Connect with Us

All posts tagged "kafe"

Politikë 13:46 - 23 Shkurt, 2021

Gratë në krye të partive/ Aurela Basha nuk i ndahet Kryemadhit

Bashkëshortja e kreut të PD, Lulzim Basha, Aurela Basha është shaqur sërish krah kryetares së LSI, Monika Kryemadhi. Të dyja zonjat janë shfaqur së bashku në...

Foto-Lajm/ Aleatët kafe në pritje të Lulit
Politikë 13:08 - 22 Shkurt, 2021

Foto-Lajm/ Aleatët kafe në pritje të Lulit

Lulzim Basha bashkë me aleatët e tij duket se më në fund kanë gjetur gjuhën e bashkëpunimit për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Agron Duka i...

Aktualitet 16:32 - 21 Shkurt, 2021

Foto/ Qytetarët nuk pyesin për Covid, ‘dynden’ lokaleve

Ndonëse numri i të infektuarve me Covid dhe ai i viktimave është rritur ndjeshëm, qytetarët shqiptarë vijojnë të tregohen të shkujdesur. Kjo fundjavë ka nisur si...

8 ushqimet që dëmtojnë lëkurën tuaj
Life Style 16:36 - 15 Shkurt, 2021

8 ushqimet që dëmtojnë lëkurën tuaj

Këto janë tetë ushqimet  që duhet të shmangni nëse doni të rikuperoni ose mbani një lëkurë të shëndetshme, me shkëlqim. Mish Yndyra e ngopur në mish...

Çaj apo kafe?/ Pija juaj e preferuar tregon këto 7 gjëra intriguese për ju
Kuriozitete 16:24 - 15 Shkurt, 2021

Çaj apo kafe?/ Pija juaj e preferuar tregon këto 7 gjëra intriguese për ju

Çaj apo kafe? Kjo është pyetja pothuajse po aq e vështirë sa, “Të jesh ose të mos jesh”. Por a ka diçka tjetër pas zgjedhjes sonë...

Pirja e kafes mund të zvogëlojë mundësinë e humbjes së dëgjimit tek burrat
Shëndeti 15:08 - 10 Shkurt, 2021

Pirja e kafes mund të zvogëlojë mundësinë e humbjes së dëgjimit tek burrat

Për shumë njerëz, kafeja është një pjesë kryesore e rutinës së përditshme, pavarësisht nëse është gjëja e parë që konsumoni në mëngjes apo në mesditë.Por një...

Këto dy pije ulin rrezikun e vdekjes për personat që kanë pësuar goditje në tru dhe sulm në zemër
Shëndeti 14:17 - 5 Shkurt, 2021

Këto dy pije ulin rrezikun e vdekjes për personat që kanë pësuar goditje në tru dhe sulm në zemër

Një filxhan çaj jeshil ose kafe çdo ditë mund të ulë rrezikun e vdekjes për të mbijetuarit e sulmit në zemër ose goditjes në tru dhe...

Studiuesit: Kafja mund t’iu ndihmojë të humbni kilogramë
Shëndeti 13:29 - 16 Janar, 2021

Studiuesit: Kafja mund t’iu ndihmojë të humbni kilogramë

Kafja mund t’ju ​​ndihmojë të humbni peshë. Kafja mund të ofrojë përfitime superiore shëndetësore sesa llojet e tjera të saj, thonë ekspertët. Kafet e pjekura gjatë...

Sa kafe në ditë janë të domosdoshme për shëndetin tuaj?
Shëndeti 14:07 - 15 Janar, 2021

Sa kafe në ditë janë të domosdoshme për shëndetin tuaj?

Gjatë shekullit të 17-të, pirja e kafesë dënohej me vdekje. Në atë kohë, besohej se kishte efekte që ndryshonin mendjen. Për fat të mirë, tani ne...

“Berishën e vlerësoj shumë”/ Mediu tregon si u arritën negociatat me PD në vitin 2017
Politikë 23:02 - 13 Janar, 2021

Fatmir Mediu pranon miqësinë me Ramën/ Kam pirë dhe do pi kafe, nuk e kam armik

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka prezantuar 36 kandidatët për deputetë në Qarkun e Tiranës për zgjedhjet e 25 prillit. Mediu tregoi se në zgjedhjet...

Çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj nëse hiqni "dorë" përgjithmonë nga kafeja
Life Style 16:39 - 30 Dhjetor, 2020

Çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj nëse hiqni “dorë” përgjithmonë nga kafeja

Kafeina dihet se  përfiton nga lëkura dhe është një përbërës thelbësor në shumë produkte të kujdesit për lëkurën. Por një filxhan kafe mund të sigurojë elementë...

Nis Kuvendi/ Pritet ngritja e Komisionit të Posaçëm Parlamentar që përzgjedh anëtarët e KQz
Politikë 09:59 - 23 Dhjetor, 2020

Shtyrja e mbledhjes së Komisionit Rregullator i KQZ/ Zbardhen prapaskenat

Komisioni Rregullator dje kishte njoftuar shfaqje. Por aktorët dje nuk ishin gati. Njoftimi që doli në faqen e KQZ ishte: “Mbledhja e Komisionit Rregullator e parashikuar...

Kronika 09:47 - 8 Dhjetor, 2020

Vrasja e të riut nga policia/ Xhaxhai: Kishte dy hurma në dorë, doli për kafe

Një ngjarje e rëndë tronditi sot Tiranën pasi një 25 vjecar u ekzekutua me armë nga policia. Xhaxhai i Klodjan Rashës, 25-vjeçarit që u vra nga...

Këto dy pije magjike mund të rrisin jetëgjatësinë e njerëzve që vuajnë nga diabeti i tipit 2
Shëndeti 11:38 - 16 Nentor, 2020

Këto dy pije magjike mund të rrisin jetëgjatësinë e njerëzve që vuajnë nga diabeti i tipit 2

Nëse keni diabet tip 2 dhe ju pëlqen të pini çaj jeshil ose kafe, hulumtimi i ri sugjeron se mund të zvogëloni shanset për një vdekje...

Nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj/ Këto janë ushqimet më të mira për trurin
Life Style 16:49 - 13 Nentor, 2020

Nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj/ Këto janë ushqimet më të mira për trurin

Peshku Peshku është një nga aleatët më të mirë të trurit. Sidomos kur bëhet fjalë për sardelet dhe skumbrinën, është me vend të përmendim efektivitetin anti-inflamator...

Sociale 08:28 - 26 Tetor, 2020

Të gjithë rrinë në kafe/ Por cilat grupmosha shpenzojmë më shumë për bare e restorante

Teksa Shqipëria është ndër vendet me numrin më të lartë të bar restoranteve në botë, në raport me popullsinë, a e dini se cilat janë grupmoshat...

Ekonomi 08:19 - 18 Shtator, 2020

Numri i ulët i turistëve çon në pikiatë konsumin e karburanteve, cigareve, birrës e kafesë

Mungesa e turistëve të huaj sidomos gjatë muajit gusht e ka çuar në pikiatë importet e mallrave të akcizës, të cilët e thelluan tendencën rënëse të...

Life Style 15:16 - 12 Shtator, 2020

Mësojeni tani!/ Ja sa kafe duhet të pini në ditë

Nëse jeni një adhurues i vërtetë i kafesë , me siguri do ta dini se ka studime të shumta që nxjerrin në pah vetitë e kësaj...

Përbërësit “magjik” që do të largojnë aromat e pakëndshme nga trupi juaj
Life Style 14:01 - 12 Shtator, 2020

Përbërësit “magjik” që do të largojnë aromat e pakëndshme nga trupi juaj

Asnjë person në këtë planet nuk ka të njëjtën aromë trupi dhe secili person ka erën e tij unike . Ndërsa është e natyrshme që trupat...

Showbizz 15:38 - 11 Shtator, 2020

“Më bën kafen çdo ditë”/ Genta Ismajli vajzë me fat, zbulon si kujdeset i fejuari për të

Këngëtarja Genta Ismajli dhe i fejuari i saj biznesmen Usta, janë një nga çiftet më të komentuar së fundi në mediat rozë. Dyshja janë bashkë prej...

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës
Life Style 16:51 - 9 Gusht, 2020

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës

Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë lidhje me zemrën, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik. Shëndeti...

Organizimi i lotarive të palejuara/ Arrestohet pronari i lokalit në Belsh
Kronika 13:23 - 25 Qershor, 2020

Organizimi i lotarive të palejuara/ Arrestohet pronari i lokalit në Belsh

Në zbatim të planit të masave për evidentimin e zhvillimit të veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit, vijojnë kontrollet nga Policia në qarkun e Elbasanit....

PD nuk hapet, listat hapen
Lajme 19:56 - 21 Qershor, 2020

Foto- I ulur këmba mbi këmbën e me kapuç në kokë/ Basha shfaqet i vetmuar dhe i dërmuar

Publikohet foto e paparë e kreut të Republikës së Re, Lulzim Basha. Në një foto të shkrepur pa mendje, Basha shfaqet si kurrë më parë. Basha...

Me shume postime