Connect with Us

All posts tagged "Kajmaku"

Politikë 11:55 - 2 Mars, 2020

“Rama ka urdhëruar lënien në liri të Kajmakut”/ Paloka: Turp që tallen me shqiptarët

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se lënai në liri e Kajmakut është vazhdim i krimit të urdhëruar prej Ramës. Paloka shprehet se Rama i mbështet,...

Politikë 20:25 - 1 Mars, 2020

“Agim Kajmaku lëviz lirshëm me drejtues të PS/ Është nën mbrojtjen e Ramës”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi akuzon kryeministrin Edi Rama se po lë të lirë ish kryetarin e bashkisë Vorë, Agim Kajmakun, pasi sipas...

Politikë 22:30 - 13 Shkurt, 2020

Rama “heq dorë nga” Kajmaku/ Nuk mbaj asnjë përgjegjësi

Kryeminsitri Edi Rama është pyetur lidhur me çështjen e ish kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku i cili prej disa kohësh është shpallur në kërkim pasi u...

Politikë 10:48 - 11 Shkurt, 2020

Gjyqtarja e sëmurë/ Shtyhet gjyqi për Agim Kajmakun

Shtyehet seanca gjyqsore për ish kyebashkiakun e Vorës, Agim kajmaku. Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës ëhstë bërë gjendja shëndetësore e gjyqtares, Vjollca Spahiu. Seanca...

Politikë 22:28 - 6 Shkurt, 2020

I dha tender gruas së Kajmakut/ Lleshaj “lan duart”, ia hedh fajin punonjësve të tij

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i ftuar në emisionin “Open” ka folur sot për herë të parë në lidhje me tenderin që i është dhënë gruas...

Politikë 14:31 - 6 Shkurt, 2020

U emërua nga Agim Kajmaku/ Pezullohet nënkryetari i bashkisë Vorë

Pezullohet nga detyra nënkryetari i Bashkisë së Vorës, Genti Picari. Picari u emërua nga Kajmaku ditën që ky i fundit u shkarkua nga Komisioni Qendror i...

Politikë 14:59 - 31 Janar, 2020

Hidhet shorti/ Zgjidhet gjyqtarja që do të gjykojë Agim Kajmakun

Gjykata e Tiranës ka hedhur shortin për zgjedhjen e gjyqtarit që do të gjykojë ish-kreun e Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku. Sipas Report tv,  Vjollca Spahiu do...

Politikë 21:47 - 27 Janar, 2020

“Rama e dinte për rastin e Kajmakut”/ Bardhi sjell provat dhe sulmon Prokurorinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, duke folur për kryebashkiakët e inkrimunuar, theksoi se Rama e dinte që para se ta kandidonte, për rastin e...

Politikë 16:19 - 24 Janar, 2020

U arratis pasi u shpall në kërkim/ “Shfaqet” Agim Kajmaku

Prej disa kohësh, ish kreu i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku është shpallur në kërkim pasi akuzohet për deklarim të rremë dhe falsifikimit të dokumenteve Por,...

Kronika 12:59 - 17 Janar, 2020

Lirimi i “çunave me emër” nga burgu/ Ironizon Artan Hoxha: Mbahu Kajmak mos na zhgënje!

Gazetari investigativ Artan Hoxha, përmes ironisë i bën thirrje ish kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku të mbahet dhe mos na zhgënjejë. Në vazhdën e lirimeve nga...

Lajme 15:57 - 16 Janar, 2020

Kajmaku në arrati/ Prokuroria përfundon hetimet për ish kryebashkiakun e Vorës

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun. Kajmaku akuzohet për veprën penale “Falsifikim i dokumentashe kryer në bashkëpunim”. Mësohet se akuzat...

Kronika 11:46 - 13 Janar, 2020

Në kërkim për falsifikim parash/ Nis seanca gjyqësore për Agim Kajmakun

Ka nisur në Gjykatën e Tiranës, seanca gjyqësore për rivlerësimin e masës së sigurisë, për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku. Më 12 nëntor Gjykata e Tiranës...

Politikë 11:45 - 5 Janar, 2020

‘Kajmaku mision i pamundur për policinë’/ Ironizon ish ministri i Ramës

Ish kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, vijon të jetë në arrati që prej nëntorit. Megjithatë, nga arratia ai apeloi vendimin e Gjykatës se Apelit e cila...

Politikë 20:57 - 30 Dhjetor, 2019

“Unë nuk gënjej”/ Këlliçi-Ramës: Kërko falje për Roshin, Valdrinin, Kajmakun…

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale në kundërpërgjigje të kryeministrit Rama, i cili më herët,...

Politikë 14:07 - 20 Nentor, 2019

Kajmaku në arrati/ Nis hetimi pasuror ndaj ish kryebashkiakut

Autoritetet kanë nisur hetimin pasuror ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmakut. Mësohet se policia i ka kërkuar informacione bankave për llogaritë bankare që disponon Kajmaku. Gjithashtu...

Politikë 15:17 - 16 Nentor, 2019

I shkarkoi nga detyra një ditë para largimit/ Dy ish-nënkryetarët kallëzojnë penalisht Kajmakun

Vetëm pak ditë pas shkarkimit, dy ish-nënkryetarët e Bashkisë së Vorës Laureta Omeri dhe Hekuran Ibrahimaj kanë kallëzur penalisht ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmakun. Sipas ReportTv,...

Politikë 14:05 - 16 Nentor, 2019

Agim Kajmaku thyen heshtjen nga arratia/ Ja veprimi i radhës i ish-kryebashkiakut

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, edhe ndodhet dhe për të ka një urdhër arresti, ka thyer heshtjen. Mësohet se ish-kreu i bashkisë Vorë i shkarkuar nga...

Politikë 10:56 - 13 Nentor, 2019

A do të mund të qëndrojë larg presionit të politikës?/ Marku justifikohet me Kajmakun  

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku është intervistuar sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në lidhje me garën për drejtimin e organit qendror të...

Politikë 18:19 - 11 Nentor, 2019

Kryebashkiaku i Vorës në kërkim/ Tre akuzat që mund ta çojnë pas hekurave

Ish kreu i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, pas shkarkimit nga KQZ është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit. Ndërkaq ndaj tij rëndojnë tre akuza...

Politikë 16:17 - 11 Nentor, 2019

Urdhërarresti për Kajmakun/ Socialistët “kyçin gojën” për ish kryebashkiakun e Vorës

Pasi prokuroria firmosi urdhërarrestin për kryebashkiakun e Vorës, socilistët distancohen nga Agim Kajmaku. Teksa u pyetën nga gazetarët jashtë parlamentit, ata shmangën çdo koment për Kajmakun.“Absolutisht...

Politikë 15:23 - 1 Nentor, 2019

“Iku Kajmaku, bjeri nga Ndroqi tani zoti Rama”

Gazetari Ylli Dylgjeri shprehet se pas heqjes së mandatit të Agim Kajmakut, Ramës i ka mbetur vetëm turpi dhe tashmë duhet të largohet. “Iku Kajmaku, bjeri...

Politikë 15:00 - 1 Nentor, 2019

Bushati “justifikon” Kajmakun/ Ndoshta nuk e ka njohur ligjin

Deputeti i PS, Ervin Bushati ka komentuar heqjen e mandatit të kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Bushati u shpreh se Kajmaku mund të mos e ketë...

Politikë 14:40 - 1 Nentor, 2019

Rilindjes i bien dy “dëshmorë”

Në 30 qershor 2019, në Shqipëri u mbajtën zgjedhjet për pushtetin lokal. Zgjedhje të cilat në shumicën e bashkive kishte vetëm një kandidat, për shkak të...