Connect with Us

All posts tagged "kadri veseli"

Kosova & Rajoni 20:44 - 27 Shkurt, 2020

Heqja e pjesshme e taksës 100%/ Veseli akuzon Kurtin për vjedhje idesh

Vetëm pak pasi kryeministri i Kosovës Albin Kurti njoftoi për heqjen e pjesshme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës, ka ardhur edhe reagimi i...

Kosova & Rajoni 19:09 - 4 Janar, 2020

Themeluesi i PD-së, letër Kadri Veselit/ “Mos u bëj si Lulzim Basha, që u pa gjithmonë si marionetë e Berishës”

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-se, Lirak Çelaj i është drejtuar me një letër të hapur kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, ku kërkon hapjen e...

Politikë 18:21 - 7 Nentor, 2019

U thirr nga Gjykata Speciale/ Rama në mbështetje të Kadri Veselit

Kreministri  Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjesëtarëve të tjerë të UÇK-së. Përmes...

Politikë 16:04 - 7 Nentor, 2019

Kadri Veseli thirret në Gjykatën e Hagës/ “Krenar që veprova për lirinë e kombit, UÇK simbol i lirisë”

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, dhe njëherazi lider i PDK-së, Kadri Veseli, përmes një deklarate publike ditën e sotme është shprehur se ka marrë një kërkesë...

Kosova & Rajoni 23:29 - 6 Tetor, 2019

Veseli pranon humbjen/PDK-ja shkon në opozitë

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka pranuar humbjen dhe ka thënë se do të kalojë në opozitë. “Kemi punuar shumë që t’i punojmë këto zgjedhje, por...

Kosova & Rajoni 10:26 - 6 Tetor, 2019

Zgjedhjet/ Voton Kadri Veseli: “Ditë e jashtëzakonshme për Kosovën”

Kandaidati për kryeministër Kadri Veseli i është drejtuar qendrës së votimit në shkollën fillore “Faik Konica” në Prishtinë, për të hedhur votën e tij. Pas votimit,...

Aktualitet 17:17 - 6 Maj, 2019

Veseli: Nuk ka paqe në rajon pa dënimin e krimeve të Serbisë

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, mblodhi të hënën përfaqësuesit e shoqatave të familjeve të të zhdukurve, organizatave të dala nga lufta, institucioneve të drejtësisë...

Aktualitet 18:47 - 5 Mars, 2019

Takimi me ambasadorin/ Veseli: Askush nuk mund të na ndajë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka zhvilluar ditën e sotme një takim me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, shefen e Zyrës së BE-së Natalya Apostolova...

Aktualitet 12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë edhe Kryeministri i vendit tonë Edi...

Aktualitet 18:43 - 26 Shtator, 2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli vizitë te Ferronikeli/ Takim me presidentin e Grupit Balfin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli vizitoi sot kompaninë Newco Ferronikeli në Drenas. Gjatë vizitës së tij ai theksoi rëndësinë e kësaj kompanie jo vetëm...

kreu i kuvendit gramoz ruci
Aktualitet 11:20 - 12 Shtator, 2018

Takimi Ruçi-Veseli/ Temat që u diskutuan

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe homologu i tij Kadri Veseli kanë dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp ditën e sotme në ambientet e...

Aktualitet 14:26 - 31 Gusht, 2018

Veseli fajëson opozitën për inskenim të ndarjes së Kosovës

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka fajësuar opozitën për inskenim të ndarjes së Kosovës përmes thirrjes së seancës së jashtëzakonshme. Nga selia e partisë që drejton,...

Aktualitet 14:50 - 15 Gusht, 2018

Kadri, eshtrat e Prishtinës i ke në tokë të sigurtë/ Ruaje tokën e eshtrave të Boletinit nga Hashimi

Nga Çim Peka  *Kadri Veseli është një nga shqiptarët më të njohur, mes gjeneratave të 3 dekadave të fundit në Kosovë dhe më gjerë. Ai ka lindur...

Aktualitet 19:42 - 21 Qershor, 2018

Liberalizimi i vizave/ Ky është parashikimi i Kadri Veselit

Marrëveshja përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk nënkupton asnjë kompromis që e paralizon shtetin e Kosovës dhe nuk nënkupton asnjë lloj ndarje, ka deklaruar kryetari i...

Kosova & Rajoni 13:56 - 1 Prill, 2018

Veseli i përgjigjet Erdoganit/ Nuk i nënshtrohemi presionit të jashtëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se është i befasuar nga deklaratat e Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, për veprimet e Qeverisë së...

Kosova & Rajoni 16:03 - 21 Shkurt, 2018

Kadri Veseli: Së shpejti do të ratifikohet marrëveshja kufirit me Malin e Zi dhe Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në përmbyllje të “Projektit të binjakëzimit në mbështetje të Kuvendit të Kosovës”, projekt i organizuar nga zyra e BE-së,...

Politikë 13:18 - 18 Shkurt, 2018

Lapsus i kryeparlamentarit/ Ramën e prezanton si kryeministër të Kosovës

Festimet me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës  kanë  vijuar edhe sot, me mbajtjen e seancës parlamentare për nder të kësaj dite. Kryetari i Kuvendit...

Kosova & Rajoni 08:55 - 11 Shkurt, 2018

Kadri Veseli: Serbia duhet ta njohë Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh kryetar i PDK-së, ka dhënë një intervistë për agjencinë kroate të lajmeve, HINA, gjatë vizitës zyrtare në Kroaci....

Aktualitet 15:40 - 22 Janar, 2018

Kuvendi ia lë në duar Qeverisë nismën për shfuqizimin e Speciales

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, ka vendosur që kërkesën e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara, përkatësisht të Gjykatës Speciale ta kthejë...

Aktualitet 10:30 - 24 Gusht, 2017

Veseli me deputetët e tij gjenden në Kuvend

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i cili edhe besohet se do të hidhet në votim për kryeparlamentar, tashmë gjendet në sallën e Kuvendit. Ai është parë...

Aktualitet 09:02 - 17 Maj, 2017

Vjen dorëheqja e parë politike …!

Ahmet Rrahmani, asamblist i PDK-së në Malishevë, publikisht është larguar nga kjo parti pas koalicionit të arritur parazgjedhor me AAK-në e Nismën. Ai e ka quajtur...

Aktualitet 11:13 - 26 Mars, 2017

Sot Kadri Veseli nominohet për kryeministër

Konventa dy ditore e PDK’së përfundon sot, e siç ka raportuar gazetametro.net dje, ajo do të mbyllet me nominimin e kryetarit të kësaj partie, Kadri Veselit,...

Aktualitet 16:26 - 21 Shkurt, 2017

Nishani pret Kadri Veselin në Presidencë/ Zbardhet takimi

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Kadri Veseli, i cili po...