Connect with Us

All posts tagged "kallezim"

KLSH kallëzon në Prokurori ish-kryebashkiakun e Finiqit/ Akuza për shkelje dhe falsifikim dokumentesh
Politikë 16:41 - 27 Qershor, 2020

Shkakoi 77 mln lekë dëm ekonomik/ KLSH kallëzon në Prokurori ish-kryebashkiakun e Finiqit

KLSH ka kallëzuar sot në Prokurori ish-kryetarin e bashkisë finiq, Leonidha Hristo, ish- përgjegjësin e sektorit të  procedurave të prokurimit dhe ish-përgjegjësin e sektorit juridik. Mësohet...

Politikë 19:20 - 16 Qershor, 2020

PD kallëzim penal ndaj Klement Zgurit/ Tallet keq Topollaj: Arritën rekord të ri

Ditën e sotme, Partia Demokratike deklaroi se do të padisë penalisht kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zgurin dhe anëtarët e tjerë të KQZ, pasi...

Vetingu 22:06 - 1 Qershor, 2020

Gjyqtarja e shkarkuar hakmerret ndaj anëtares së KPK/ E kallëzon në SPAK për flasifikim dokumentash

Një kallëzim është bërë për anëtaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Alma Faskaj, në Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Padia është ngritur nga gjyqtarja e Apelit...

Politikë 20:28 - 6 Maj, 2020

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kallëzon Veliajn në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kallëzon në SPAK kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliajn. Lajmin e ka bërë të ditur regjisori Robert Budina. Regjisori tha se...

Kronika 15:05 - 5 Prill, 2020

Tenderi i ushqimeve/ PD dorëzon në SPAK kallëzimin penal: 6 vepra penale në ngarkim të Xhaçkës

Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Ndër personat e kallëzuar janë...

Politikë 20:18 - 31 Mars, 2020

Tenderimi për furnizimin e rezervave me ushqime/ PD paralajmëron kallëzimin e Xhaçkës në SPAK

Partia Demokratike do të denoncojë ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçkën, lidhur me tenderin pa garë të 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të...

Politikë 16:48 - 24 Shkurt, 2020

Meta e kallëzoi në SPAK/ Gjonaj: Jam gati t’i përgjigjem, Presidenti ka bërë hapin e duhur

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas dorëzimit të kallëzimit penal nga ana e presidentit Meta në SPAK. Gjonaj thotë se reagimi i saj do...

Politikë 13:22 - 24 Shkurt, 2020

Meta shkon vetë në SPAK/ Padi për ministren Gjonaj dhe tre titullarë të lartë

Presidenti Ilir Meta ka dorëzuar vetë personalisht në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK padinë ndaj ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Meta ka bërë me dije se...

Politikë 12:13 - 24 Shkurt, 2020

Meta nuk humbet kohë/ Depoziton sot kallëzimin penal për Gjonajn

Presidenca ka njoftuar se sot presidenti Ilir Meta do të depozitojë personalisht në ora 13:00, në  Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë...

Politikë 11:05 - 18 Shkurt, 2020

Koncesioni i check up-it/ PD i drejtohet SPAK, ngre 7 akuza

Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin penal për koncesionin e check up-it. Duke e konsideruar atë si një nga vendimet më...

Lajme 16:43 - 24 Janar, 2020

KLSH kallëzon në prokurori 3 ish regjistrues dhe 3 specialistë të ish -ZVRPP Gjirokastër

Kontrolli i Lartë të Shtetit, në zbatim të programit të tij të auditimit me objekt:“Auditimi përputhshmërie për vitin 2017 -2019”. Me Vendimin të Kryetarit të Kontorllit...

Lajme 18:35 - 25 Dhjetor, 2019

Lufta e çmendur për “Folie Marine”/ Skandali i kadastrës në Vlorë

Nga fillimi i shtatorit, zyra e kadastrës në Vlorë regjistroi një seri të pazakontë largimesh nga puna të drejtuesve të saj. Brenda pak muajsh, katër drejtues...

Lajme 12:22 - 24 Dhjetor, 2019

Kallëzimi për Brahon dhe Tarifakun/ Gjykata rrëzon akuzat e Tufës

Gjykata ka marrë sot vendimin mbi kallëzimin në Prokurori që ka bërë ish Kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa,...

Politikë 18:52 - 11 Dhjetor, 2019

“PS protestonte me maska për lirinë e fjalës”/Manjani: 10 vite më vonë rrasin brenda ata që guxojnë të mendojnë

Ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë publik një krahasim midis sjelljes së Partisë Socialiste para 10 vitesh në raport me fjalën e lirë dhe...

Kosova & Rajoni 16:48 - 10 Dhjetor, 2019

Kryebashkiaku kallëzon për trafik droge presidentin Vuçiç dhe vëllain e tij

Kryebashkiaku i qytetit Novi-Sad në Serbi, Milosh Vuçeviç, ka akuzuar presidentin serbAleksandar Vuçiç dhe vëllanë e tij për përfshirje në kultivimin e marijuanës. Dyshohet se Vuçiç...

Politikë 12:21 - 22 Nentor, 2019

Kallëzimi i Metës ndaj Dvoranit/ Krimet e Rënda “lajnë duart”, ia kalojnë Prokurorisë së Tiranës

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka shpallur moskompetencën për hetimin e akuzave të ngritura nga  Presidenti Ilir Meta në drejtim të kreut të Këshillit të Emërimeve...

Politikë 10:20 - 20 Nentor, 2019

PD kallëzimin penal për Unazën e Re/ Balliu: Nëse nuk hetohet, prokurorët presin shtëpi falas

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka depozituar kallzimin pënal për projektin korruptiv të Unazës se Re. Partia Demokratike i kërkon prokurorisë nisjen e hetimeve dhe...

Politikë 15:12 - 19 Nentor, 2019

Meta nënshkroi kallëzimin/ Reagon Dvorani: E vështirë të dallosh sjelljet e tij

Kreu i KED, Ardian Dvorani ka reaguar pas nënshkrimit të kallëzimit penal nga presidenti Ilir Meta. Dvorani është shprehur se është bërë e vështirë të dallosh...

Politikë 14:45 - 19 Nentor, 2019

Meta nënshkruan kallëzimin ndaj Dvoranit/ Po i jap mundësi historike Reformës në Drejtësi

Presidenti Ilir Meta, ka publikuar foto teksa nënshkruan kallëzimin penal ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Meta shprehet se po i jep...

drejtoria e policise se shtetit ne tirane
Aktualitet 15:44 - 27 Mars, 2019

Ish-deputeti i skandalit erotik/ Paralajmëron kallëzim penal për drejtuesit e policisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka paralajmëruar se PD-ja do të kallëzojë penalisht drejtuesit e Policisë së Fierit. Ish-deputeti i video-skandalit erotik, gjithashtu ka paralajmëruar...

luan rama akuzon arta markun
Aktualitet 18:30 - 29 Janar, 2019

Opozita kallëzim penal për Arta Markun

Partitë kryesore opozitare, PD dhe LSI kanë bërë kallëzim penal ndaj Kryeprokurores Arta Marku. Ky kallëzim është bërë për çështjen e anëtarit të KLP-së, Bujar Sheshit,...

Aktualitet 17:27 - 19 Dhjetor, 2018

KLSH kallëzon në Prokurori ish-drejtorin e Kompensimit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori ish-nëndrejtorin e Përgjithshëm, njëkohësisht ish-drejtor i Kompensimit të Agjencisë së Trajtimit Të Pronave, në Tiranë, shtetasi me...

Aktualitet 17:06 - 12 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ ARRSH kallëzon në prokurori kompaninë DH Albania

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë kallëzim në prokurori ndaj komanisë që ishte shpallur fituese për tenderin e projektit të Unazës së Re, DH Albania. Në kallëzimin...