Connect with Us

All posts tagged "kampi"

Politikë 23:57 - 27 Nentor, 2019

Çmontohet kampi tek stadiumi i Durrësit/ Reagon Rama: Faleminderit për gatishmërinë!

Afro 40 orë nga tërmeti i fuqishëm që do të godiste rëndë Shqipërinë, duke lënë dhjetra viktima në Durrës dhe Thumanë, banorët e dëmtuar nga ky...

Sociale 20:19 - 12 Nentor, 2019

Historia e vogëlushit shqiptar që nuk pati fatin e Alvinit

Televizioni A2, ka sjellë përmes një video të shkurtër, historinë e një tjetër vogëlushi shqiptar që ndodhet në kampin famëkeq Al Hawl në Siri. Është vetëm...

Kronika 22:44 - 11 Nentor, 2019

Kampi-burg i Al Hawl, mbi 80 shqiptarë të bllokuar/ Gazetari zbulon vendndodhjen

Ekipi i A2 që ndodhet në Siri pranë kampit famëkeq të ISIS ka mësuar se brenda ambienteve të tij strehohen dhe rreth 80 shtetas shqiptarë që...

Sociale 10:47 - 8 Nentor, 2019

Nxorën Alvinin nga kampi/ Përfaqësuesi i Gjysmë Hënës Siriane jep lajmin e mirë dhe për fëmijët e tjerë

Gjatë një konference për shtyp nga Roma, ku u fol në lidhje me operacionin e shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi në Siri, përfaqësuesi i...

Politikë 21:29 - 22 Tetor, 2019

Braktisja e 11 vjeçarit në kampin e ISIS/ Berisha: Qëndrim çnjerëzor i një shteti gangster

Ish kryeministri Sali Berisha, ka dënuar braktisjen nga shteti të vogëlushit shqiptar, Alvin Berishës, i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri. Sipas Berishës qeveria duhet...

Sociale 08:55 - 21 Tetor, 2019

Foto-Ferri Al-Hol/ Aty ku strehohet Alvini dhe fëmijët e tjerë shqiptarë në Siri

Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me...

Lajme 14:11 - 19 Tetor, 2019

Babai i Alvin Berishës letër publike shtetit shqiptar/ Më ndihmoni, djali është i plagosur

Afrim Berisha, babai i 11-vjeçarit Alvin Berisha i cili ndodhet në kampet e ISIS në Siri, i ka drejtuar një letër publike shtetit shqiptar. Në letrën...

Blog 13:23 - 30 Shtator, 2019

Foto-“Po na vrasin, ndodhin gjëra të përbindshme/ Rrëfimi shokues mbi kampin famëkeq të grave dhe fëmijëve të ISIS

Nga Taulant Kopliku * Pagesa e marrezise, nje denim i (pa)merituar Nje ish-luftetare e YPJ kurde na pret e buzeqeshur ne hyrje te kampit. Eshte larg...

Bota 20:05 - 6 Gusht, 2019

Video/ Shqiptari i vë flakën kampit në Gjermani

Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur në Bon të Gjermanisë, ku një shqiptar i ka vënë flakën kampit për shkak së nuk i doli azili. Lajmi është...

Aktualitet 15:24 - 6 Prill, 2019

Që 7 vjeç në kampin e Tepelenës/ Gruaja rrëfen tmerrin

Rrëfimet e një gruaje për një jetë të mundimshme: Unë kam hyrë 7 vjeçe në kampet e internimit e kam dalë 20 vjeçe…. kam vuajtur si...

Aktualitet 17:21 - 10 Gusht, 2017

Jozefina Topalli tregon historinë e dhimbshme/Frikë e terror i padëgjuar …! (Foto)

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një histori të dhimbshme. Ajo sjell në vëmendje internimin e familjes Topalli, në...