Connect with Us

All posts tagged "kakavije"

Kronika 12:09 - 12 Tetor, 2020

Tentoi të kalojë kufirin me çantën plot me lekë/ Procedohet shoferi i kamionit

Vijojnë kontrollet intensive për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Si rezultat i kontrolleve, Policia Kufitare, brenda pak ditësh, ka goditur tre raste të mosdeklarimit të...

“Jemi agjentë”! Arrestohen në Kakavijë dy persona që refuzuan tamponin
Kronika 21:49 - 2 Tetor, 2020

“Jemi agjentë”!/ Arrestohen në Kakavijë dy persona që refuzuan tamponin

Dy shtetas grekë janë arrestuar në pikën kufitare të Kakavijës nga policia greke pasi kanë refuzuar të kryejnë testin për Covid pranë autoriteteve shëndetësore. Dy grekët...

Emigrantët që vijnë nga Greqia/ MEPJ: Nuk do t'u kërkohet leje kalimi
Denoncim 10:12 - 31 Gusht, 2020

Skandali në Kakavijë/ Akt ç’njerëzor ndaj të sëmurit me Covid-19

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit një person I prekur nga Covid-19 është lënë në mes të rrugës në Kakavijë....

Zgjidhet situata në Kakavijë/ Merr fund rraskapitja pesë ditore
Kronika 21:46 - 30 Gusht, 2020

Panik në Kakavijë/ Rezulton një person i infektuar në autobus

Një situatë paniku është krijuar në pikën kufitare të Kakakvijës mbrëmjen e sotme. Mësohet se një person ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Nga informacionet paraprake, raportohet...

“Ishte në hije me të ëmën, e vrau para syve tanë”/ Dëshmi tronditëse nga aksidenti që i mori jetën të miturit në Kakavijë
Kronika 11:08 - 18 Gusht, 2020

Përplasi për vdekje 10-vjeçarin në Kakavijë/ Lihet në burg shoferi i ambulancës

Gjykata ka vendosur masën “arrest me burg” për Admir Golemin, shoferin e ambulancës që përplasi fëmijën 10-vjeçar tre ditë më parë në Kakavijë. Golemi ka deklaruar...

Opinione 20:23 - 17 Gusht, 2020

Nga Andi Bushati/ Po me “komedianin” Agron Llakaj, ç’pati Rama

Në kulmin e krizës humanitare të Kakavijës shumëkush është çuditur se si kryeministri i vendit gjeti kohën të replikonte me drejtuesin e emisionit humoristik “Al Pazar”,...

Kaosi në Kakavijë/ PD akuza Ramës: Shpërdoroi detyrën duke lejuar krizën humanitare, duhet të hetohet
Politikë 19:25 - 17 Gusht, 2020

Kaosi në Kakavijë/ PD akuza Ramës: Shpërdoroi detyrën duke lejuar krizën humanitare, duhet të hetohet

Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta ka publikuar një letër të ambasadës tonë në Greqi, drejtuar autoriteteve më datë 5 gusht, ku paralajmëronin masat e reja....

Maskat me detyrim/ Lubonja: Imponim që njerëzit të mos kërkojnë ndryshim!
Politikë 18:38 - 17 Gusht, 2020

“Ujku mjegull do”/ Lubonja kritika të forta qeverisë: Ja ku gaboi me çështjen e krizës në kufi

Analisti Fatos Lubonja ka qenë i ftuar pasditen e sotme në Neës 24, ku ka komentur çështjen e krizës në kufi mes Shqipërisë e Greqisë. Ai...

Situata kaotike në kufi/ Vasili kërkesë SPAK-ut: Të fillojë urgjentisht ndjekje penale ndaj Ramës
Politikë 18:07 - 17 Gusht, 2020

Situata në kufi/ Vasili kërkesë SPAK-ut: Të fillojë urgjentisht ndjekje penale ndaj Ramës

Numri 2 i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar lidhur pas radhëve kilometrike të krijuara në kufi gjatë ditëve të fundit dhe ka publikuar dokumentin e ambasadës...

Edi Paloka: Ora News bën diversion për Ramën
Politikë 17:19 - 17 Gusht, 2020

“500 mijë lekë për jetën e një fëmije”/ Paloka “masakron” Ramën: Je mësuar të blesh shpirtrat e shqiptarëve si në pazar

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku dënon ndihmën prej 500 mijë lekësh të reja nga qeveria shqiptare për...

Vijojnë replikat Rama-Meta/ Kryeministrit nuk "i del e keqja" për “borxhin” e shqiptarëve ndaj presidentit
Politikë 15:20 - 17 Gusht, 2020

Kaosi në Kakavijë/ Meta publikon dokumentin, mesazhi për Ramën

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me situatën në Kakavijë. Në një postim në rrjetet sociale, Meta ka publikuar dokumentin e ambasadës Shqiptare në...

“Ishte në hije me të ëmën, e vrau para syve tanë”/ Dëshmi tronditëse nga aksidenti që i mori jetën të miturit në Kakavijë
Politikë 15:07 - 17 Gusht, 2020

Humbi jetën në Kakavijë/ Qeveria shqiptare, ndihmë familjes së 10-vjeçarit

Qeveria shqiptare ka vendosur t’i japë një ndihmë financiare familjes së 10-vjeçarit, i cili humbi jetën tragjikisht, pasi u përplas nga autoambulanca dy ditë më parë...

"Çfarë shëmtie”/ Rama i “përvishet” Metës: Të paguash para të zeza për të përhapur shpifje
Politikë 14:29 - 17 Gusht, 2020

Rama i përgjigjet Metës: Vijon avazin e vjetër, “Alla Baba Xhike”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili fajësoi qeverinë për situatën e krijuar në Kakavijë. Në një postim në rrjetet...

Katër arsye pse shqiptarët nuk e urrejnë grekun/ Si u manipulua vdekja e fëmijës në Kakavijë  
Politikë 11:46 - 17 Gusht, 2020

Katër arsye pse shqiptarët nuk e urrejnë grekun/ Si u manipulua vdekja e fëmijës në Kakavijë  

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën në Kakavijë si dhe deklaratat e kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha bën...

Kaosi në Kakavijë/ Majko zbulon ndërhyrjen e kryepeshkopit Anastas Janullatos
Politikë 10:20 - 17 Gusht, 2020

Kaosi në Kakavijë/ Majko zbulon ndërhyrjen e kryepeshkopit Anastas Janullatos

Pas zgjidhjes së ngërçit të krijuar në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë, ku qytetarët mbeten në radhë për pesë ditë me radhë, ka ardhur një...

Zgjidhet situata në Kakavijë/ Merr fund rraskapitja pesë ditore
Politikë 09:10 - 17 Gusht, 2020

Zgjidhet situata në Kakavijë/ Merr fund rraskapitja pesë ditore

Më në fund, pas pesë ditësh rraskapitje në pikën kufitare të Kakavijës, duket se situata është zgjidhur. Pas mesnates së mbrëmshme, të gjithë personat dhe makinat...

Situata në Kakavijë/ Pala greke premton se do të vijojë punën edhe gjatë natës
Sociale 21:39 - 16 Gusht, 2020

Situata në Kakavijë/ Pala greke premton se do të vijojë punën edhe gjatë natës

Pala greke do të vijojë të punojë edhe gjatë natës për të kaluar emigrantët shqiptarë në pikën kufitare të Kakavijës. Drejtori i Policisë Kufitare të Janinës...

U përpoq të përfitoi nga situata e krijuar/ Arrestohet në Kakavijë 34 vjeçari me 15 kg drogë
Kronika 20:28 - 16 Gusht, 2020

U përpoq të përfitonte nga situata e krijuar/ Arrestohet në Kakavijë 34 vjeçari me 15 kg drogë

Një 34-vjeçar nga Lunxhëria e Gjirokastrës është përpjekur që të përfitojë nga situata e krijuar në pikën kufitare të Kakavijës për të transportuar drogë. Por gjatë...

Qytetarët nuk janë pa atdhe, por shteti nuk është me qytetarët
Opinione 19:37 - 16 Gusht, 2020

Qytetarët nuk janë pa atdhe, por shteti nuk është me qytetarët

Nga Luan Rama E pavend dhe e pakuptimtë polemika apo retorika politike e cilitdo, në lidhje me gjendjen pothuaj në kufijtë e katastrofës njerëzore, që prej...

“Histeria e të çmendurës”/ Vasili nxjerr videon e Spiropalit: Mos e harroni këtë llum!
Politikë 19:32 - 16 Gusht, 2020

Vasili “shpërthen” ndaj Ramës/ “Korb i mallkuar”, mbyll gojën dhe hesht!

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka shpërthyer keq ndaj kryeministrit Rama, lidhur me situatën kaotike të krijuar në Kakavijë ku mijëra qytetarë shqiptarë kanë mbetur...

"Emigrantë injorantë"
Opinione 15:36 - 16 Gusht, 2020

“Emigrantë injorantë”

Nga Ilir Levonja 1) Shoh një tufë legenësh që në këtë katrahurën e Kakavijës, i quajnë emigrantët tanë injorantë. Se nuk duhej të vinin për pushime...

Video - Radha e gjata në Kakavijë/ Në 4 ditë reduktohet vetëm 3.5 kilometra
Sociale 15:31 - 16 Gusht, 2020

Video – Radha e gjatë në Kakavijë/ Në 4 ditë reduktohet vetëm 3.5 kilometra

Prej katër ditësh në Kakavijë janë regjistruar radhë të gjata automjetesh që duan të largohen nga Shqipëria drejt Greqisë. Ndonëse ka katër ditë që qytetarët e...

Rama: Janë karvanë sfilitës në kufi, por nuk ka arsye për t'i rënë grekut
Politikë 14:39 - 16 Gusht, 2020

Rama: Janë karvanë sfilitës në kufi, por nuk ka arsye për t’i rënë grekut

Nga Edi Rama BJERI GREKUT! Kështu më shkruante njëri ndër disa “patriotë” të irrituar, që mësyjnë këto ditë me ajfon në këtë faqe, duke e komentuar...