Connect with Us

All posts tagged "kalimtare"

Bota 15:34 - 3 Janar, 2020

Vrau dy persona me thikë në Paris/ Pushkatohet nga policia

Një burrë ka goditur me thikë një numër kalimtarësh duke lënë dy persona të vdekur në një park afër Parisit, dhe më pas është pushkatuar nga...

Lajme 09:05 - 24 Dhjetor, 2019

Ardhja e emigrantëve/ Rikthehen rradhët në Kapshticë

Fluksi në pikën doganore të Kapshticës është rikthyer gjatë 24 orëve të fundit, pasi një pjesë e emigrantëve shqiptarë por edhe të huaj kanë ardhur nga...

Aktualitet 16:00 - 24 Janar, 2019

Qeveri kalimtare PD-PS/ Patozi: Kjo është një deja vu e dy viteve më parë

I pyetur rreth vendimit të Këshillit Kombëtar për krijimin e një qeverie kalimtare që të organizojë zgjedhje të të lira e të ndershme, Astrit Patozi ish-nëkryetari...

Aktualitet 14:36 - 1 Tetor, 2017

Aksident tragjik/Humb jetën një grua, tjetra e plagosur rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në hyrje të fshatit Podgorie, ku ka mbetur një i vdekur dhe një i plagosur rëndë.  Sipas burimeve policore mjeti...

Aktualitet 20:11 - 6 Qershor, 2016

Aksident në qytetin e Korçës/ Plagoset një kalimtare

Një kalimtare është plagosur ditën e sotme në qytetin e Korçës. Burimet nga policia lokale bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në “Bulevard Republika”, ku...