceutike si “Tilray”, janë duke u mburrur me trajtimet më të reja mjekësore nëpërmjet kanabisit. Pacientët anembanë Evropës,...

Politikë 19:32 - 29 Gusht, 2019

19 të arrestuar në Krujë/ Lleshaj: “Ka mbaruar historia e kanabisit në Shqipëri”

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me operacionin e zhvilluar sot në Krujë nga Policia, ku u arrestuan 19 shtetas dhe u shpallën...

Kronika 13:49 - 20 Gusht, 2019

Video-1 600 forca policie në aksion/ Kontroll masiv kundër kultivimit të kanabisit

Policia e Shtetit bën të ditur se ka ndërmarë një kontroll masiv në të gjithë territorin për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike....

Politikë 20:18 - 10 Gusht, 2019

Dokumentari i ‘Rai 3’/ Nuk përmbahet Vasili: Debilët e qeverisë gënjejnë

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me dokumentarin e RAI3 për drogën në Shqipëri. Vasili shprehet se dokumentari...

Politikë 14:19 - 10 Gusht, 2019

Reportazhi për kanabisin/ Reagon për herë të parë Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me emisionin e “Rai 3” në të cilin Shqipëria cilësohej si një narkoshtet ku mafia ishte e lidhur...

Bota 14:55 - 31 Korrik, 2019

Një vit nga legalizimi i kanabisit/ Bizneset kanadeze: Kemi probleme me furnizimin

Qё pej njё viti nё Kanada kanabisi mund tё blihet dhe tё konsumohet legalisht. Pёr shumё sipёrmarrje, kjo u konsiderua si njё biznes fitimprurёs. Por ende...

Aktualitet 08:27 - 28 Qershor, 2019

Vlera e kanabisit të prodhuar në Shqipëri/ Kanalet si hyri në ekonomi e politikë

Në Shqipëri janë asgjësuar 2.56 milionë rrënjë kanabis në 2016-n, që përkon me vitin kur kultivimi i bimës së ndaluar u bë masiv, sipas një raportit...

Aktualitet 10:15 - 9 Maj, 2019

Lleshaj ultimatum policisë/ Çdo bimë kanabisi është përgjegjësia juaj  

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zhvilluar sot një takim me drejtuesit e policisë në rrethe, ku është folur në lidhje me masat  dhe luftën kundër...

Aktualitet 14:02 - 30 Mars, 2019

Raporti i DASH/ Cakaj del kundër Ramës

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka reaguar në lidhje me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku Shqipëria cilësohej si vend burim...

Aktualitet 08:09 - 29 Mars, 2019

DASH: Shqipëria burim kanabisi, vend tranzit për drogat e forta

Departamenti amerikan i Shtetit i dorëzoi të enjten Kongresit raportin vjetor për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve. Në pjesën për Shqipërinë, DASH thotë se ky...

e ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones
Aktualitet 14:36 - 13 Shkurt, 2019

Politika në favor të kriminelëve?/ SHBA mesazh të prerë

Është mbajtur sot në Tiranë, konferenca ‘Për një Shqipëri pa kanabis’, ku e pranishme ishte edhe e ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones. Në fjalën...

Aktualitet 12:50 - 13 Shkurt, 2019

Raporti për luftën kundër kanabisit/ Zyrtari italian: Identifikim grupeve kriminale

Sot është prezantuar raporti me rezultatet e luftës kundër kanabisit nga Guardia di Finanzia dhe Policia e Shtetit përgjatë vitit 2018. I pranishëm në këtë aktivitet,...

Aktualitet 22:46 - 1 Nentor, 2018

Tahiri zë ngushtë gazetarët/ ‘Përse nuk keni ardhur në zyrën time për tu ankuar për kanabisin’

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka folur në lidhje me akuzat për kanabizimin e vendit, gjatë kohës kur ishte në detyrë. Duke folur nga studio e...

Aktualitet 22:36 - 1 Nentor, 2018

Tahiri pranon korrupsionin në rradhët e Policisë së Shtetit

Ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka folur në lidhje me kanabizimin e Shqipërisë, gjatë kohës kur ishte në detyrë. Duke folur nga studio e “Opinion”,...

Aktualitet 20:27 - 17 Tetor, 2018

Legalizimi i kanabisit/ Hapen dyqanet e para

Ditën e sotme në Kanada, u hapën dyqanet e para të kanabisit, pas legalizimit nga qeveria. Ligji për kanabisin, ishte një nga premtimet e fushatës së...

Aktualitet 18:18 - 2 Qershor, 2018

Kultivimi i kanabisit/ Shefi i Rendit zbulon zonat më problematike

Policia e Shtetit vijon aksionet në mbarë vendin për të parandaluar kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Në emisionin “Kjo javë” me Nisida Tufën në “News24”,...

Aktualitet 17:59 - 2 Qershor, 2018

Zyrtari i lartë i policisë nxjerr zbuluar Xhafajn

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, cdo ditë në media trumbeton fort se sipas tij është luftuar kultivimi i kanabisit, por faktet flasin qartë se kultivimi vijon...

Aktualitet 22:34 - 20 Shkurt, 2018

Vettingu/ Drejtuesit e policisë që lejuan kanabizimin do amnistohen

Procesi i vettingut në Policinë e Shtetit mund të shfrytëzohet nga drejtuesit e saj të përzier me kanabizimin e vendit që të dalin pa lagur. Mjaft...

Aktualitet 22:13 - 19 Janar, 2018

Gazetari Artan Hoxha tregon si ka lëvizur çmimi i kanabisit

Gazetari investigativ Artan Hoxha, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka treguar sesi ka lëvizur çmimi i kanabisit. Ai shkruan: “Si ka levizur cmimi...

Aktualitet 10:14 - 3 Janar, 2018

Mediat shqiptare kopjojnë qorrazi median serbe B52 për kanabisin shqiptar në Itali

Media elektronike serbe B52 në vazhdën e anunçimit dhe amplifikimit të lajmeve negative për Shqipërinë publikoi një lajm me burim nga Guardia di Finanza, për kapjen...

Aktualitet 00:00 - 21 Dhjetor, 2017

15 vjeçari me sindromën e rëndë shërohet mrekullisht me vaj kanabisi

Një 15-vjeçar nga Britania e Madhe është shëruar në mënyrë të jashtëzakonshme nga sindroma e lodhjes kronike, vetëm duke përdorur vaj kanabisi. Jeta e Tom Bethell...