Connect with Us

All posts tagged "kamion"

Bllokohet kontinjeri me kokainë në Portin e Durrësit/ Vinte nga Ekuadorit drejt Shqipërisë
Kronika 16:00 - 10 Prill, 2021

Bllokohet kontinjeri me kokainë në Portin e Durrësit/ Vinte nga Ekuadori drejt Shqipërisë

Kapen rreth 200 kg kokainë në portin e Durrësit nga forcat e policisë në një kontinjer, i cili vinte nga Ekuadori drejt Shqipërisë. Mësohet se pas...

Aktualitet 12:36 - 10 Mars, 2021

Trafik droge me kamion fruta perimesh/Shqipëria ”eksporton” kanabis në  Malin e Zi

Rreth 220 kg kanabis janë nisur nga Shqipëria drejt Podgoricës  nëpërmjet  një  kamioni i cili transportonte fruta perime. Droga ishte e ndarë  në  224 pako dhe...

Aksident i rëndë në autostradë/ Kamioni përplas 65-vjeçarin me biçikletë
Kronika 22:18 - 5 Mars, 2021

Aksident i rëndë në autostradë/ Kamioni përplas 65-vjeçarin me biçikletë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Durrës-Tiranë. Mësohet se një person që po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një kamion....

Kronika 15:44 - 6 Shkurt, 2021

Kamioni përplas motoçikletën/ Plagosen burrë e grua në Librazhd

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Librazhd ku një kamion ka përplasur një motoçikletë. Mësohet se shkak i aksidentit ka qenë një...

Kronika 08:35 - 27 Janar, 2021

Makina iu bë copë teksa shkonte në punë/ Kush është infermieri që humbi jetën në aksidentin në Fier

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier, ku ka humbur jetën tragjikisht 30-vjeçari Klement Basha. Mësohet se Basha ishte infermier në spitalin...

Makina humb kontrollin në Rrugën e Kombit/ Tre të lënduar
Kronika 08:11 - 27 Janar, 2021

Makina përplaset me kamionin/ Humb jetën drejtuesi i “Benz-it” në Fier

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në vendin e quajtur “Portëz” në Fier. Mësohet se një makinë është përplasur me një kamion e...

Trafikantët u paguajnë kamionin për Angli/ Si përdoren të rinjtë shqiptarë për mbjellje hashashi
Kronika 21:50 - 10 Janar, 2021

Trafikantët u paguajnë kamionin për Angli/ Si përdoren të rinjtë shqiptarë për mbjellje hashashi

Duket se shqiptarët janë kthyer në ekspertë të vërtetë të kultivimit të hashashit, jo vetëm në vendin e tyre por edhe jashtë kufinjve. Një lloj i...

Life Style 12:41 - 21 Nentor, 2020

Jeton prej dy vitesh në kamionin e tij/ I riu tregon jetesën e tij të veçantë mes natyrës

Nathaniel Wise është një fotograf i cili ka jetuar në kamionin e tij Toyota Sequoia që nga viti 2018 pasi e kuptoi se i pëlqente të...

Aksident në Librazhd/ Kamioni përplaset me Golfin dhe përfundon në greminë, plagosen shoferët
Kronika 16:12 - 18 Nentor, 2020

Aksident në Librazhd/ Kamioni përplaset me Golfin dhe përfundon në greminë, plagosen shoferët

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas. Mësohet se një makinë tip “Golf” tentoi të parakalonte një kamion dhe u përplas me të. Nga informacionet...

Aksident i rëndë në Librazhd/ Kamioni i ngarkuar me granil bie rreth 100 metra në greminë
Kronika 15:36 - 18 Nentor, 2020

Aksident i rëndë në Librazhd/ Kamioni i ngarkuar me granil bie në greminë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Librazhd- Prrenjas. Mësohet se një kamion që transportonte granil ka dalë nga rruga dhe ka...

Kronika 13:10 - 27 Tetor, 2020

Prej ditësh i pajetë/ Gjendet brenda kamionit 45-vjeçari shqiptar në Itali

Një shtetas shqiptar është gjetur i pajetë brenda një kamioni në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se 45-vjeçari nga Shqipëria kishte disa ditë që kishte...

Kronika 12:09 - 12 Tetor, 2020

Tentoi të kalojë kufirin me çantën plot me lekë/ Procedohet shoferi i kamionit

Vijojnë kontrollet intensive për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Si rezultat i kontrolleve, Policia Kufitare, brenda pak ditësh, ka goditur tre raste të mosdeklarimit të...

Kronika 21:45 - 9 Tetor, 2020

Ishin fshehur një një mjet të tonazhit të rëndë/ Kapen 50 sirianë në aksin Korçë-Pogradec

Një tentativë e ndihmës së kalimit të paligjshëm të kufirit në në Shqipëri është goditur në qarkun e Korçës. Mësohet se 50 sirianë janë kapur brenda...

Arrestohen 3 persona në portin e Durrësit/ Kapen me 26 kg marijuanë
Kronika 14:28 - 16 Gusht, 2020

Arrestohen 3 persona në portin e Durrësit/ Kapen me 26 kg marijuanë

26 kg marijuanë në formë çokollate është sekuestruar nga policia në portin e Durrësit. Tre persona përfunduan në pranga, dy shoferët e autobusit dhe menaxheri. Gjatë...

Vrau një grek për ta grabitur/ Ekstradohet nga Belgjika 51 vjeçari shqiptar
Kronika 15:44 - 11 Gusht, 2020

Aksidentoi për vdekje një femër/ Ekstradohet nga Shqipëria në Kanada 39-vjeçari

Ekstradohet nga Interpol Tirana drejt Kanadasë shtetasi shqiptar E. K., 39 vjeç. Policia bën me dije se ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet kanadeze...

Gërryente shtratin e lumit Shkumbim/ Procedohet penalisht një person
Kronika 12:23 - 26 Korrik, 2020

Gërryente shtratin e lumit Shkumbim/ Procedohet penalisht një person

Policia e Lushnjës gjatë orëve të vona të natës, në fshatin Thanasaj, ka konstatuar 2 mjete të rënda duke nxjerë në mënyrë të paligjshme materiale inerte...

Video/ Nxirret nga liqeni trupi i pajetë i 37 vjeçarit që ra me kamion
Kronika 22:18 - 29 Qershor, 2020

Video/ Nxirret nga liqeni trupi i pajetë i 37-vjeçarit që ra me kamion

Është nxjerrë nga liqeni trupi i pajetë i 37 vjeçarit Ferit Lleshi. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme në rrugën e vjetër të Kukësit, te...

Kronika 21:51 - 13 Qershor, 2020

Policia jep detaje nga superoperacioni në Durrës/ Zbulon shifrën e parave të sekuestruara

Policia ka reaguar për paratë e sekuestruara në portin e Durrësit në një kamion. Blutë njoftojnë se falë bashkëpunimit të shkëlqyer të strukturave doganore dhe u...

Kronika 18:16 - 13 Qershor, 2020

Detaje nga sekuestrimi i parave në Durrës/ Mbi 1.8 milion euro të fshehura në kamion

Dalin detaje nga sekuestrimi i miliona eurove të padeklaruara në portin e Durësit. Mësohet se konkretisht janë sekuestruar mbi 1.8 mln euro që vinin nëpërmjet një...

Kronika 11:45 - 11 Qershor, 2020

Aksident në dalje të tunelit të Elbasanit/ Kamioni del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar në autostradën Tiranë-Elbasan. Mësohet se një kamion ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurat anësore, ndërsa ka bllokuar...

Kosova & Rajoni 16:49 - 1 Qershor, 2020

Kosova bën një hap pas/ Pezullohet taksa për dezinfektimin e kamioneve

Kosova ka pezulluar taksën për kamionët që kalojnë kufirin. Ministria e Brendshme e Kosovës njofton se kjo taksë ishte për dezifektim në kohë pandemie për të...

Kronika 11:50 - 30 Maj, 2020

Sekuestrohen 195 kg kanabis në Kapshticë/ Arrestohet shoferi i kamionit dhe bashkëpunëtorët

Policia Kufitare parandalon dhe godet një rast të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në kuadër të masave për...

Kronika 09:08 - 18 Maj, 2020

Kapet me drogë në kamion/ Arrestohet 49 vjeçari nga Tirana

Kontrolle të shtuara për parandalimin dhe goditjen e krimeve ndërkufitare. Policia Kufitare parandalon dhe godet një tentativë për trafikim të drogave të forta. Parandalimi, identifikimi dhe...