Connect with Us

All posts tagged "kamera"

Kronika 09:57 - 22 Shtator, 2020

Pa asnjë pikë grimi në fytyrë/ Fjolla Morina në Gjykatë: Pse m’i sollët kamerat, s’ du me i pa

Fjolla Morina, këngëtarja ka kërkuar që gjatë seancës së sotme gjyqësore të mos kishte kamera. Ne videon e publikuar nga AbcNeës, këngëtarja shihet që qëndron me...

Nga tharja deri tek drita e ulët në ekran/ 8 mitet e “shkatërruara” rreth telefonave
Teknologji 16:03 - 15 Shtator, 2020

Nga tharja deri tek drita e ulët në ekran/ 8 mitet e “shkatërruara” rreth telefonave

Telefonat tanë inteligjentë janë bërë gati krijesa mitologjike, pasi ka kaq shumë “legjenda” rreth tyre. A është vërtet e mirë për shikimin tuaj nëse errësoni ekranin...

Nga Ylli Dylgjeri/ Lali Erit sërisht i është prishur kamera...
Opinione 19:00 - 6 Shtator, 2020

Nga Ylli Dylgjeri/ Lali Erit sërisht i është prishur kamera…

Rilindasi “Sami Frasheri” dhe rilindasi Erion Velija po “ndërtojnë” 2 objekte në mes te Bllokut e në mes të gushtit! Jemi në rrugën “Sami Frasheri”, në...

“Jam invalid, kam punuar marangoz në Laç”/ Lala zbardh deklaratën e njeriut të “Ndragheta-s”
Politikë 22:48 - 8 Qershor, 2020

“Elbasani është një “Big Brother”/ Klodiana Lala: Kudo që ngre kokën ka kamera

“Elbasani është një “Big Brother”. Kështu ka deklaruar gazetarja e kronikës Klodiana Lala mbrëmjen e sotme. Teksa po fliste për plagosjen e njërit prej pjesëtarëve të...

Nga Astrit Patozi/ Zo Zoti dhe nuk më zhgënjejnë për 30 përqindëshin e listave
Politikë 22:09 - 26 Mars, 2020

Bashkëpunim me opozitën?/ Rama: Ka përmirësim në sjellje, sa gjynah që s’jemi kështu para kamerave

Kryeministri Edi Rama është pyetur për një bashkëpunim të mundshëm më opozitën në këtë kohë kur vendi po përballet me koronavirusin. Rama u shpreh se opozita...

Blog 15:17 - 20 Dhjetor, 2019

Si të shkrepni fotografitë mbresëlënëse për Krishtlindje

Meqenëse festat na zënë zakonisht  me njerëzit të dashur, me ambientin të zbukuruar dhe me humor të mirë, ato janë rasti i duhur për të ngrirë...

Kronika 20:12 - 9 Tetor, 2019

Kruma, monitorim 24 orë me kamera dixhitale

Qyteti i Krumës tashmë do të monitorohet 24 orë me kamera dixhitale. Sistemi i monitorimit u përuarua sot në Komisariatin e Policisë Has, ku të pranishëm...

Aktualitet 10:46 - 18 Prill, 2019

Grabitja, Lleshaj akuzon koncesionarin/ Rinasi me kamera të prishura dhe pa siguri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka përsëritur deklaratat e mëhershme në lidhje me grabitjen e Rinasit. Sipas Lleshajt, kjo ngjarje nuk e ka cënuar sigurinë kombëtare....

Aktualitet 21:00 - 17 Shkurt, 2019

I nxori të “gjitha” në skenë para publikut dhe kamerave, moderatorja e njohur flet pas “shfaqjes” që dha

Moderatorja britanike, Stacey Dooley kaloi turpin më të madh të jetës së saj kur i tregoi pothuajse të gjitha në skenë. Dooley, e cila fitoi “Strictly Come Dancing...

Kryesore Show Biz 13:40 - 8 Shkurt, 2019

Para kamerave me fustanin e “rrezikshëm”, Kim thyhen edhe një herë rrjetin

Kim Kardashian dhe motra e saj Kourtney ia dolën edhe një herë që t’i bënin të gjithë që të kthenin kokat. Ato u shfaqën mahnitëse para...

Aktualitet 20:15 - 13 Janar, 2019

Viti 2019 do të na sjellë iPhone me tre kamera?

Si duket kompanitë më të mëdha të pajisjeve teknologjike janë futur në një garë kamerash. Ndërkohë që LG, Samsung dhe kompani të tjera kanë nisur prodhimin...

Aktualitet 10:54 - 29 Dhjetor, 2018

E bija përlot Ardit Gjebrean para kamerës: Ti je i të gjithëve, ama unë…

Moderatori mjaft i dashur për publikun shqiptar Ardit Gjebrea do të jetë i ftuar këtë të diel në emisionin “Familja” të Turjan Hyskos. Aty ai është...

Aktualitet 21:47 - 21 Nentor, 2018

Video-Kamera e fshehtë në Stop/ Detaje të reja për “shëruesin”, që të zgjidh hallet përmes seksit

Emisioni “Stop” transmetoi mbrëmjen e djeshme një video-skandal, ku një person i quajtur Shefqet pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Përmes pamjeve të kamerave të fshehta,...

Aktualitet 22:28 - 20 Nentor, 2018

Kamera e fshehte në Stop/ “Shëruesi”, që të zgjidh gjithë hallet përmes seksit

Personazhi i sotëm i kameras së fshehtë të emisionit “Stop”, është një “shërues”, i cili i lidh me seksin të gjitha “hallet”. Pavarësisht nga objekti i...

Life Style 14:53 - 17 Tetor, 2018

Merr fund “epoka” e telefonave me një kamera, Huawei prezanton serinë e re Mate 20 dhe Mate 20 Pro

Huawei ka prezantuar ditën e sotme pajisjet e reja, Mate 20 dhe Mate 20 Pro. Prurjet e reja nga Huawei sjellin konfigurimin e trefishtë të kamerave...

Aktualitet 20:55 - 1 Tetor, 2018

“Kërcënimi me jetë i Nuhut”/ Dyshimet e forta që Balla është i përfshirë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Edmond Spaho gjatë një interviste në “ABC News” është shprehur se fakti që nuk tregojnë pamjet e kamerave, tregon...

Aktualitet 19:13 - 11 Shtator, 2018

Big Brother në sallat e parlamentit/ Ja nga çfarë janë trembur deputetët

Sallat ku zhvillohen mbledhjet e komisioneve parlamentare kanë marrë një pamje të re jo vetëm prej lyerjes, por edhe  prej sistemit të ri elektronik të kamerave...

Life Style 23:00 - 8 Prill, 2018

Video/ Po bënte punën e tij, por kur kamera e fokuson ai…

Ngjarjet sportive në SHBA janë mjaft zbavitëse dhe për publikun e pranishëm, jo vetëm për lojtarët. Krahasuar me ato britaniket, që ngjan më shumë si klientët...

Kuriozitete 23:30 - 10 Mars, 2018

Do shpenzonit 48.000 euro për një kamera?

Nëse do kishit milionat a do i shpenzonit për një kamera? Por që ja vlen. Është krijuar ajo më e shtrenjta dhe kushton 48,000 euro. Nëse...

Aktualitet 23:20 - 3 Dhjetor, 2017

Pa rroba, pa probleme!/ Të famshëm që pëlqejnë të zhvishen

Gjërat që të famshmit bëjnë, neve na interesojnë shumë. Dhe ka shumë të tillë që në kohën e lirë bëjnë hobi tepër interesante. Ndihen mirë, komodë,...

Aktualitet 22:10 - 14 Tetor, 2017

Fantazma kapet nga kamerat e shkollës/ Filmimet do ju shqetësojnë

Çdo shkollë ka mitet dhe teoritë e veta. Janë gjithmonë të pavërteta, por kjo video e frikshme që u kap nga kamerat e shkollës në Irlandë,...

Aktualitet 22:50 - 8 Tetor, 2017

Foto/ Kthen makinën në një kamera gjigande

Historia që bëri xhiron e rrjetit. Një person nga Texas kishte blerë një makinë të vogël dhe vendosi ta kthejë në një kamera të madhe, duke...

Aktualitet 22:08 - 22 Korrik, 2017

Foto-Skandal në selinë e PD/Ç’do kjo kamerë pas kutisë së votimit?!

Partia Demokratike votoi sot për kreun e ri të partisë për katër vitet e ardhshme. Pjesëmarrja në votim ka qenë shumë e ulët, për shkak të...