Connect with Us

All posts tagged "kallzim penal"

Aktualitet 14:02 - 18 Korrik, 2019

Manipulimi i zgjedhjeve/ PD padit komisionerët dhe numëruesit

Partia Demokratike ka ngritur sot një padi kundër komisionerëve dhe numërusve lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit në Lezhë. Padia është depozituar në Prokurorinë e Lezhës...

Aktualitet 17:40 - 28 Qershor, 2018

Krimet e kryera në Kosovë/ Dorëzohet kallëzim penalë ndaj Serbisë

Për herë të pestë janë dorëzuar kallëzime penale në Prokurorinë Speciale të Kosovës (PRSK) nga Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte...

Aktualitet 21:20 - 24 Nentor, 2017

Kallëzim penal për Kryebashkiaken e Sarandës dhe gjashtë zyrtarë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një goxha dëm financiar për buxhetin e shtetit , në vlerën 32.466.812 lekë. Auditimi është bërë në periudhën nga...

Aktualitet 11:36 - 14 Shtator, 2017

Ekskluzive-Kastriot Myftaraj kallzon penalisht francezin dhe të dashurën e tij për shpalljen e Principatës së Libofshës

Kastriot Myftaraj kallzon penalisht në Prokurorinë e Fierit shtetasin francez Jarl Alexandre Alé de Basseville dhe të dashurën e tij shqiptare Egla Harxhi për shkak të...