Connect with Us

All posts tagged "kalim"

Kosova & Rajoni 16:49 - 1 Qershor, 2020

Kosova bën një hap pas/ Pezullohet taksa për dezinfektimin e kamioneve

Kosova ka pezulluar taksën për kamionët që kalojnë kufirin. Ministria e Brendshme e Kosovës njofton se kjo taksë ishte për dezifektim në kohë pandemie për të...

Sociale 09:31 - 6 Prill, 2020

“Ngërçi’ në doganën e Kapshticës/ 17 emigrantë lejohen të futen në Shqipëri

17 emigrantë të bllokuar prej më shumë se 3 ditësh në Kapshticë janë lejuar të futen në Shqipëri. Ata u futën në tokën shqiptare pasi morën...

Kronika 15:35 - 6 Shkurt, 2020

Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit/ SHÇBA pezullon nga detyra 4 policë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka pezulluar nga detyra 4 punonjës policie për veprën penale “Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit”, si...

Kosova & Rajoni 19:06 - 14 Janar, 2020

Arrestohen dy shtetas rusë për kalim të paligjshëm të kufirit të Kosovës

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ngriti të martën aktakuzë ndaj dy shtetasve rus, të cilët u kapën nga policia e Kosovës gjatë një përpjekjeje për të hyrë...

Lajme 10:03 - 20 Tetor, 2019

Punime në aksin Kashar-Rinas/ Si do të bëhet kalimi i automjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka filluar punimet në aksin rrugor Kashar-Rinas. Punimet konsistojnë: – në përmirësimin e sinjalistikës hotizontale dhe vertikale; – vendosjen e barrierave mbrojtëse metalike;...

Aktualitet 11:10 - 22 Maj, 2019

Pas kalimit në tapetin e kuq/ Elvana Gjata “transformohet” duke ndryshuar pamjen

Pas kalimit në tapetin e kuq ku thuhej se ishte në Festivalin e Filmit në Kanë, këngëtarja shqiptare Elvana Gjata ka menduar të ndryshojë pamjen. Së...

Kuriozitete 12:40 - 10 Prill, 2019

Pse njerëzit e martuar duken njësoj me kalimin e viteve? Ja çfarë thotë studimi më i ri

Nëse shihni një çift që duket gati njësoj, mos u habisni pasi është një gjë e natyrshme. Sipas “PLOS Genetics” çiftet kanë të njëjtën origjinë, pra...

Aktualitet 14:21 - 18 Nentor, 2018

Vështirësohet kalimi në Qarkun Korçë/ ARRSH apel shoferëve

Reshjet e dëborës që kanë rënë në Qarkun e Korçës kanë vështirësuar qarkullin e automjeteve. Pas kësaj Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore u ka bërë...

Aktualitet 18:29 - 12 Tetor, 2018

Foto/ Pika e kalimit kufitar Morinë dyfishon sigurinë

Pika e kalimit kufitar Morinë, që lidh Shqipërinë me Kosovën ka dyfishuar kontrollet. Burime për CNA.al bënë me dije se tashmë udhëtarët kontrollohen dy herë në...

Aktualitet 16:50 - 5 Tetor, 2018

Arrestimi i shtatë grupeve kriminale/ Reagon Ambasada amerikane

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka përgëzuar Policinë Shqiptare të Shtetit dhe Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për përfundimin me sukses të pjesës së dytë të...

Fashion 20:30 - 6 Janar, 2017

Tendencat e vitit që shkoi, edhe këtë vit ?

Trendet lëvizin shumë shpejtë në ditët e sotme, bëhen shumë të popullarizuar për një periudhë kohore dhe dalin nga moda në një periudhë tjetër duke u...

Aktualitet 14:09 - 9 Tetor, 2016

Ndalohet 34 vjeçari, ndihmoni 3 turq të kalonin kufirin

Policia Kufitare në Rinas ka vënë pranga një person i cili akuzohet për veprën penale “Ndihmë për kalim të paligjshmëm të kufirit”. Policia bën të ditur...

Life Style 10:00 - 1 Maj, 2015

Traumat do t’i largojmë me shpëlarjen e trurit?

  Traumat na rëndojnë dhe na e bëjnë jetën të tmerrshme. Por shkencëtarët pohojnë që kanë gjetur mënyrën e zgjidhjes së këtij problemi. Traumat janë gjë...

Life Style 18:00 - 25 Mars, 2015

Sa partnerë/e duhet të kalojmë para se të gjejmë të duhurin?

Ashtu siç ka thënë një herë i mençuri Pat Barnatar, “dashuria është një fushëbeteje”. Tani, falë një studimi anglez, jemi në gjendje të përcaktojmë se sa...

Life Style 20:00 - 22 Mars, 2015

Sa partnerë/e duhet të kalojmë para se të gjejmë të duhurin?

Ashtu siç ka thënë një herë i mençuri Pat Barnatar, “dashuria është një fushëbeteje”. Tani, falë një studimi anglez, jemi në gjendje të përcaktojmë se sa...