Connect with Us

All posts tagged "kamez"

Politikë 17:27 - 7 Gusht, 2019

Socialistët futen me dhunë në Bashki/ Reagon Xhelal Mziu

Ish kryetari i bashkisë Kamës, Xhelal Mziu ka reaguar hapjes më forcë të derës së bashkisë nga militantët e PS-së. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Politikë 16:12 - 7 Gusht, 2019

Plas në Kamëz/ Militantët e PS-së thyejnë derën e bashkisë

Kryetari i ri i Bashkisë Kamës, Rakip Suli, nuk ka pritur gjatë për të marrë detyrën. Menjëherë pas betimit dhe konstituimit të Këshillit bashkiak, mbledhje kjo...

Politikë 13:03 - 7 Gusht, 2019

Konstituohet Këshilli Bashkiak i Kamzës

Kryetari i Këshillit bashkiak të Kamzës u zgjodh sot me 35 veta, ai është Hysen Koldashi. Ndërkohë që po sot janë betuar edhe 40 nga 41...

Politikë 10:37 - 31 Korrik, 2019

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Xhelal Mziu bën lëvizjen e papritur

Xhelal Mziu, kreu i bashkisë në detyrë i Kamzës, ka ngritur një padi në Gjykatën e Tiranës ku kërkon mosnjohjen e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit....

Aktualitet 13:50 - 30 Qershor, 2019

Gris fletën e votimit dhe tenton të thyejë kutinë/ Prangoset 66-vjeçari

Një 66-vjeçar është vënë në pranga nga policia, pasi ka grisur fletën e votimit, dhe ka tentuar të marrë vulat e komisionit dhe të thyejë kutinë...

Aktualitet 09:51 - 30 Qershor, 2019

Situatë e qetë në Kamëz/ Qytetarët akuza Mziut: Na ka vjedhur votat faqeziu

Edhe në Bashkinë e Kamzës, procesi i votimit ka nisur normalisht dhe nuk janë shënuar incidente. Disa qytetarë kanë zgjedhur orët e para të mëngjesit për...

Aktualitet 20:10 - 26 Qershor, 2019

“Me 30 Qershor nuk ka zgjedhje në Kamëz”/ Xhelal Mziu: Të vendosur deri në flijim

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu nëpërmjet një deklaratate ka bërë me dije se në territorin e bashkisë së Kamzës nuk do të ketë proces...

Aktualitet 18:20 - 24 Qershor, 2019

Xhelal Mziu i vendosur/ “Në Kamëz nuk do të ketë zgjedhje me 30 Qershor”

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, nëpërmjet një letre i ka kthyer përgjigje KQZ-së duke i bërë me dije se zgjedhjet e 30 Qershorit nuk...

Aktualitet 13:17 - 16 Maj, 2019

Këshilli Bashkiak i Kamzës/ Zbardhen emrat e 22 kandidatëve të Bindjes Demokratike

Bindja Demokratike, edhe pse ka vetëm pak kohë që është krijuar si një alternativë e re politike në vend, ka “ndezur motorët”, për të garuar fort...

basha kavaje
Aktualitet 18:00 - 10 Maj, 2019

Video-Nga Kamza në Kavajë/ Qytetarët surprizojnë Bashën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha menjëherë pas takimit që pati me qytetarët e Kamzës u nis drejt qytetit të Kavajës ku ka planifikuar një takim...